349873-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Reinigungsdienste – EU-udbud – Rammeaftale om levering af facilityydelser (rengøring m.v.)
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelEU-udbud – Rammeaftale om levering af facilityydelser (rengøring m.v.)
BeschreibungOrdregiver udbyder en rammeaftale om levering af facilityydelser, herunder primært rengøringsydelser på kontorarealer, tekniske anlæg, produktionsområder og stationer samt tilknyttede ad hoc-opgaver af mindre omfang. Rammeaftalen omfatter både planlagte og behovsbestemte ydelser og dækker Ordregivers lokationer, som nærmere beskrevet i udbudsmaterialet. Ydelserne skal udføres i overensstemmelse med de krav, der fremgår af udbudsbetingelserne, rammeaftalen og tilhørende bilag. Rammeaftalen tildeles som udgangspunkt til én leverandør og har en forventet løbetid på 3 år med mulighed for forlængelse i op til i alt 6 år.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90911000 Wohnungs-, Gebäude- und Fensterreinigung, 90919000 Büro-, Schul- und Büroausstattungsreinigung
5. Los
LosLOT-0000