See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: przeprowadzenie kursów szkoleniowych cz. I
Beschreibung: przeprowadzenie kursów szkoleniowych cz. I
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 80000000 Allgemeine und berufliche Bildung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: fryzjer
Beschreibung: czas trwania – 100 godzin Celem kursu jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie osadzonych do pracy w zawodzie fryzjera. Zakres kursu - minimalne wymagania dotyczące programu zajęć: 1) Bezpieczeństwo i higiena pracy, w tym organizowanie własnego stanowiska pracy, przygotowanie materiałów, narzędzi i sprzętu do realizacji robót zgodnie z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony przeciwpożarowej, ergonomii i ochrony środowiska. 2) Wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych na włosach 3) Strzyżenie włosów 4) Stylizacja fryzur 5) Koloryzacja i dekoloryzacja włosów
Los: LOT-0002
Titel: opiekun osób starszych u niepełnosprawnych
Beschreibung: czas trwania - 100 godzin Celem kursu jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie osadzonych do wykonywania zawodu opiekun osób starszych i niepełnosprawnych. Zakres kursu - minimalne wymagania dotyczące programu zajęć: Pierwsza pomoc przedmedyczna 1) Bezpieczeństwo i higiena pracy, w tym organizowanie własnego stanowiska pracy, przygotowanie materiałów, narzędzi i sprzętu do realizacji robót zgodnie z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony przeciwpożarowej, ergonomii i ochrony środowiska. 2) Zagadnienia pielęgnacyjno-opiekuńcze 3) Proces starzenia się organizmu człowieka 4) Choroby wieku podeszłego , obserwacja chorego , pomiar parametrów 5) Problemy opieki chorych niepełnosprawnych
Los: LOT-0003
Titel: manikiurzystka
Beschreibung: czas trwania – 100 godzin Celem kursu jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie osadzonych do pracy w zawodzie manikiurzystki Zakres kursu - minimalne wymagania dotyczące programu zajęć: 1) Bezpieczeństwo i higiena pracy, w tym organizowanie własnego stanowiska pracy, przygotowanie materiałów, narzędzi i sprzętu do realizacji robót zgodnie z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony przeciwpożarowej, ergonomii i ochrony środowiska. 2) Materiałoznawstwo kosmetyczne 3) Metody i techniki wykonywania pedicure 4) Komunikacja interpersonalna z klientem
Los: LOT-0004
Titel: szkolenie komputerowe
Beschreibung: Celem kursu jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie osadzonych do obsługi komputera osobistego. Zakres kursu - minimalne wymagania dotyczące programu zajęć: 1) Bezpieczeństwo i higiena pracy, w tym organizowanie własnego stanowiska pracy, przygotowanie materiałów, narzędzi i sprzętu do realizacji robót zgodnie z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony przeciwpożarowej, ergonomii i ochrony środowiska. 2) Wstęp do obsługi komputera i systemu operacyjnego 3) Podstawowe operacje na komputerze 4) Praca z dokumentami i aplikacjami biurowymi 5) Korzystanie z internetu i poczty elektronicznej 6) Tworzenie prezentacji multimedialnych, edycja zdjęć.