2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sukcesywne dostawy sortów mundurowych dla pracowników Lasów Państwowych
Beschreibung: 5.1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy elementów umundurowania leśnika. Przedmiot zamówienia został podzielony na 2 części – zadania. Wykonawca może złożyć ofertę na jedno lub większą ilość zadań. Oferta złożona na dane zadanie musi obejmować cały zakres przedmiotu zamówienia przewidzianego w SWZ dla tej części. Zamawiający dokonuje podziału zamówienia na części w następujący sposób: Zadanie nr 1 - Sukcesywne dostawy elementów munduru wyjściowego Zadanie nr 2 - Sukcesywne dostawy elementów munduru codziennego 5.2. Zestawienie szacunkowych ilości poszczególnego asortymentu zawarte zostało w: • Zadanie nr 1 - kosztorys asortymentowo - ofertowy - załącznik nr 1A do SWZ • Zadanie nr 2 - kosztorys asortymentowo - ofertowy - załącznik nr 1B do SWZ Podane ilości przedmiotu zamówienia stanowią maksymalną ilość asortymentu jaką może zamówić Zamawiający i służą do porównania i oceny ofert. Zasady ograniczenia przez Zamawiającego ilości asortymentu, w stosunku do wskazanych ilości szacunkowych oraz zamiany poszczególnych pozycji asortymentu w ramach wartości przedmiotu zamówienia określone zostały w załączniku nr 7 – Istotne dla stron postanowienia umowy. 5.3. Dostarczany asortyment powinien spełniać wymagania określone w : • Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 19 grudnia 2017 r. w sprawie wzorów mundurów leśnika i oznak dla osób uprawnionych do ich noszenia – z związku z postanowieniami § 3 Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 6 sierpnia 2025 r. w sprawie wzorów mundurów leśnika i oznak dla osób uprawnionych do ich noszenia (Dz.U. z 2025 r. poz. 1146).(załącznik nr 9 do SWZ) • Zarządzeniu numer 95 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 1 sierpnia 2024 r., w sprawie wzorca oraz zasad i norm użytkowania mundurów leśnika dla pracowników Lasów Państwowych, (dalej: Zarządzenie nr 95) wraz zarządzeniem Dyrektora Generalnego LP nr 136z dnia 21.11.2024r., oraz zarządzeniem nr 13 z 02.03.2026r., w sprawie zmian zarządzenia nr 95 (załącznik nr 10 do SWZ). • Zarządzeniu numer 53 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 23 czerwca 2025 r. w sprawie dokumentacji techniczno-technologicznej wybranych elementów mundurów leśnika według rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 19 grudnia 2017 r. w sprawie wzorów mundurów leśnika i oznak da osób uprawnionych do ich noszenia –stanowiących materiał wyjściowy do sporządzania opisu przedmiotu zamówienia w postępowaniach na dostawy sortów mundurowych. W szczególności dokumentacja techniczno - technologicza dotycząca asortymentu, którego dostawa jest przedmiotem niniejszego postępowania. (załącznik nr 11 do SWZ) • Zarządzeniu nr 52 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 23 czerwca 2025 r. w sprawie dokumentacji techniczno-technologicznej wybranych elementów mundurów leśnika według rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 19 grudnia 2017 r. w sprawie wzorów mundurów leśnika i oznak dla osób uprawnionych do ich noszenia – stanowiących opis przedmiotu zamówienia w postępowaniach na dostawy sortów mundurowych. W szczególności dokumentacja techniczno - technologicza dotycząca asortymentu, którego dostawa jest przedmiotem niniejszego postępowania. (załącznik nr 12 do SWZ) • Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 6 sierpnia 2025 r. w sprawie wzorów mundurów leśnika i oznak dla osób uprawnionych do ich noszenia (Dz.U. 2025 poz. 1146)(załącznik nr 13 do SWZ) 5.4. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zamówienia asortymentu szytego na miarę, do każdej pozycji wchodzących w skład przedmiotu zamówienia. Zamówienie szycia na miarę nie może stanowić więcej niż 10% ilości całkowitej poszczególnej pozycji. Zamówienie sortymentu szytego na miarę nie wpływa na wysokość cen jednostkowych. 