348802-2026 - Wettbewerb
Polen – Hausmüllbeseitigung – „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Nowe”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Nowe”
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest usługa odbioru i zagospodarowania stałych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie Gminy Nowe – szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został opisany w załączniku nr 1 do SWZ.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest usługa odbioru i zagospodarowania stałych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie Gminy Nowe – szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został opisany w załączniku nr 1 do SWZ
Optionen
Beschreibung der Optionen15. Zamawiający w ramach prawa opcji zastrzega sobie możliwość przedłużenia zawartej umowy na okres 2 miesięcy w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów z terenu gminy Nowe, na warunkach wynikających z umowy, zgodnie ze stawkami podanymi w formularzu ofertowym. Zamawiający przewiduje górny limit łącznej kwoty wynagrodzenia za realizację usług w ramach prawa opcji, w wysokości 600.000,00 zł brutto, a całkowita wartość wykonanych usług w ramach prawa opcji nie może przekroczyć tej kwoty. Zgodnie z art. 441 ust. 1 Pzp, Zamawiający wskazuje: a. Rodzaj opcji: Prawo opcji polega na możliwości zlecenia przez Zamawiającego dodatkowych usług na warunkach wynikających z umowy, w szczególności dotyczących odbioru i zagospodarowania odpadów. Zamawiający zastrzega sobie prawo do jednokrotnego skorzystania z prawa opcji w okresie obowiązywania umowy, aż do momentu realizacji maksymalnej wartości opcji, wskazanej w punkcie b. Zanim zostanie zrealizowane zlecenie w ramach prawa opcji, Wykonawca zobowiązany jest do: • Określenia przewidywanej ilości zebranych i zagospodarowanych odpadów w ramach każdego zlecenia. • Przedstawienia Zamawiającemu prognozy na piśmie do akceptacji, w terminie nie krótszym niż 5 dni roboczych przed rozpoczęciem usług objętych prawem opcji. Zamawiający ma prawo do odmowy akceptacji prognozy, jeśli przewidywana ilość odpadów jest niezgodna z rzeczywistymi potrzebami gminy lub w przypadku wystąpienia okoliczności, które uniemożliwiają realizację usługi w pierwotnych warunkach. Dopiero po akceptacji przez Zamawiającego, Wykonawca będzie uprawniony do rozpoczęcia realizacji przedmiotowych usług. b. Maksymalna wartość opcji: Wartość usług realizowanych w ramach prawa opcji nie może przekroczyć łącznej kwoty 600.000,00 zł brutto. Przewiduje się, że wartość ta obejmuje wszystkie usługi związane z odbiorem i zagospodarowaniem odpadów przez okres, na który zostanie przedłużona umowa. Całkowita wartość opcji w ramach tej umowy jest wyznaczona jako kwota brutto i nie może zostać zwiększona w trakcie obowiązywania umowy, chyba że strony uzgodnią zmianę w drodze aneksu do umowy, w którym zostanie wskazana nowa kwota maksymalna, z zachowaniem zasad określonych w Pzp. c. Okoliczności uzasadniające skorzystanie z opcji: Skorzystanie z prawa opcji jest możliwe wyłącznie w przypadku, gdy zachowanie ciągłości i terminowości realizowanych usług w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania systemu gospodarki odpadami na terenie gminy Nowe. Okoliczności, które mogą uzasadniać skorzystanie z opcji, to w szczególności: • Niezbędność kontynuacji świadczenia usług odbioru odpadów w sytuacji nieprzewidywalnych wzrostów ilości odpadów, np. w związku z dodatkowymi działaniami edukacyjnymi, akcjami zwiększającymi poziom segregacji, czy wystąpieniem nadzwyczajnych wydarzeń (np. klęsk żywiołowych, w których zwiększa się ilość odpadów do zagospodarowania). • Zmiany w harmonogramie odbioru odpadów spowodowane potrzebą dostosowania usług do zmieniających się potrzeb gminy (np. zmiany w liczbie mieszkańców, zmiany w systemie zbiórki odpadów). • Wzrost liczby nieruchomości objętych systemem gospodarowania odpadami w wyniku realizacji nowych inwestycji lub zmian administracyjnych na terenie gminy. Zamawiający może również skorzystać z opcji w przypadku opóźnień w realizacji zamówienia wynikających z siły wyższej, które uniemożliwiają realizację umowy w pierwotnym terminie.