2. Verfahren
Verfahren
Titel: DOSTAWA, INSTALACJA I KONFIGURACJA ZINTEGROWANEGO ŚRODOWISKA WIRTUALIZACJI I ZABEZPIECZENIA DANYCH (postępowanie powtórzone)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu informatycznego i oprogramowania do wirtualizacji i zabezpieczenia danych oraz świadczenie usługi przetwarzania w chmurze obliczeniowej w modelu SaaS (Software as a Service) wraz z asystą techniczną i utrzymaniem. Przedmiot zamówienia obejmuje zakup wraz z instalacją i uruchomieniem następujących elementów: 1) serwerów do wirtualizacji – 3 szt. 2) przełączników sieciowych (Fabric Switches) - 2 szt. 3) oprogramowania do wirtualizacji z licencją Enterprise na okres 36 miesięcy – 1 kpl. 4) serwera kopii zapasowych wraz z biblioteką taśmową – 1 kpl 5) licencji oprogramowania do wykonywania kopii zapasowych - 1 szt. 6) usługę przetwarzania w chmurze obliczeniowej w modelu SaaS wraz ze wsparciem technicznym i utrzymaniem systemu zabezpieczenia danych w okresie 36 miesięcy od daty podpisania protokołu odbioru przedmiotu umowy. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca jest zobowiązany do: 1) dostarczenia, instalacji i konfiguracji zintegrowanego środowiska wirtualizacji i zabezpieczenia danych, 2) instalacji i konfiguracja rozproszonej macierzy dyskowej typu SDS realizowanej w ramach klastra Ceph z zapewnieniem mechanizmu HA dla warstwy składowania danych 3) utworzenie klastra wysokiej dostępności HA dla serwerów wirtualnych 4) przeprowadzenie migracji systemów kluczowych (maszyn wirtualnych) z posiadanego przez Zamawiającego środowiska Vmware vSphere/EXSi 5) konfiguracji systemu backupu do realizacji reguły 3-2-1 w tym konfiguracja mechanizmów deduplikacji i kompresji danych 6) uruchomienia usługi przetwarzania w chmurze obliczeniowej SaaS 7) dostarczenia i aktywacji wymaganych licencji, 8) przeprowadzenia testów zaimplementowanych rozwiązań, 9) przekazania dokumentacji powdrożeniowej, 7) przeprowadzenia szkolenia dla użytkowników korzystających z produktu przedsięwzięcia - szkolenie dla 2 administratorów w zakresie obsługi Systemu kopii zapasowych 10) zapewnienia wsparcia technicznego, serwisowego dla oprogramowania. 11) zapewnienia wsparcia technicznego dla usługi przetwarzania w chmurze obliczeniowej SaaS 12) zapewnienia serwisu gwarancyjnego dla oferowanego sprzętu. Dostarczony w ramach przedmiotu zamówienia sprzęt informatyczny (urządzenia) musi być fabrycznie nowy, pochodzić z autoryzowanego kanału sprzedaży producenta i reprezentować model bieżącej linii produkcyjnej. Nie dopuszcza się urządzeń: odnawianych, demonstracyjnych lub powystawowych, posiadających wadę prawną w zakresie pochodzenia sprzętu, wsparcia technicznego i gwarancji producenta.