5.5. Nazwa i kody dotyczące przedmiotu zamówienia określone zgodnie ze Wspólnym Słownikiem Zamówień (CPV) 18000000-9 Odzież, obuwie, artykuły bagażowe i dodatki 18100000-0 Odzież branżowa, specjalna odzież robocza i dodatki 18110000-3 Odzież branżowa 5.6. Miejscem realizacji zamówienia jest każdorazowo adres wskazany przez Zamawiającego w zamówieniu, znajdujący się na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Dostawy będą realizowane transportem Wykonawcy lub za pośrednictwem profesjonalnego operatora pocztowego/firmy kurierskiej (na koszt i ryzyko Wykonawcy).Wykonawca jest zobowiązany do takiego zabezpieczenia towaru na czas transportu, aby dotarł on do miejsca przeznaczenia w stanie nienaruszonym. 5.7. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych w rozumieniu art. 2 pkt 7 PZP. 5.8. Zamówienie musi być zrealizowane zgodnie z wymaganiami określonymi w SWZ. 5.9.Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań dotyczących przedmiotu zamówienia. Wykonawca może powierzyć realizację części przedmiotu zamówienia podwykonawcom. W przypadku zamiaru wykonywania przedmiotu zamówienia z udziałem podwykonawców Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w swojej Ofercie części zamówienia (zakresów rzeczowych), których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom oraz podania nazw ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. Wskazanie takie należy umieścić na formularzu Oferty (załącznik nr 1 do SWZ). W przypadku braku wskazania w ofercie podwykonawstwa Wykonawca będzie mógł wprowadzić podwykonawcę wyłącznie na warunkach określonych w umowie.
Interne Kennung: MO.270.3.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 18000000 Kleidung, Fußbekleidung, Gepäckartikel und Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18100000 Arbeitskleidung, besondere Arbeitsbekleidungen und Zubehör, 18110000 Berufskleidung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie nr 1 - Sukcesywne dostawy elementów munduru wyjściowego
Beschreibung: 5.1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy elementów umundurowania leśnika. Zadanie nr 1 - Sukcesywne dostawy elementów munduru wyjściowego Zestawienie szacunkowych ilości poszczególnego asortymentu zawarte zostało w: Zadanie nr 1 - kosztorys asortymentowo - ofertowy - załącznik nr 1A do SWZ Podane ilości przedmiotu zamówienia stanowią maksymalną ilość asortymentu jaką może zamówić Zamawiający i służą do porównania i oceny ofert. Zasady ograniczenia przez Zamawiającego ilości asortymentu, w stosunku do wskazanych ilości szacunkowych oraz zamiany poszczególnych pozycji asortymentu w ramach wartości przedmiotu zamówienia określone zostały w załączniku nr 7 – Istotne dla stron postanowienia umowy. 5.3. Dostarczany asortyment powinien spełniać wymagania określone w : • Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 19 grudnia 2017 r. w sprawie wzorów mundurów leśnika i oznak dla osób uprawnionych do ich noszenia – z związku z postanowieniami § 3 Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 6 sierpnia 2025 r. w sprawie wzorów mundurów leśnika i oznak dla osób uprawnionych do ich noszenia (Dz.U. z 2025 r. poz. 1146).(załącznik nr 9 do SWZ) • Zarządzeniu numer 95 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 1 sierpnia 2024 r., w sprawie wzorca oraz zasad i norm użytkowania mundurów leśnika dla pracowników Lasów Państwowych, (dalej: Zarządzenie nr 95) wraz zarządzeniem Dyrektora Generalnego LP nr 136z dnia 21.11.2024r., oraz zarządzeniem nr 13 z 02.03.2026r., w sprawie zmian zarządzenia nr 95 (załącznik nr 10 do SWZ). • Zarządzeniu numer 53 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 23 czerwca 2025 r. w sprawie dokumentacji techniczno-technologicznej wybranych elementów mundurów leśnika według rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 19 grudnia 2017 r. w sprawie wzorów mundurów leśnika i oznak da osób uprawnionych do ich noszenia –stanowiących materiał wyjściowy do sporządzania opisu przedmiotu zamówienia w postępowaniach na dostawy sortów mundurowych. W szczególności dokumentacja techniczno-technologicza dotycząca asortymentu, którego dostawa jest przedmiotem niniejszego postępowania. (załącznik nr 11 do