2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie badań nawierzchni dróg wojewódzkich wraz z analizą danych
Beschreibung: Zamówienie obejmuje wykonanie badań nośności nawierzchni wraz z analizą danych oraz wykonanie odwiertów w śladzie drogi wraz z wykonaniem analizy pozostałej trwałości zmęczeniowej istniejącej konstrukcji nawierzchni. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ), stanowiący Załącznik do SWZ. Realizacja przedmiotu zamówienia musi być zgodna z ofertą i SWZ, w szczególności: projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego Opisem Przedmiotu Zamówienia (OPZ) Formularzem cenowym (FC)
Interne Kennung: PZDW/WZP/243/ST/2/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Art. 138 ust. 4. ustawy z dnia 11.09.2019 r. - Prawo zamówień publicznych
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71900000 Labordienste
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający zgodnie z art. 441 ust. 1 Pzp przewiduje możliwość skorzystania z „prawa opcji” tzn. dodatkowych usług 1. W ramach „prawa opcji” mogą zostać zlecone usługi, których zakres został określony w Formularzu cenowym – opcja zamówienia 2. Maksymalna wartość opcji: do 100% wartości Formularza cenowego – opcja zamówienia 3. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z „prawa opcji” w przypadku, gdy zakup dodatkowych usług będzie leżał w interesie Zamawiającego np. wynikał z jego bieżących potrzeb. 4. „Prawo opcji” jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. „Prawo opcji” stwarza po stronie zamawiającego zobowiązanie do realizacji zamówienia jedynie w zakresie zadeklarowanym, natomiast uprawnieniem zamawiającego jest żądanie realizacji zamówienia w zakresie poszerzonym, z kolei obowiązkiem wykonawcy jest realizacja zamówienia w całości, to jest w zakresie zadeklarowanym i poszerzonym. Wykonawcy nie przysługuje natomiast prawo domagania się realizacji zamówienia w zakresie poszerzonym, jeśli zamawiający nie skorzysta ze swego uprawnienia do opcji w toku realizacji umowy. 5. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z przysługującego mu „prawa opcji” albo skorzystania z „prawa opcji” w niepełnym zakresie, niewykorzystującym maksymalnego poziomu „prawa opcji”, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tytułu nie skorzystania przez Zamawiającego z przysługującego mu „prawa opcji” albo skorzystania z „prawa opcji” w niepełnym zakresie, niewykorzystującym maksymalnego poziomu „prawa opcji”. W szczególności Wykonawca nie może żądać od Zamawiającego realizacji „prawa opcji” ani wnosić roszczenia o zapłatę spodziewanych korzyści. 6. W ramach „prawa opcji” dodatkowe usługi uzależnione będą wyłącznie od potrzeb i możliwości finansowych Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z „prawa opcji” w szczególności, gdy nie uzyska środków finansowych na ten cel. 7. Jeżeli Zamawiający skorzysta z „prawa opcji” obowiązkiem umownym wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym „prawem opcji” na warunkach takich jak zamówienie podstawowe. Wykonawca jest zobowiązany do wykonania zamówienia objętego „Prawem opcji” na podstawie zapisów zawartych w umowie podstawowej. Uruchomienie „prawa opcji” nie będzie wymagało zmiany umowy. 8. W ramach „prawa opcji” dodatkowe usługi zrealizowane będą po cenach jednostkowych określonych w ofercie. 9. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z „prawa opcji” – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu „prawa opcji”. 10. O zamiarze skorzystania z „prawa opcji” Zamawiający powiadomi Wykonawcę (pisemnie bądź mailem) co najmniej 7 dni przed terminem wykonania. 11. W celu uruchomienia „prawa opcji” Zamawiający złoży Wykonawcy pisemne oświadczenie woli w przedmiocie skorzystania z „prawa opcji” w określonym zakresie. Oświadczenie będzie stanowiło załącznik do umowy. Nie jest wymagana zgoda Wykonawcy na wykonanie „prawa opcji”. 12. Zamawiający jest uprawniony według własnego wyboru do składania oświadczenia w przedmiocie zamówienia udzielanego w ramach „prawa opcji” kilkakrotnie albo jednokrotnie. 13. W ramach „prawa opcji” Zamawiający zastrzega sobie możliwość pełnego albo wyłącznie częściowego wykorzystania zamówień objętych „prawem opcji”, co każdorazowo zostanie sprecyzowane w oświadczeniu o udzieleniu zamówienia.