Vorherige Bekanntmachung: 256558-2026
Interne Kennung: SK/KPO/D.1.2./07/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Przedmiotowe zamówienie będzie realizowane w ramach projektu pn. „Rozszerzenie obszaru e-usług oraz poprawa w zakresie cyberbezpieczeństwa w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej”, finansowanego sfinansowania ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) w ramach Komponentu D – Transformacja cyfrowa, Inwestycja D1.1.2 – Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia na podstawie umowy nr KPOD.07.03-IP.10-0248/25/KPO/115/2025/615. Termin realizacji zakresu rzeczowego projektu (w tym objętego przedmiotowym postępowaniem) upływa z dniem 31 maja 2026 r. W tych okolicznościach zachodzi obiektywna potrzeba przyspieszenia procedury udzielenia zamówienia mając na uwadze kluczowe następujące przesłanki obiektywne: 1. Maksymalny z możliwych termin realizacji ww. projektu, wynikający i ograniczony zewnętrznymi wytycznymi, w tym wynikającymi z umowy, o której mowa wyżej, 2. Duża liczba projektów o analogicznym zakresie merytorycznym: Zadania związane z modernizacją infrastruktury serwerowej, systemów wirtualizacji oraz wdrożeniem zaawansowanych systemów kopii zapasowych stanowią obecnie priorytetowy i obligatoryjny zakres dla dużej liczby beneficjentów środków KPO w sektorze ochrony zdrowia, co wynika bezpośrednio z wytycznych dotyczących cyberbezpieczeństwa. Skumulowanie tych postępowań w tym samym czasie drastycznie zwiększa popyt na wyspecjalizowane usługi inżynierskie oraz sprzęt, co w połączeniu z napiętym harmonogramem projektu (termin do 31 maja 2026 r.) czyni pilną potrzebę udzielenia zamówienia w pełni uzasadnioną. Powyższe przekłada się na dużą liczbę procedur zakupowych a tym samym popyt na sprzęt informatyczny, oprogramowanie w zakresie cyberbezpieczńśtwa, 3. Złożoność techniczna i czasochłonność wdrożenia: Zakres zamówienia obejmuje nie tylko dostawę, ale przede wszystkim skomplikowane prace inżynierskie w obszarze wirtualizacji i bezpieczeństwa danych, w tym: • Pełną migrację systemów kluczowych (HIS, RIS/PACS, LIS, ERP/HR) ze środowiska VMware do nowej architektury KVM. • Wdrożenie zaawansowanej strategii backupu 3-2-1, obejmującej konfigurację lokalnej macierzy, biblioteki taśmowej oraz izolowanego repozytorium w chmurze. • Przeprowadzenie specjalistycznych szkoleń dla administratorów. Każdy z powyższych etapów wymaga czasu na testy (np. testy wysokiej dostępności HA oraz odtwarzania Disaster Recovery), co wymusza maksymalne przyspieszenie etapu wyboru oferty. 4. Konieczność zachowania ciągłości pracy Szpitala: Ze względu na charakter działalności Zamawiającego (Szpital Kliniczny), proces migracji systemów kluczowych musi odbywać się w nocy lub w weekendy (okna serwisowe). Takie podejście wydłuża realny czas trwania prac wdrożeniowych, co stanowi kolejną przesłankę do skrócenia procedury przetargowej. Ponad, to Zamawiający informuje, że pierwsze postępowanie zostało wszczęte w dniu 20.03.2026 r. Do przedmiotowego postepowania została złożona jedna oferta, która została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustaw Pzp z powodu niezgodności z warunkami zamówienia, a postępowanie w tym zostało unieważnione. W tych okolicznościach zachodzi obiektywna potrzeba przyspieszenia procedury udzielenia zamówienia mając na uwadze kluczowe znaczenie cyberbezpieczeństwa dla funkcjonowania szpitala. Wobec przesłanek obiektywnych Zamawiający ocenia, że przyjęty termin składania ofert nie narusza zasad uczciwej konkurencji ani równego traktowania wykonawców. Ustalając skrócony termin na składanie ofert. Zamawiający miał na względzie zapewnienie wszystkim potencjalnym wykonawcom możliwość ubiegania się o zamówienie i w jego opinii, skrócony czas na złożenie ofert, daje możliwość zapoznania się z treścią dokumentów postępowania oraz przygotowanie oferty i złożenie jej w terminie. Skrócenie terminu składania ofert ma na celu dokonanie zakupu przedmiotu zamówienia, przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjnego trybu udzielania zamówienia
