See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Parada Wolności 2025 – 2026 – 2027
Beschreibung: Parada Wolności to najważniejsze wydarzenie muzyki elektronicznej i tanecznej w Polsce, które na stałe wpisało się w kalendarz miejskich wydarzeń Łodzi. Zainspirowana berlińską Love Parade, przyciąga tłumy z całej Polski i zagranicy, łącząc pokolenia pasjonatów muzyki, mody i kultury. To niepowtarzalne święto muzyki i wolności, które na nowo definiuje tożsamość miasta. W 2024 roku Parada zrealizowała kolejną edycję w dniu 31 sierpnia, nawiązując do Dnia Wolności i Solidarności, a w 2025 roku odbędzie się ponownie w tym samym terminie, rozszerzając zakres wydarzeń o nowe, spektakularne elementy. Parada Wolności na stałe wpisała się w tożsamość Łodzi – miasta, które niegdyś było kolebką muzyki techno i wciąż aspiruje do miana stolicy muzyki elektronicznej.
Vorherige Bekanntmachung: 123266-2025
Interne Kennung: AO.371.5.2025
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79953000 Organisation von Festivals
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Program: Trzy Dni Pełne Niezapomnianych Wrażeń 29 sierpnia – Parada Wolności 2025: Rozpoczęcie 29 sierpnia rozpoczynamy Paradę Wolności 2025, która na Głównej Scenie zabierze uczestników w niezapomnianą podróż przez muzykę elektroniczną. Tego dnia sceny będą wypełnione dźwiękami, które połączą pasję, energię oraz melodyjne brzmienia z wokalami i emocjonalnym przekazem. Tego dnia referencje dla nas to Elderbrook, Jan Blomqvist, Ben Böhmer, czy Monolink, którzy stworzą atmosferę, która zachwyci szeroką publiczność, oferując lżejsze, bardziej mainstreamowe oblicze muzyki elektronicznej. Parada Wolności to wydarzenie, które nie tylko bawi, ale także inspiruje do refleksji nad wolnością i jej rolą w sztuce. Ten dzień to początek wyjątkowego festiwalu, który rozwinie się na przestrzeni trzech dni. 30 sierpnia – Przemarsz Parady Wolności, Scena Główna i Afterparty w Hali Atlas Arena 30 sierpnia Przemarsz Parady Wolności przejdzie przez serce Łodzi, łącząc tradycję z nowoczesnością. Platformy Parady będą reprezentować różne odmiany muzyki elektronicznej – od hard techno, przez drum & bass, groove techno, po hardcore – oferując coś dla każdego. Z dumnie sunącymi platformami, przemarsz będzie pełen energii i artystycznych emocji, redefiniując sposób przeżywania muzyki i sztuki. To unikalna podróż, która ukazuje kreatywność i innowację w organizacji wydarzeń artystycznych. Dzień ten będzie pełen pasji, a muzyka stanie się wspólnym językiem, który połączy uczestników w tej wyjątkowej podróży. Na Głównej Scenie tego dnia przejmie stery zagraniczny brand festiwalowy, prezentując klasyczne techno w jego pierwotnych i współczesnych formach. Od melodyjnego techno, przez industrial i minimal, po high-energy peak time techno – program zaprojektowany tak, by dotrzeć do szerokiego spektrum odbiorców. Klasyczne brzmienia spotkają się z nowoczesnością, tworząc niezwykłe muzyczne doświadczenie. Zwieńczeniem dnia 31 sierpnia będzie afterparty w Hali Atlas Arena. Dla fanów mocniejszych brzmień, po Paradzie przygotowano line-up z wyrazistymi przedstawicielami hard techno, jako ukłon w stronę publiki, która pokochała tegoroczny Verknipt. Afterparty stanie się nowym punktem odniesienia na mapie polskich wydarzeń muzycznych, kończąc ten wyjątkowy dzień z potężnym ładunkiem emocji i różnorodności.