348874-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Behindertenfahrzeuge, Rollstühle und dazugehörige Ausrüstung – EU-Udbud 2026: Hjælpemotorer til kørestole
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelEU-Udbud 2026: Hjælpemotorer til kørestole
BeschreibungUdbuddet vedrører levering af hjælpemotorer til kørestole til følgende ordregivende kommuner: Kerteminde Kommune, Langeland Kommune og Nordfyns Kommune.For nærmere beskrivelse af rammeaftalen se da udbudsbetingelserne (særligt pkt. 1.6 Udbuddets omfang), udkast til rammeaftale, Bilag 1 – Tilbudsliste og Bilag 2 – Kravspecifikation.
Interne Kennung284120976
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensUdbuddet gennemføres som et offentligt EU-udbud, jf. Lov nr. 1564 af 15/12/2015 (Udbudsloven), hvilket betyder, at enhver der ikke er omfattet af udelukkelsesgrundene og som opfylder eventuelle betingelser, kan afgive tilbud.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33193000 Behindertenfahrzeuge, Rollstühle und dazugehörige Ausrüstung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33196000 Medizinische Hilfsmittel, 33196100 Hilfsmittel für ältere Leute, 33196200 Hilfsmittel für Behinderte
5. Los
LosLOT-0000