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32420000 Netzausrüstung, 72263000 Software-Implementierung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu informatycznego i oprogramowania do wirtualizacji i zabezpieczenia danych oraz świadczenie usługi przetwarzania w chmurze obliczeniowej w modelu SaaS (Software as a Service) wraz z asystą techniczną i utrzymaniem. Przedmiot zamówienia obejmuje zakup wraz z instalacją i uruchomieniem następujących elementów: 1) serwerów do wirtualizacji – 3 szt. 2) przełączników sieciowych (Fabric Switches) - 2 szt. 3) oprogramowania do wirtualizacji z licencją Enterprise na okres 36 miesięcy – 1 kpl. 4) serwera kopii zapasowych wraz z biblioteką taśmową – 1 kpl 5) licencji oprogramowania do wykonywania kopii zapasowych - 1 szt. 6) usługę przetwarzania w chmurze obliczeniowej w modelu SaaS wraz ze wsparciem technicznym i utrzymaniem systemu zabezpieczenia danych w okresie 36 miesięcy od daty podpisania protokołu odbioru przedmiotu umowy. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca jest zobowiązany do: 1) dostarczenia, instalacji i konfiguracji zintegrowanego środowiska wirtualizacji i zabezpieczenia danych, 2) instalacji i konfiguracja rozproszonej macierzy dyskowej typu SDS realizowanej w ramach klastra Ceph z zapewnieniem mechanizmu HA dla warstwy składowania danych 3) utworzenie klastra wysokiej dostępności HA dla serwerów wirtualnych 4) przeprowadzenie migracji systemów kluczowych (maszyn wirtualnych) z posiadanego przez Zamawiającego środowiska Vmware vSphere/EXSi 5) konfiguracji systemu backupu do realizacji reguły 3-2-1 w tym konfiguracja mechanizmów deduplikacji i kompresji danych 6) uruchomienia usługi przetwarzania w chmurze obliczeniowej SaaS 7) dostarczenia i aktywacji wymaganych licencji, 8) przeprowadzenia testów zaimplementowanych rozwiązań, 9) przekazania dokumentacji powdrożeniowej, 7) przeprowadzenia szkolenia dla użytkowników korzystających z produktu przedsięwzięcia - szkolenie dla 2 administratorów w zakresie obsługi Systemu kopii zapasowych 10) zapewnienia wsparcia technicznego, serwisowego dla oprogramowania. 11) zapewnienia wsparcia technicznego dla usługi przetwarzania w chmurze obliczeniowej SaaS 12) zapewnienia serwisu gwarancyjnego dla oferowanego sprzętu. Dostarczony w ramach przedmiotu zamówienia sprzęt informatyczny (urządzenia) musi być fabrycznie nowy, pochodzić z autoryzowanego kanału sprzedaży producenta i reprezentować model bieżącej linii produkcyjnej. Nie dopuszcza się urządzeń: odnawianych, demonstracyjnych lub powystawowych, posiadających wadę prawną w zakresie pochodzenia sprzętu, wsparcia technicznego i gwarancji producenta. Urządzenia i ich komponenty muszą być oznakowane w taki sposób, aby możliwa była identyfikacja zarówno produktu jak i producenta. Urządzenia muszą być dostarczone Zamawiającemu w oryginalnych opakowaniach producenta. Do każdego urządzenia musi być dostarczony komplet standardowej dokumentacji dla użytkownika w języku polskim w formie papierowej lub elektronicznej. Wykaz przedmiotu zamówienia określono w załączniku nr 1 do SWZ – formularz cenowy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określający parametry i wymagania techniczno-funkcjonalne określono w załączniku nr 1a do SWZ – opis przedmiotu zamówienia. Wymagania dotyczące realizacji zamówienia określono w załączniku nr 2 do SWZ – projektowane postanowienia umowy. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji przedmiotu umowy w sposób zapewniający zgodność z zasadą DNSH (Do No Significant Harm), określoną w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852 z dnia 18 czerwca 2020 r., z uwzględnieniem Wytycznych dotyczących stosowania zasady DNSH oraz właściwych wytycznych programowych, w szczególności w zakresie sześciu celów środowiskowych określonych w tym rozporządzeniu. W celu realizacji działań weryfikacyjno-kontrolnych, w tym weryfikacji i kontroli wykonania kamieni milowych i wskaźników oraz weryfikacji wydatków związanych z przedsięwzięciem, w ramach którego nabywany jest przedmiot zamówienia, wykorzystywany jest system Arachne i system SKANER. Systemy są wykorzystywane na każdym etapie realizacji przedsięwzięcia. W związku z tym, w ramach przedsięwzięcia systemy te mogą być wykorzystywane do przetwarzania danych, co Wykonawca przyjmuje do wiadomości i wyraża na to pełną zgodę, zrzekając się zgłaszania jakichkolwiek roszczeń z tego tytułu do jakiegokolwiek podmiotu, a w szczególności do Zamawiającego i Instytucji systemu wdrażania KPO.
Interne Kennung: SK/KPO/D.1.2./07/2026.