350746-2026 - Wettbewerb
Schweden – Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen – Detaljprojektering Smålandsgatan
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Detaljprojektering Smålandsgatan
Beschreibung: Upphandlingen syftar till att teckna avtal om konsulttjänster för ”Projektering av allmän plats så som gator, växtbäddar och ledningar inom planområdet för Smålandsgatan” Projektet innefattar två delar, Förfrågningsunderlag 1 och 2. FU1 innefattar ledningsomläggning och andra underjordiska funktioner samt samordning av detta och färdigställande för kommande exploatering. FU2 innefattar färdigställande av gata och ytskikt samt detaljprojektering av ytskikt. FU2 är uppdelat i två delar beroende på att färdigställandetiden inte är känd idag, se AUC.1.
Interne Kennung: N200U26-195
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Upphandlingen syftar till att teckna avtal om konsulttjänster för ”Projektering av allmän plats så som gator, växtbäddar och ledningar inom planområdet för Smålandsgatan” Projektet innefattar två delar, Förfrågningsunderlag 1 och 2. FU1 Innefattar ledningsomläggning och andra underjordiska funktioner samt samordning av detta och färdigställande för kommande exploatering. FU2 Innefattar färdigställande av gata och ytskikt samt detaljprojektering av ytskikt. FU2 är uppdelat i två delar beroende på att färdigställandetiden inte är känd idag, se AUC.1.
Interne Kennung: Detaljprojektering Smålandsgatan
350746-2026 - Competition
Sweden – Architectural, construction, engineering and inspection services – Detaljprojektering Smålandsgatan
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
TitleDetaljprojektering Smålandsgatan
Internal identifierN200U26-195
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 71000000 Architectural, construction, engineering and inspection services
5. Lot
LotLOT-0001
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Detaljprojektering Smålandsgatan
Intern identifierare: N200U26-195
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Detaljprojektering Smålandsgatan