2. Verfahren
Verfahren
Titel: DOSTAWA TECHNICZNYCH ŚRODKÓW MATERIAŁOWYCH DO SPRZĘTU UZBROJENIA I ELEKTRONIKI- DOSTAWA LAMP MIKROFALOWYCH
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: DOSTAWA TECHNICZNYCH ŚRODKÓW MATERIAŁOWYCH DO SPRZĘTU UZBROJENIA I ELEKTRONIKI- DOSTAWA LAMP MIKROFALOWYCH- z podziałem na 2 części. Zamówienie podstawowe: Cześć nr 1 - dostawa lamp mikrofalowych typu LO- LO-111 –10 szt., LO-112C – 6 szt., LO-112D – 4 szt., LO-120C – 6 szt.., LO-120D – 4 szt., LO-301M-F/LO-301F – 2 szt., LO-301M-E – 4 szt., LO-303M2E –15 szt., LO-303M2F – 5 szt. Część nr 2 - dostawa lamp mikrofalowych typu LM, SA i LA - LM-113C – 2 szt., LM-113D – 2 szt., SA-312F – 3 szt., LA-114D – 5 szt., LA-115C – 6 szt., LA-115D – 6 szt. Zamawiający zgodnie z zapisem art. 441 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji: Zamówienie wynikające z prawa opcji (maksymalne): Część nr 1: LO-111 – 5 szt., LO-112C – 4 szt., LO-112D – 4 szt., LO-120C – 4 szt.., LO-120D – 4 szt.,LO-301M-F/LO-301F– 2 szt.,LO-301M-E – 4 szt., LO-303M2E – 10 szt., LO-303M2F– 5 szt. Część nr 2: LM-113C – 2 szt., LM-113D – 2 szt., SA-312F – 2 szt., LA-114D – 4 szt., LA-115C – 4 szt., LA-115D – 4 szt. Ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia Zamawiający zastosuje skrócone terminy na składanie wniosków. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia odnosi się do faktycznych potrzeb związanych z czasem trwania postępowania i wykonania zamówienia. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia podyktowana jest koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa państwa i jego mieszkańców, zapewnienia nienaruszalności granic kraju, zapewnienia integralności terytorialnej i niepodległości Polski oraz realizacji zadań konstytucyjnych i ustawowych Sił Zbrojnych RP. Potrzeba pozyskania lamp mikrofalowych związana jest z utrzymaniem w sprawności stacji radiolokacyjnych, będących w dyżurach bojowych w ramach Zintegrowanego Systemu Obrony Powietrznej i Przeciwrakietowej NATO (NATINAMDS) Rzeczypospolitej Polskiej i Narodowym Systemem Obrony Powietrznej RP. Mając na względzie trwający konflikt zbrojny na terenie Ukrainy- grożący możliwym rozprzestrzenieniem się na państwa ościenne konieczne jest dokonanie zamówień, które umożliwią przeciwdziałanie obecnym zagrożeniom jak i przygotują Państwo Polskie na możliwe zagrożenia w przyszłości.
Vorherige Bekanntmachung: 97600-2026
Interne Kennung: W/1/12WOG/2026
Verfahrensart: Sonstiges zweistufiges Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzone będzie na dostawę w dziedzinie obronności i bezpieczeństwa w trybie negocjacji z ogłoszeniem z skróconym czasem poszczególnych etapów postępowania na podstawie art. 412 ust. 4 ustawy Pzp. 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu i spełniają warunki udziału w postępowaniu: 1.1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym - Zamawiający nie stawia warunków w tym zakresie, 1.2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów; - Zamawiający stawia warunek w tym zakresie – koncesja uzyskana w myśl ustawy z dnia 13.06.2019 r. wydana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym (Dz. U. 2023 poz. 1743). 1.3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej- Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie, 1.4. zdolności technicznej lub zawodowej- Dokument potwierdzający wdrożenie systemu zarządzania jakością u Wykonawcy spełniający wymagania zawarte w PN-EN ISO 9001:2015 lub innego obejmującego jego zakres, związany przedmiotowo z niniejszym zamówieniem. 2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia wymaga się, aby: 2.1.Wykonawca spełni warunek określony w ppkt.1.2. jeśli wykaże że posiada aktualną koncesję. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się, Zamawiający uzna warunek za spełniony, gdy koncesje o której mowa w pkt.1.2. będzie posiadał każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. 2.2. Wykonawca spełni warunek określony w ppkt.1.4. jeśli wykaże że posiada wdrożony system zarządzania jakością PN-EN ISO 9001:2015. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się, Zamawiający uzna warunek za spełniony, gdy system o której mowa w pkt. 1.4 będzie posiadał każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. 2.3. żaden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia nie podlegał wykluczeniu na podstawie: art. 405 ust. 1, art. 405 ust. 2 pkt. 5) w zakresie art. 109 ust. 1 pkt. 4) i 7) ustawy Pzp, a także art. 5k rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 z dnia 23.10.2025 r oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13.04.2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (tj. Dz. U. z 2025 r., poz. 514). 