350878-2026 - Wettbewerb
Polen – Diverses Handwerkzeug – Dostawa narzędzi dla 28 Wojskowego Oddziału Gospodarczego i jednostek będących na zaopatrzeniu z podziałem na 12 zadań (części)
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa narzędzi dla 28 Wojskowego Oddziału Gospodarczego i jednostek będących na zaopatrzeniu z podziałem na 12 zadań (części)
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa narzędzi dla 28 Wojskowego Oddziału Gospodarczego i jednostek będących na zaopatrzeniu z podziałem na 12 zadań (części), w ilościach wyszczególnionych w formularzu ofertowym – załącznik nr 3 do SWZ oraz Opisie przedmiotu zamówienia- załącznik nr 1 do SWZ. Wymogi oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wyszczególniono w załączniku nr 1 do SWZ – Opisie przedmiotu zamówienia. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w załącznikach nr 6, 6A do SWZ- projektowane postanowienia umowy wraz z załącznikami. Zamawiający dopuszcza składania ofert częściowych. Opis zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ. Zamawiający wymaga całkowitej realizacji ilości wyszczególnionych w zadaniu. Oferty składane w zakresie poszczególnych części zamówienia muszą obejmować całość zawartego w nich przedmiotu zamówienia. Oferty niezawierające pełnego zakresu przedmiotu zamówienia w wybranej części zamówienia zostaną odrzucone. Zamawiający nie przewiduje zamówień o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 i 8. Zamawiający przewiduje prawo opcji w przedmiotowym postępowaniu w zakresie zadania nr 11. Zamawiający przewiduje prawo opcji zgodnie z zapisem art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych. Realizacja prawa opcji – w zależności od potrzeb Zamawiającego - polegać będzie na zwiększeniu przedmiotu zamówienia w zakresie: - poz. nr 14 z Opisu Przedmiotu Zamówienia - Drąg holowniczy klasy HS-U16T 40X40/2,5 lub równoważny, maksymalnie do 170 sztuk, - poz. nr 17 z Opisu Przedmiotu Zamówienia - Zestaw kluczy nasadowych 21 mm – 41 mm, maksymalnie do 170 sztuk zestawów. Rozszerzone zamówienie w ramach prawa opcji będzie realizowane najpóźniej do dnia 11 grudnia 2026 r. Wykonawcy będzie przysługiwało odrębne wynagrodzenie za wykonane dostawy zlecone w ramach opcji. Realizacja opcjonalnej części będzie wykonywana na podstawie oświadczenia woli Zamawiającego, wyrażonego w formie pisemnego zamówienia towarów, a Wykonawca będzie zobligowany podjąć się jej realizacji w ramach przedmiotowej umowy. Zamawiający złoży oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji najpóźniej do dnia 30 października 2026 r. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Realizacja opcji może ale nie musi nastąpić, w zależności od zapotrzebowania Zamawiającego i na skutek jego dyspozycji w tym zakresie. Brak realizacji zamówienia w tym zakresie nie powoduje żadnych roszczeń finansowych i odszkodowawczych dla Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego. Wykorzystanie prawa opcji uzależnione jest od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego i posiadanych środków finansowych. Zamawiający będzie realizował dostawę w ilościach opcjonalnych w niezbędnej ilości w razie wystąpienia potrzeb oraz przyznania środków finansowych na ten cel. Realizacja dostaw opcjonalnych może nastąpić tylko i wyłącznie za zgodą Zamawiającego, w ilościach przez niego wskazanych w oświadczeniu, w obowiązujących w umowie cenach jednostkowych, zgodnie z Ofertą złożoną przez Wykonawcę, w terminie realizacji (obowiązywania) umowy. Zamówienie w ramach opcji będzie realizowane na tych samych warunkach i według cen co zamówienie podstawowe. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji rodzi po stronie Wykonawcy obowiązek realizacji zamówienia opcjonalnego. Skorzystanie z prawa opcji nie stanowi zmiany umowy ani nie wymaga podpisania dodatkowej umowy ani aneksu. Wszelkie zapisy zawarte w specyfikacji warunków zamówienia wskazujące na typ, znaki towarowe lub pochodzenie przedmiotu zamówienia należy odczytywać wraz z wyrazami „lub równoważne”. Nazwy własne są jedynie przykładowe, nie wskazują na konkretny wyrób lub konkretnego producenta. Wykonawca, oferując przedmiot równoważny do opisanego w specyfikacji jest zobowiązany zachować równoważność w zakresie parametrów użytkowych, funkcjonalnych, gabarytowych i jakościowych, określonych przez Zamawiającego w specyfikacji, jako parametry równoważności. Obowiązek udowodnienia, że oferowane wyroby są równoważne spoczywa na Wykonawcy. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania na podstawie art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych w sytuacji, gdy środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostaną mu przyznane, częściowego ograniczenia lub całkowitego anulowania zamówienia w przypadku zmian w budżecie Ministerstwa Obrony Narodowej (projekcie planu finansowego, o którym mowa w § 5 ust. 8 decyzji nr 118/MON Ministra Obrony Narodowej w sprawie zasad opracowywania i realizacji centralnych planów rzeczowych (Dz. Urz. Min. Obr. Nar. poz. 190) skutkujących ograniczeniami wydatków w danym roku budżetowym.
