2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługi szycia mundurów wyjściowych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest uszycie i dostarczenie do miejsc wskazanych przez Zamawiającego następujących przedmiotów umundurowania wyjściowego: 1) mundur wyjściowy męski typu: Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej – szycie miarowe, 2) mundur wyjściowy męski typu: Wojsk Lądowych – szycie z tabeli rozmiarowej, 3) mundur wyjściowy damski typu: Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej – szycie miarowe. Wyżej wymienione umundurowanie wyjściowe musi być uszyte zgodnie ze wzorami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 25 marca 2016 r. w sprawie umundurowania funkcjonariuszy Straży Granicznej (tekst jednolity Dz. U. z 2019 r. poz. 500 z późn. zm.) oraz z opisem przedmiotu zamówienia i złożoną ofertą. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załączniku nr 1 do SWZ. Zgodnie z art. 61 ust. 1 ustawy Pzp w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywać się będzie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem Platformy zakupowej Marketplanet - pod adresem: https://kgsg.ezamawiajacy.pl
Interne Kennung: Sprawa nr 2/BF/BTiZ/26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. O zamówienie może się ubiegać Wykonawca który: 1) nie podlega wykluczeniu z art. 108 ust. 1 i art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp. Ponadto o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, w stosunku do których nie zachodzą okoliczności wskazane: w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2025 r. poz. 514); oraz w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 w brzmieniu nadanym Rozporządzeniem Rady (UE) nr 2025/2033 z dnia 24 października 2025 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, przy czym podstawy wykluczenia określono szczegółowo w Sekcji 2.1.6 niniejszego ogłoszenia; 2) spełnia warunki udziału w postępowaniu określone w Sekcji 5.1.9 niniejszego ogłoszenia. 2. Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą następujące dokumenty i oświadczenia: 1) oświadczenie na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, sporządzone zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. Urz. UE L 3 z 06.01.2016, str. 16), zwanego dalej jednolitym dokumentem lub JEDZ. 2) oświadczenia, dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2025 r. poz. 514); 3) Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, musi złożyć wraz z ofertą zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów oraz oświadczenie/a tego podmiotu potwierdzające brak podstaw do jego wykluczenia oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby. 4) Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, wówczas składa dokumenty zgodnie z par.4 Rozporządzenia Ministra Rozwoju Pracy i Technologii w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy (Dz.U.2020.2415 z późn. zm.). Rodzaje dokumentów, zasady ich składania przez wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, podmioty udostępniające zasoby, podwykonawców i podmioty zagraniczne określone zostały w SWZ. 5) Sposób sporządzenia podmiotowych środków dowodowych, przedmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń musi być zgodny z wymaganiami określonymi w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. poz. 2452) oraz w Rozporządzeniu Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (Dz. U. poz. 2415 z późn. zm.). 6) Klauzula informacyjna RODO zgodnie z rozdz. XXI SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 98393000 Dienstleistungen in der Maßschneiderei
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa szycia niżej wymienionych rodzajów umundurowania: 1) mundur wyjściowy męski typu: Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej – szycie miarowe (ilość podstawowa 550 kpl., ilość objęta prawem opcji 433 kpl.), 2) mundur wyjściowy męski typu: Wojsk Lądowych – szycie z tabeli rozmiarowej (ilość podstawowa 50 kpl., ilość objęta prawem opcji 150 kpl.), 3) mundur wyjściowy damski typu: Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej – szycie miarowe (ilość podstawowa 315 kpl., ilość objęta prawem opcji 346 kpl.). Wyżej wymienione umundurowanie wyjściowe musi być uszyte zgodnie ze wzorami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 25 marca 2016 r. w sprawie umundurowania funkcjonariuszy Straży Granicznej (tekst jednolity Dz. U. z 2019 r. poz. 500 z późn. zm.) oraz z opisem przedmiotu zamówienia i złożoną ofertą. Usługa objęta prawem opcji będzie realizowana na warunkach i zasadach, które obowiązują dla zamówienia podstawowego. Minimalny okres gwarancji wynosi 12 miesięcy od daty wydania przedmiotu z magazynu do użytkowania, natomiast okres jego przechowywania przez Zamawiającego w magazynie wynosi maksymalnie 5 lat. W przypadku wydania przedmiotu do użytkowania po upływie okresu jej przechowywania gwarancja nie obowiązuje.
Interne Kennung: 2/BF/BTiZ/2026
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Przedmiotem zamówienia objętego prawem opcji jest usługa szycia z materiału powierzonego niżej wymienionych rodzajów umundurowania: 1) mundur wyjściowy męski typu: Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej – szycie miarowe (433 kpl.), 2) mundur wyjściowy męski typu: Wojsk Lądowych – szycie z tabeli rozmiarowej (150 kpl.), 3) mundur wyjściowy damski typu: Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej – szycie miarowe (346 kpl.). Przedmiot objęty zamówieniem opcjonalnym będzie tożsamy z przedmiotem objętym zamówieniem podstawowym. O zamiarze skorzystania z prawa opcji, Zamawiający poinformuje pisemnie Wykonawcę odrębnym oświadczeniem, w terminie nie później niż 50 dni kalendarzowych przed upływem terminu realizacji umowy. W oświadczeniu Zamawiający poda maksymalne ilości przedmiotów umundurowania zamawianych w ramach prawa opcji.