2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w gminie Bogatynia
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest obsługa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (dalej: PSZOK) poprzez odbiór odpadów komunalnych selektywnie zebranych i dostarczonych przez mieszkańców do PSZOK-u, zgodnie z zapisami uchwały nr LXXXI/506/22 Rady Miejskiej w Bogatyni z dnia 31 marca 2022 r., który mieści się przy ul. Zgorzeleckiej w Bogatyni. Szacowana ilość odpadów zebranych w PSZOK wynosi ok. 903,5 Mg/rok. Ilość faktycznie wytwarzanych odpadów nie jest zależna od Zamawiającego. Podana ilość jest szacunkowa i może ulec zmianie stosownie do rzeczywistych potrzeb Zamawiającego. Podaną ilość należy traktować jako orientacyjną. Wykonawcy nie przysługuje prawo odszkodowania za nieosiągnięcie wskazanej wielkości lub jej przekroczenie.
Interne Kennung: 10/2026/ZP/ES
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający, działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, uzasadnia skrócenie terminu składania ofert koniecznością zapewnienia ciągłości realizacji usług związanych z funkcjonowaniem Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK). W przypadku zachowania standardowego terminu prowadzenia postępowania istnieje realne ryzyko wystąpienia przerwy w świadczeniu usług związanych z obsługą PSZOK, co mogłoby skutkować ograniczeniem lub brakiem możliwości przyjmowania odpadów od mieszkańców. Taka sytuacja mogłaby negatywnie wpłynąć na realizację obowiązków gminy w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi, a także spowodować utrudnienia dla mieszkańców oraz zagrożenie dla zachowania wymaganych standardów sanitarnych i środowiskowych. Konieczność zapewnienia nieprzerwanego funkcjonowania PSZOK ma charakter pilny i jest uzasadniona interesem publicznym. Skrócenie terminu składania ofert pozwoli na terminowe wyłonienie wykonawcy oraz zachowanie ciągłości świadczenia usług bez zakłóceń organizacyjnych i społecznych. W ocenie Zamawiającego zastosowany termin, mimo skrócenia, pozostaje wystarczający do przygotowania i złożenia ofert przez wykonawców, z zachowaniem zasad uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest obsługi Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (dalej: PSZOK) poprzez odbiór odpadów komunalnych selektywnie zebranych i dostarczonych przez mieszkańców do PSZOK-u, zgodnie z zapisami uchwały nr LXXXI/506/22 Rady Miejskiej w Bogatyni z dnia 31 marca 2022 r., który mieści się przy ul. Zgorzeleckiej w Bogatyni.Szacowana ilość odpadów zebranych w PSZOK wynosi ok. 903,5 Mg/rok. Ilość faktycznie wytwarzanych odpadów nie jest zależna od Zamawiającego. Podana ilość jest szacunkowa i może ulec zmianie stosownie do rzeczywistych potrzeb Zamawiającego. Podaną ilość należy traktować jako orientacyjną. Wykonawcy nie przysługuje prawo odszkodowania za nieosiągnięcie wskazanej wielkości lub jej przekroczenia. Pełno opis znajduje się w Specyfikacji Warunków Zamówienia oraz projektowanych postanowieniach umowy.