2. Verfahren
Verfahren
Titel: STAVEBNÍ ÚPRAVY MASARYKOVY VEŘEJNÉ KNIHOVNY VSETÍN POBOČKA ROKYTNICE Č.P. 413 - II
Beschreibung: Předmětem veřejné zakázky jsou stavební práce na akci „STAVEBNÍ ÚPRAVY MASARYKOVY VEŘEJNÉ KNIHOVNY VSETÍN POBOČKA ROKYTNICE Č.P. 413“. Stavební práce řeší úpravy dispozic stávající knihovny v 2.NP tak, aby nové prostory lépe vyhovovaly dnešním požadavkům na provoz knihovny a nabídly širokou paletu doplňkových služeb a prostor. Stavební práce jsou rozděleny do tří etap, rozsah stavebních prací v rámci jednotlivých etap je uveden v zadávací a projektové dokumentaci. Knihovna se nachází ve 2.NP stávající budovy č.p. 413 v Rokytnici. Vstup je zachován na úrovni 1.NP, vstupní prostory se úpravami zvětší o 18 m2. Stávající podlaha z travertinové dlažby bude zachována a repasována. Vstupní úzké dvoukřídlé dveře budou nahrazeny novými automatickými posuvnými dveřmi, šířka průchodu se rozšíří z původních 850 mm (šířka jednoho otevíravého křídla) na nových 2000 mm. V prostoru zrcadla stávajícího schodiště bude nově zbudována prosklená výtahová šachta, která bude sloužit návštěvníkům knihovny. Ovládání výtahu bude podmíněno použitím čipové karty / čtenářského průkazu. Ve druhém nadzemním podlaží jsou nově zrekonstruované prostory toalet pro návštěvníky, bude nově vybudován prostor toalety pro handicapované a v prostoru toalet mužů a žen budou nově zřízeny přebalovací pulty, sanitární koncové prvky s výškou uzpůsobenou pro dětské návštěvníky. Na toaletách žen bude nově zřízena bidetová sprška v samostatné místnosti se záchodovou mísou jak pro rodiče, tak pro dítě. V prostoru toalety pro handicapované bude také zřízena sprcha. Vstupní dveře všech tří místností budou vybaveny blokovanými zámky, k jejichž otevření bude potřeba čipovou kartu / čtenářský průkaz. Tím se zabrání používání toalet jiným subjektům. Vstup do knihovny je nově přesunut blíže ke schodišti. Naproti vstupním dveřím do sálu je zachován únik na schodiště v severozápadní části budovy. Naproti elevaci je malá kancelář knihovníka s posuvnými skleněnými dveřmi tak, aby se knihovník mohl uzavřít nebo naopak dveře nechal zasunuty a měl tak větší přehled o pohybu v prostorách knihovny. Součástí prostoru knihovny v Rokytnici jsou také dva samostatné prostory určené pro různé aktivity. První prostor oddělený skleněnými posuvnými dveřmi je prostor multifunkčního vzdělávacího centra. Druhá uzavíratelná místnost je víceúčelový sál. Víceúčelový sál je také propojen stávajícími dveřmi do prostoru restaurace a vytváří se tak podmínky pro rozšíření aktivit i směrem k rautům a občerstvení. Prostor sálu je odvětrán vzduchotechnicky. Stávající světlíky budou vybaveny elektrickými roletami pro dodatečné stínění během dne pro případné promítání. Akustika sálu byla posouzena specializovaným akustikem, v jehož kooperaci byl navržen akustický SDK podhled a akustický dřevěný obklad stěny. V prostoru schodiště a multifukčního vzdělávacího centra budou vyměněna okna za nová v návaznosti na stávající / již vyměněné výplně okenních otvorů v budově. Vstupní nové automatické dveře s navazující prosklenou stěnou jsou navrženy z hliníkových profilů. Podlaha vstupu a chodba v patře bude repasována / opravena stávající travertinová dlažba. Během rekonstrukce bude bouraná travertinová dlažba zachována a uskladněna pro pozdější použití / opravy. Prostory dotčené rekonstrukcí budou nově vymalovány. Zhotovitel stavebních prací bude povinen umožnit přístup do budovy přes stávající vstup a schodiště: a. pro nájemce a jejich klienty, kteří mají pronajaty v budově ostatní prostory, které nejsou předmětem stavebních úprav MVK, b. pro zadavatele a třetí osoby za účelem realizace drobných stavebních úprav v ostatních prostorách, které nejsou předmětem stavebních úprav MVK. Vstup 1 bude pro stavbu přístupný po celou dobu realizace díla. Tento vstup je využíván také zaměstnanci a klienty ELIM, o.p.s – Denní centrum ELIM a nájemníky pěti kanceláří. Vstup 2 bude pro stavbu přístupný od zahájení realizace Etapy II. Tento vstup je využíván nájemcem a klienty kosmetického salonu, přičemž tento salon bude mít přerušen provoz po dobu realizace Etapy III (3 týdny).
Interne Kennung: MUVS-S 2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45212000 Bauarbeiten für Gebäude, die der Freizeitgestaltung, dem Sport, der Kultur, der Unterbringung und Verpflegung dienen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45212300 Bauarbeiten für Kunst- und Kulturgebäude, 45212330 Bau von Bibliotheken
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Uvedené v článku IV. smlouvy o dílo.