2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa energii elektrycznej dla Centrum Szkolenia Policji w Legionowie
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej dla Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. 2. Zakres przedmiotu zamówienia przedstawia poniższe zestawienie: Grupa taryfowa - C11 szacunkowe zapotrzebowanie w kWh - 73 314,00 Grupa taryfowa - C21 szacunkowe zapotrzebowanie w kWh - 6 096 072,00 Grupa taryfowa - B21 szacunkowe zapotrzebowanie w kWh - 1 246 635,00 3. Wykaz punktów poboru energii elektrycznej stanowi załącznik nr 3 do Specyfikacji warunków zamówienia. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w części SWZ „Opis przedmiotu zamówienia” stanowiący załącznik nr 9 do SWZ. 5. Zamawiający oświadcza, iż prognozowane zużycie energii elektrycznej stanowi jedynie przybliżoną wartość, która podczas realizacji umowy może ulec zmianie w stosunku do prognoz i uzależnione będzie wyłącznie od rzeczywistych potrzeb. 6. Zamawiający informuje, że procedura zmiany sprzedawcy energii elektrycznej przeprowadzana jest po raz kolejny. 7. Obecnym sprzedawcą energii elektrycznej do obiektów Zamawiającego jest ENERGIA POLSKA Sp. z o. o. w ramach umowy zawartej na czas określony od dnia 01 stycznia 2024 r. do dnia 31 grudnia 2026 r. 8. Energia elektryczna powinna spełniać standardy techniczne zgodnie z zapisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz. U. z 2026 r. poz. 43), zwaną dalej ustawą „Prawo energetyczne” oraz rozporządzeniami wykonawczymi do tej ustawy i Polskimi Normami. 9. Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do wykonania czynności wynikających z Pełnomocnictwa, stanowiącego załącznik nr 4 Istotnych postanowieniach umowy, a w szczególności do zgłoszenia wskazanemu Operatorowi Systemu Dystrybucyjnego do realizacji zawartej z Wykonawcą umowy sprzedaży energii elektrycznej, składania oświadczeń woli oraz ustalania w imieniu Zamawiającego wszelkich niezbędnych informacji. 10. W nawiązaniu do art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy w przypadkach określonych w § 5 Istotnych postanowieniach umowy (załącznik nr 11 do SWZ). 11. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 12. Zamawiający nie dopuszcza powierzenia wykonania części zamówienia Podwykonawcy. 13. Zgodnie z art. 257 ustawy Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 14. Zamawiający zastrzega sobie, że całkowita wartość zamówienia nie może przekroczyć posiadanych środków finansowych.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, w którym w odpowiedzi na publiczne ogłoszenie o zamówieniu, oferty mogą składać wszyscy zainteresowani Wykonawcy, na podstawie art. 132 Ustawy. 2. Wartość szacunkowa zamówienia jest większa niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 3 Ustawy. 3. Zamawiający przewiduje przeprowadzenie aukcji elektronicznej w celu wyboru oferty najkorzystniejszej na stronie https://aukcje.uzp.gov.pl. 4. Zamawiający w niniejszym postępowaniu będzie stosował tzw. „procedurę odwróconą”, o której jest mowa w przepisie art. 139 Ustawy. Zamawiający informuje, że najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu. Zamawiający wykona w stosunku do wszystkich ofert czynności wynikające z dyspozycji art. 223, art. 224 ust. 1 i art. 226 Ustawy.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: nie dotyczy