2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie instalacji klimatyzacji w salach chorych Kliniki Kardiochirurgii
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest Wykonywanie instalacji klimatyzacji w salach chorych Kliniki Kardiochirurgii Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie – realizowana w formule zaprojektuj i wybuduj. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z późniejszym nadzorem autorskim oraz wykonanie robót budowlanych i instalacyjnych dla zadania pn. Wykonanie instalacji klimatyzacji w salach chorych Kliniki Kardiochirurgii. 1) Celem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie instalacji chłodzenia powietrza w wybranych pomieszczeniach Kliniki Kardiochirurgii, zaznaczonych na rysunku nr 1, za pomocą systemu VRF, wraz z instalacją zasilającą energią elektryczną urządzenia, odprowadzenie skroplin i konstrukcji mocującej jednostkę centralną systemu. , spełniający obecnie obowiązujące wymagania techniczne i użytkowe. 2) Dla zapewnienia chłodzenia wybranych pomieszczeń w Klinice Kardiochirurgii należy zaprojektować i wykonać układ chłodniczy VRF składający się z jednostki zewnętrznych o wydajności chłodniczej minimum 44 kW i z 17 szt. jednostek wewnętrznych, w tym 1 kasetonowej o mocy chłodniczej 4,5 kW, ściennej 1 szt. o mocy chłodniczej 2,2 kW, ściennych 13 szt. o mocy chłodniczej 2,8 kW i ścienny 2 szt. o mocy chłodniczej 3,6 kW. 3) Zaprojektowana i wykonana w oparciu o sporządzone PFU ma być inwestycją o optymalnych właściwościach funkcjonalnych, technicznych i ekonomicznych z zastosowaniem nowych technologii w połączeniu z racjonalnymi kosztami budowy w stosunku do trwałości oraz kosztów eksploatacji. 3. Zakres przedmiotu zamówienia: 1) Dokumentacja projektowa obejmująca: a) Inwentaryzację wielobranżową w zakresie niezbędnym do wykonania zadania, b) Projekt koncepcyjny określający zakres przewidywanych prac budowlanych, instalacyjnych, montażowych i adaptacyjnych oraz określający parametry proponowanych urządzeń, zastosowanych materiałów budowlanych i i instalacyjnych, c) Projekt wykonawczy wielobranżowy, d) Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (karty katalogowe, DTR-ki, itp), e) Opracowania kosztowe (przedmiary robót, kosztorysy ofertowe), f) Inne dokumenty i opracowania niezbędne do realizacji zamierzenia, g) Nadzór autorski zgodnie z obowiązującymi przepisami Prawa budowlanego. Wykonawca wykona kompletną dokumentację wraz ze wszystkimi wymaganymi prawem uzgodnieniami oraz uzyskaniem wszelkich niezbędnych pozwoleń związanych z realizacją inwestycji. 2) Roboty budowlane i instalacyjne obejmujące: prace budowlane, instalacyjne i montażowe wykonane na podstawie wykonanej dokumentacji projektowej zaakceptowanej przez Zamawiającego i uzgodnionej z rzeczoznawcami ppoż. i sanepid w tym: a) Wykonanie układu VRF do chłodzenia powietrza w wybranych pomieszczeniach Kliniki Kardiochirurgii - 17 jednostki wewnętrzne- lokalizacja jak na rys.1, jednostka zewnętrzna zlokalizowana na dachu budynku. b) Wykonanie instalacji odprowadzenia skroplin. c) Doprowadzenie zasilania dla projektowanych jednostki zewnętrznej układu VRF d) Wykonanie tablicy zasilającej. e) Wykonanie WLZ. f) Wykonanie nowych lub adaptacja istniejących instalacji elektrycznych i teletechnicznych do zasilania jednostek wewnętrznych z podziałem na strefy zasilania w budynku. g) Montaż sterowników w chłodzonych pomieszczeniach. h) Montaż interfejsu BMS, kompatybilnego z interfejsem, który Zamawiający posiada w budynku Przychodni Dzieci. i) Dostosowanie sufitu podwieszanego do zamontowanej jednostki kasetonowej. j) Wykonanie przejść instalacyjnych w stropach i ścianach. k) Wykonanie konstrukcji mocujących rury freonowe i odprowadzenia skroplin oraz przewodu elektryczne. l) Wykonanie przejść pożarowych. m) Wykonanie robót naprawczych po wykonanych przebiciach w stropach i ścianach. n) Wykonanie innych prac budowlanych i instalacyjnych niezbędnych do zakończenia zamierzenia inwestycyjnego przewidzianych w dokumentacji opisanej w pkt. 2.1. o) Uprzątniecie terenu inwestycji po pracach budowlanych p) Przeprowadzenie rozruchów urządzeń q) Przeprowadzenie szkoleń personelu Inwestora, r) Sporządzenie dokumentacji powykonawczej, s) NIEODPŁATNA konserwacja i przeglądy – 2 w ciągu roku związana z utrzymaniem urządzeń w okresie gwarancyjnym. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa: 1) Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ) – Program Funkcjonalno-Użytkowy – (PFU) stanowiący Załącznik nr 9 do SWZ 2) Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego stanowiące Załącznik nr 10 do SWZ.
Interne Kennung: ZP250/030/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45215140 Bau von Krankenhauseinrichtungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45331220 Installation von Klimaanlagen, 45332000 Installateurarbeiten und Verlegung von Abwasserleitungen, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71321000 Technische Planungsleistungen für maschinen- und elektrotechnische Gebäudeanlagen
5. Los
Los: LOT-0001