Interne KennungD/41/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44512000 Diverses Handwerkzeug
5. Los
LosLOT-0001
TitelZADANIE NR 1
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa narzędzi dla 28 Wojskowego Oddziału Gospodarczego i jednostek będących na zaopatrzeniu z podziałem na 12 zadań (części), w ilościach wyszczególnionych w formularzu ofertowym – załącznik nr 3 do SWZ oraz Opisie przedmiotu zamówienia- załącznik nr 1 do SWZ 2. Wymogi oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wyszczególniono w załączniku nr 1 do SWZ oraz pozostałej dokumentacji przetargowej, która zostanie zamieszczona na stronie internetowej prowadzonego postępowania https://platformazakupowa.pl/pn/28wog. 3. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w załącznikach nr 6, 6A do SWZ- projektowane postanowienia umowy wraz z załącznikami. 4. Zamawiający dopuszcza składania ofert częściowych.
Interne KennungD/41/2026 Zadanie nr 1
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający nie przewiduje prawo opcji w przedmiotowym postępowaniu.
LosLOT-0002
TitelZADANIE NR 2
Interne KennungD/41/2026 Zadanie nr 2
LosLOT-0003
TitelZADANIE NR 3
Interne KennungD/41/2026 ZADANIE NR 3
LosLOT-0004
TitelZADANIE NR 4
Interne KennungD/41/2026 Zadanie nr 4
LosLOT-0005
TitelZADANIE NR 5
Interne KennungD/41/2026 Zadanie nr 5
LosLOT-0006
TitelZADANIE NR 6
Interne KennungD/41/2026 Zadanie nr 6
LosLOT-0007
TitelZADANIE NR 7
Interne KennungD/41/2026 Zadanie nr 7
LosLOT-0008
TitelZADANIE NR 8
Interne KennungD/41/2026 Zadanie nr 8
LosLOT-0009
TitelZADANIE NR 9
Interne KennungD/41/2026 Zadanie nr 9
LosLOT-0010
TitelZADANIE NR 10
Interne KennungD/41/2026 Zadanie nr 10
LosLOT-0011
TitelZADANIE NR 11
Interne KennungD/41/2026 Zadanie nr 11
Beschreibung der OptionenZamawiający przewiduje prawo opcji w przedmiotowym postępowaniu. 1. Zamawiający przewiduje prawo opcji zgodnie z zapisem art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych. Realizacja prawa opcji – w zależności od potrzeb Zamawiającego - polegać będzie na zwiększeniu przedmiotu zamówienia w zakresie: - poz. nr 14 z Opisu Przedmiotu Zamówienia - Drąg holowniczy klasy HS-U16T 40X40/2,5 lub równoważny, maksymalnie do 170 sztuk, - poz. nr 17 z Opisu Przedmiotu Zamówienia - Zestaw kluczy nasadowych 21 mm – 41 mm, maksymalnie do 170 sztuk zestawów. 2. Rozszerzone zamówienie w ramach prawa opcji będzie realizowane najpóźniej do dnia 11 grudnia 2026 r. Wykonawcy będzie przysługiwało odrębne wynagrodzenie za wykonane dostawy zlecone w ramach opcji. 3. Realizacja opcjonalnej części będzie wykonywana na podstawie oświadczenia woli Zamawiającego, wyrażonego w formie pisemnego zamówienia towarów, a Wykonawca będzie zobligowany podjąć się jej realizacji w ramach przedmiotowej umowy. 4. Zamawiający złoży oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji najpóźniej do dnia 30 października 2026 r. 5. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Realizacja opcji może ale nie musi nastąpić, w zależności od zapotrzebowania Zamawiającego i na skutek jego dyspozycji w tym zakresie. Brak realizacji zamówienia w tym zakresie nie powoduje żadnych roszczeń finansowych i odszkodowawczych dla Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego 6. Wykorzystanie prawa opcji uzależnione jest od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego i posiadanych środków finansowych. Zamawiający będzie realizował dostawę w ilościach opcjonalnych w niezbędnej ilości w razie wystąpienia potrzeb oraz przyznania środków finansowych na ten cel. 7. Realizacja dostaw opcjonalnych może nastąpić tylko i wyłącznie za zgodą Zamawiającego, w ilościach przez niego wskazanych w oświadczeniu, w obowiązujących w umowie cenach jednostkowych, zgodnie z Ofertą złożoną przez Wykonawcę, w terminie realizacji (obowiązywania) umowy. 8. Zamówienie w ramach opcji będzie realizowane na tych samych warunkach i według cen co zamówienie podstawowe. 9. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji rodzi po stronie Wykonawcy obowiązek realizacji zamówienia opcjonalnego. 10. Skorzystanie z prawa opcji nie stanowi zmiany umowy ani nie wymaga podpisania dodatkowej umowy ani aneksu.
LosLOT-0012
TitelZADANIE NR 12
Interne KennungD/41/2026 Zadanie nr 12