SWZ) • Zarządzeniu nr 52 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 23 czerwca 2025 r. w sprawie dokumentacji techniczno-technologicznej wybranych elementów mundurów leśnika według rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 19 grudnia 2017 r. w sprawie wzorów mundurów leśnika i oznak dla osób uprawnionych do ich noszenia – stanowiących opis przedmiotu zamówienia w postępowaniach na dostawy sortów mundurowych. W szczególności dokumentacja techniczno-technologicza dotycząca asortymentu, którego dostawa jest przedmiotem niniejszego postępowania. (załącznik nr 12 do SWZ) • Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 6 sierpnia 2025 r. w sprawie wzorów mundurów leśnika i oznak dla osób uprawnionych do ich noszenia (Dz.U. 2025 poz. 1146)(załącznik nr 13 do SWZ)
Interne Kennung: Zadanie nr 1 - Sukcesywne dostawy elementów munduru wyjściowego
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie nr 2 - Sukcesywne dostawy elementów munduru codziennego
Beschreibung: 5.1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy elementów umundurowania leśnika. Zadanie nr 2 - Sukcesywne dostawy elementów munduru codziennego Zestawienie szacunkowych ilości poszczególnego asortymentu zawarte zostało w: Zadanie nr 2 - kosztorys asortymentowo - ofertowy - załącznik nr 1B do SWZ Podane ilości przedmiotu zamówienia stanowią maksymalną ilość asortymentu jaką może zamówić Zamawiający i służą do porównania i oceny ofert. Zasady ograniczenia przez Zamawiającego ilości asortymentu, w stosunku do wskazanych ilości szacunkowych oraz zamiany poszczególnych pozycji asortymentu w ramach wartości przedmiotu zamówienia określone zostały w załączniku nr 7 – Istotne dla stron postanowienia umowy. 5.3. Dostarczany asortyment powinien spełniać wymagania określone w : • Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 19 grudnia 2017 r. w sprawie wzorów mundurów leśnika i oznak dla osób uprawnionych do ich noszenia – z związku z postanowieniami § 3 Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 6 sierpnia 2025 r. w sprawie wzorów mundurów leśnika i oznak dla osób uprawnionych do ich noszenia (Dz.U. z 2025 r. poz. 1146).(załącznik nr 9 do SWZ) • Zarządzeniu numer 95 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 1 sierpnia 2024 r., w sprawie wzorca oraz zasad i norm użytkowania mundurów leśnika dla pracowników Lasów Państwowych, (dalej: Zarządzenie nr 95) wraz zarządzeniem Dyrektora Generalnego LP nr 136z dnia 21.11.2024r., oraz zarządzeniem nr 13 z 02.03.2026r., w sprawie zmian zarządzenia nr 95 (załącznik nr 10 do SWZ). • Zarządzeniu numer 53 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 23 czerwca 2025 r. w sprawie dokumentacji techniczno-technologicznej wybranych elementów mundurów leśnika według rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 19 grudnia 2017 r. w sprawie wzorów mundurów leśnika i oznak da osób uprawnionych do ich noszenia –stanowiących materiał wyjściowy do sporządzania opisu przedmiotu zamówienia w postępowaniach na dostawy sortów mundurowych. W szczególności dokumentacja techniczno-technologicza dotycząca asortymentu, którego dostawa jest przedmiotem niniejszego postępowania. (załącznik nr 11 do SWZ) • Zarządzeniu nr 52 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 23 czerwca 2025 r. w sprawie dokumentacji techniczno-technologicznej wybranych elementów mundurów leśnika według rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 19 grudnia 2017 r. w sprawie wzorów mundurów leśnika i oznak dla osób uprawnionych do ich noszenia – stanowiących opis przedmiotu zamówienia w postępowaniach na dostawy sortów mundurowych. W szczególności dokumentacja techniczno-technologicza dotycząca asortymentu, którego dostawa jest przedmiotem niniejszego postępowania. (załącznik nr 12 do SWZ) • Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 6 sierpnia 2025 r. w sprawie wzorów mundurów leśnika i oznak dla osób uprawnionych do ich noszenia (Dz.U. 2025 poz. 1146)(załącznik nr 13 do SWZ)
Interne Kennung: Zadanie nr 2 - Sukcesywne dostawy elementów munduru codziennego