2.4. Wykonawcy ustanowili pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. W celu spełnienia warunków udziału w postepowaniu Wykonawca złoży wraz z wnioskiem o dopuszczenie; 1) aktualną koncesję, o której mowa w art. 7 ustawy z dnia 13.06.2019 r., wydana przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym (Dz. U 2023 poz. 1743); 2) Oświadczenie Wykonawcy/ Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu oraz niepodleganiu wykluczeniu, składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy PZP, uwzględniające przesłanki wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz przesłanki wykluczenia z art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspierania agresji na Ukrainę oraz służące ochronie bezpieczeństwa narodowego oraz niepodleganiu wykluczeniu, – (zał. nr 1 do wniosku); 3) Oświadczenie w zakresie art. 108 ust. 1 pkt. 5) ustawy Pzp o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej – (zał. nr 2 do wniosku); 4) oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, z którego wynika, które usługi wykonują poszczególni Wykonawcy, składane na podstawie art. 117 ust. 4 ustawy Pzp – (zał. nr 3 do wniosku)- jeśli dotyczy; 5) oświadczenie o zobowiązaniu podmiotu lub podmiotów udostępniających zasoby, o których mowa w art. 118 ust. 3 i 4 ustawy Pzp – (zał. nr 4 do wniosku); 6) Aktualny odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego lub Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt. 4 ustawy Pzp, sporządzone nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia; 7) Informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt. 1, 2 i 4 ustawy PZP sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia; 8) Informację z Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych, w zakresie art. 108 ust. 2 ustawy Pzp, sporządzonej nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału. 9) Dokument potwierdzający wdrożenie systemu zarządzania jakością zawartego w PN-EN ISO 9001:2015 – lub innego obejmującego jego zakres, związanego przedmiotowo z niniejszym zamówieniem;10) pełnomocnictwo – jeśli dotyczy, 11) dokument stwierdzający ustanowienie przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia – jeżeli dotyczy;
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31711420 Mikrowellenröhren und -ausstattung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Cześć nr 1 - dostawa lamp mikrofalowych typu LO
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa technicznych środków materiałowych do sprzętu uzbrojenia i elektroniki – dostawa lamp mikrofalowych typu LO. Zamówienie podstawowe: LO-111 –10 szt., LO-112C – 6 szt., LO-112D – 4 szt., LO-120C – 6 szt.., LO-120D – 4 szt., LO-301M-F/LO-301F – 2 szt., LO-301M-E – 4 szt., LO-303M2E –15 szt., LO-303M2F – 5 szt.
Interne Kennung: CZĘŚĆ NR 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający zgodnie z zapisem art. 441 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji (zamówienia opcjonalnego) na następujących zasadach: 1. prawo opcji nie modyfikuje ogólnego charakteru umowy; 2. Skorzystanie z prawa opcji nie będzie wymagać zawarcia aneksu do niniejszej umowy, odbywać się będzie w oparciu o skierowane do Wykonawcy w formie pisemnej zgłoszenie oraz poprzez formularze zamówienia. 3. Zamawiający zastrzega sobie, iż część zamówienia, określona jako „prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Wykonanie opcji może ale nie musi nastąpić, w zależności od zapotrzebowania Zamawiającego i na skutek jego dyspozycji w tym zakresie. Zamawiający przekaże Wykonawcy informację dotyczącą uruchomienia „prawo opcji” niezwłocznie po uzyskaniu środków finansowych, ale nie później niż do 30.04.2026 r. Brak wykonania zamówienia w tym zakresie nie będzie rodzić żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego. Zamówienie wynikające z prawa opcji (maksymalne): LO-111 – 5 szt., LO-112C – 4 szt., LO-112D – 4 szt., LO-120C – 4 szt.., LO-120D – 4 szt., LO-301M-F/LO-301F– 2 szt., LO-301M-E – 4 szt., LO-303M2E – 10 szt., LO-303M2F– 5 szt.
Los: LOT-0002
Titel: Część nr 2 - dostawa lamp mikrofalowych typu LM, SA i LA
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa technicznych środków materiałowych do sprzętu uzbrojenia i elektroniki – dostawa lamp mikrofalowych typu LM, SA, LA. Zamówienie podstawowe: LM-113C – 2 szt., LM-113D – 2 szt., SA-312F – 3 szt., LA-114D – 5 szt., LA-115C – 6 szt., LA-115D – 6 szt.
Interne Kennung: CZĘŚĆ NR 2
Beschreibung der Optionen: Zamawiający zgodnie z zapisem art. 441 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji (zamówienia opcjonalnego) na następujących zasadach: 1. prawo opcji nie modyfikuje ogólnego charakteru umowy; 2. Skorzystanie z prawa opcji nie będzie wymagać zawarcia aneksu do niniejszej umowy, odbywać się będzie w oparciu o skierowane do Wykonawcy w formie pisemnej zgłoszenie oraz poprzez formularze zamówienia. 3. Zamawiający zastrzega sobie, iż część zamówienia, określona jako „prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Wykonanie opcji może ale nie musi nastąpić, w zależności od zapotrzebowania Zamawiającego i na skutek jego dyspozycji w tym zakresie. Zamawiający przekaże Wykonawcy informację dotyczącą uruchomienia „prawo opcji” niezwłocznie po uzyskaniu środków finansowych, ale nie później niż do 30.04.2026 r. Brak wykonania zamówienia w tym zakresie nie będzie rodzić żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego. Zamówienie wynikające z prawa opcji (maksymalne): LM-113C – 2 szt., LM-113D – 2 szt., SA-312F – 2 szt., LA-114D – 4 szt., LA-115C – 4 szt., LA-115D – 4 szt.