35037-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Grundstückspflege – Strækningsoprensning på Tib 23, Hovedgård – Fredericia
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelStrækningsoprensning på Tib 23, Hovedgård – Fredericia
BeschreibungKontrakten omfatter levering af strækningsoprensning på Tib 23, Hovedgård – Fredericia. Det overordnede formål med opgaven er: • Knusning af bevoksning og oprensning af grøfter med terrænkørende/skinnekørende gravemaskine • Skinnekørende eller kørende spuling/sugning af dræn, rør og brønde • TV-inspektion af dræn, rør og brønde på stationsarealer • Skinnekørende eller kørende spuling/sugning og TV-inspektion af tværgående gennemløb under banen og eventuelt kritiske anlæg/brønde/bygværker • Udskiftning af dæksler og karme • Indmåling af åben afvanding inkl. gennemløb samt lukket afvanding på stationsarealer
Interne Kennung2025 - 23555
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77314000 Grundstückspflege
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42997100 Maschinen für die Inspektion von Rohrleitungsinnenflächen, 90470000 Reinigung von Abwässerkanälen, 90491000 Überprüfung von Abwasserkanälen, 90641000 Reinigung von Einlaufschächten, 90642000 Entleerung von Einlaufschächten
5. Los
LosLOT-0000