2. Verfahren
Verfahren
Titel: Revitalizace veřejné zeleně v okolí metra Strašnická
Beschreibung: Předmětem veřejné zakázky je realizace díla spočívajícího v revitalizaci veřejné zeleně v okolí stanice metra Strašnická za účelem zlepšení stávajících půdních podmínek umožňujících optimální růst a vývoj rostlin na vymezeném území. Dílo sestává zejména z následujících částí plnění: (i) demolice části stávajícího asfaltového chodníku; modelace terénu; nakypření substrátu včetně aplikace přídavných látek pro zlepšení stanovištních podmínek; vytvoření poldru; (ii) výsadby stromů; instalace kotvení; výsadby keřových a trvalkových záhonů; výsadby rostlin do cortenových nádob, úpravy zálivkových mís, hnojení a zálivek; výsevu trávníku; Součástí plnění dle této smlouvy je po dokončení díla dále: (iii) následná péče a provádění údržby zeleně spočívající v péči o vysázené stromy, záhony a trávník po dobu 60 měsíců ode dne předání řádného a bezvadného plnění dle předchozích bodů v podrobnostech upravena v příloze č. 3 smlouvy, jejímž obsahem je mj. celková kontrola místa plnění odborným pracovníkem (10 x ročně), kontrola místa plnění za přítomnosti dozoru projektanta a zástupce investora (1 x krát měsíčně po ve vegetačním období, tj, 7x ročně) a ostatní drobné zahradnické práce nad rámec běžné údržby blíže specifikované v příloze č. 3 smlouvy – projektové dokumentaci.
Interne Kennung: Revitalizace veřejné zeleně v okolí metra Strašnická
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77340000 Baum- und Heckenschnitt
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen, 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau, 45112700 Landschaftsgärtnerische Arbeiten, 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 1 ZZVZ vyhrazuje změnu závazku ze smlouvy, která bude uzavřena s vybraným dodavatelem. Zadavatel si vyhrazuje právo po dobu trvání překážky přerušit plnění předmětu Závazného návrhu smlouvy o dílo (dále též jen jako „smlouva“) a posunout dobu pro dokončení díla o dobu trvání překážky, a to v následujících případech: • omezení postupu prací vlivem nepříznivých klimatických podmínek, tj. v případě, že nebude zjevně možné vlivem klimatických podmínek pokračovat v pracích dle harmonogramu díla, aniž by došlo k porušení právních/bezpečnostních předpisů nebo technických/technologických norem; • z důvodu nepříznivých anebo nevhodných klimatických podmínek pro realizaci sadových úprav, výsadbu dřevin, výsev a dalších činností dle projektové dokumentace obdobné povahy, které vyžadují pro bezvadné plnění specifické podmínky; • z důvodu zvláště nepříznivých anebo nevhodných klimatických podmínek, které dle měření Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) – stanice Praha-Karlov neodpovídají běžným klimatickým podmínkám (tj. vymykají se dlouhodobým denním teplotním průměrům a/nebo srážkám - ať už dešťovým či sněhovým - v období a místě provádění díla, a to dle údajů o územních teplotách a/nebo územních srážkách dostupných na stránkách ČHMÚ http://portal.chmi.cz/historicka-data/pocasi/uzemni-teploty), a které zároveň zhotoviteli prokazatelně brání provádění příslušné části díla; omezení postupu prací vlivem uvedených zvláště nepříznivých anebo nevhodných klimatických podmínek bude ze strany zhotovitele doloženo a zadavatelem (objednatelem) posuzováno ve vztahu k možnosti provádění díla dle technologických postupů, které jsou pro danou část díla předepsány, ať už ze strany právních předpisů nebo technických norem (zejm. ČSN), a to bez ohledu na to, zda jsou ve smlouvě a jejích přílohách výslovně uvedeny či nikoliv; • v případě vzniku překážek ze strany dotčených orgánů státní správy, ze strany vlastníků dotčených a sousedních parcel, nebo vlastníků (správců) dopravní a technické infrastruktury, bránících zhotoviteli v plnění jeho závazků vyplývajících ze smlouvy, kterým zhotovitel jednající s náležitou péčí nemohl zabránit.