2. Verfahren
Verfahren
Titel: Správce stavby Rekonstrukce Chebského mostu v Karlových Varech
Beschreibung: Předmětem veřejné zakázky je zajištění expertní podpory zadavateli a zhotoviteli díla „Správce stavby - Rekonstrukce Chebského mostu v Karlových Varech“ (dále jen jako „Dílo“) směřující k dosažení nejvyšší možné kvality a efektivity Díla a jeho následného provozu. Zadavatel předpokládá, že vybraný dodavatel bude svou činnost vykonávat vždy ve snaze o co nejkvalitnější a nejefektivnější řešení z hlediska Díla, mimo jiné prostřednictvím toho, že bude projekční přípravu a realizaci Díla aktivně koordinovat, bude schopen vyhledávat rizika spojená s výstavbou a účinně jim předcházet, bude odpovědným způsobem posuzovat a řešit změny Díla, bude zadavateli odpovídajícím způsobem a v odpovídajícím rozsahu poskytovat informace o průběhu přípravy a realizace Díla a pro plnění veřejné zakázky využije osoby s odpovídajícím vzděláním, zkušenostmi a manažerskými dovednostmi. Rozsah a podrobné vymezení předmětu Veřejné zakázky je uvedeno v Zadávací dokumentaci a jejích přílohách.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71247000 Beaufsichtigung der Bauarbeiten, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71318000 Beratungsdienste von Ingenieurbüros, 71541000 Projektmanagement im Bauwesen, 71317200 Dienstleistungen im Bereich Gesundheitsschutz und Sicherheit
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71247000 Beaufsichtigung der Bauarbeiten, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71318000 Beratungsdienste von Ingenieurbüros, 71541000 Projektmanagement im Bauwesen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zadavatel si v souladu s ust. § 100 odst. 1 Zákona vyhrazuje změnu závazku ze smlouvy dle podmínek uvedených ve Smlouvě, především však v níže uvedených případech: Změna rozsahu plnění Zadavatel si v souladu s ust. § 100 odst. 1 Zákona vyhrazuje změnu závazku ze smlouvy spočívající ve změně rozsahu plnění. Rozsah plnění je možné měnit pouze za podmínek uvedených ve Smlouvě.. Změna ceny plnění Zadavatel si v souladu s ust. § 100 odst. 1 Zákona vyhrazuje změnu závazku ze smlouvy spočívající ve změně ceny plnění. Cenu je možné měnit v případě změny sazby DPH. V takovém případě dodavatel fakturuje cenu s DPH dle sazby DPH platné v době uskutečnění zdanitelného plnění. Prodloužení doby plnění Zadavatel si v souladu s ust. § 100 odst. 1 Zákona vyhrazuje změnu závazku ze smlouvy spočívající ve změně doby plnění. Prodloužení doby plnění je možné v souladu s čl. 4.4 Obecných podmínek, ve znění Zvláštních podmínek, tvořících součást Smlouvy. Změna dodavatele Zadavatel si v souladu s ust. § 100 odst. 2 Zákona vyhrazuje změnu dodavatele v průběhu plnění veřejné zakázky, a to v případě, kdy uzavřená Smlouva s vybraným dodavatelem bude ukončena: a) dohodou smluvních stran, b) výpovědí, c) odstoupením od smlouvy, d) zánikem vybraného dodavatele, který je právnickou osobou, bez právního nástupce. Nastane-li některý z případů popsaných v předchozí větě, je zadavatel oprávněn uzavřít Smlouvu s novým dodavatelem za podmínek uvedených níže v tomto článku a za předpokladu, že s touto změnou bude nový dodavatel souhlasit a vstoupí do práv a povinností plynoucích ze Smlouvy s původním dodavatelem. V případě změny dodavatele může dojít ke změně složení realizačního týmu a změně ceny v souladu s nabídkou nového dodavatele. Změna dodavatele v případě společné účasti dodavatelů V případě, že se důvod ukončení Smlouvy vztahuje jen k některému ze společných dodavatelů, je zadavatel oprávněn uzavřít novou Smlouvu se zbývajícím dodavatelem (či zbývajícími dodavateli). Zbývající dodavatel/é musí převzít práva a povinnosti ze Smlouvy v plném rozsahu s výjimkou výše uvedených povolených změn Smlouvy. V případě, že byl předmět veřejné zakázky již zčásti splněn a ukončení Smlouvy nemá dopad na tuto část poskytnutého plnění, lze se zbývajícím dodavatelem (či zbývajícími dodavateli) uzavřít Smlouvu jen na zbylou část předmětu plnění veřejné zakázky, pokud je tato část oddělitelná a z nabídky tohoto dodavatele lze dovodit její cenu. Změna dodavatele v ostatních případech V případě ukončení Smlouvy s původním dodavatelem je zadavatel oprávněn vyzvat k uzavření Smlouvy dalšího účastníka zadávacího řízení v pořadí dle hodnocení nabídek v tomto zadávacím řízení. Zadavatel nebude provádět nové hodnocení nabídek, ale bude vycházet z pořadí nabídek v původním zadávacím řízení. Zadavatel však provede posouzení splnění podmínek účasti, pokud tak neučinil v zadávacím řízení s ohledem na ustanovení § 39 odst. 4 Zákona a posoudí, zda u tohoto účastníka nejsou naplněny povinné důvody pro vyloučení vybraného dodavatele dle ustanovení § 48 Zákona. Pokud bude naplněn některý z důvodů, pro které by nebylo možno uzavřít Smlouvu s druhým účastníkem v pořadí, může zadavatel oslovit dodavatele, který se umístil jako třetí v pořadí. Každý z takto vyzvaných účastníků je povinen splnit další podmínky uzavření Smlouvy dle této zadávací dokumentace. Smlouva s novým dodavatelem musí odpovídat Smlouvě s původním dodavatelem s výjimkou výše uvedených povolených změn Smlouvy. V případě, že původní dodavatel již předmět veřejné zakázky zčásti splnil a ukončení Smlouvy nemá dopad na tuto část poskytnutého plnění, lze s novým dodavatelem uzavřít Smlouvu jen na zbylou část předmětu plnění veřejné zakázky, pokud je tato část oddělitelná a z nabídky tohoto dodavatele lze dovodit její cenu. Postup podle tohoto článku je právem zadavatele, nikoliv jeho povinností, a nelze se jej právně domáhat.