2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af rammeaftale vedrørende levering af personlig hjælp
Beschreibung: Landsdækkende rammeaftale vedr. levering af ydelser i forhold til personlig hjælp. Ydelserne omfatter sekretærhjælp, praktisk hjælp m/u vikardækning og støttepersonforløb til elever, studerende og kursister, der får bevilget specialpædagogisk støtte. Rammeaftalen vil blive indgået med én leverandør. Det forventede forbrug for hele rammeaftalen i dens løbetid inkl. eventuelle forlængelser er 420.400 timer. Det fremgår af bilag 4 til rammeaftalen, hvordan det forventede antal timer fordeler sig på de enkelte ydelser. Rammeaftalens maksimale mængde i den løbetid inkl. forlængelser er på 504.480 timer.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud efter udbudslovens afsnit III. Udbuddet omfatter udelukkende en tilbudsfase. Udbudsbetingelserne beskriver processen for udbuddet og fastsætter retningslinjerne for afgivelse af tilbud, kommunikation mellem tilbudsgiver og ordregiver samt oplysninger om udbudsprocessen i øvrigt.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85000000 Dienstleistungen des Gesundheits- und Sozialwesens
Zusätzliche Einstufung (cpv): 85300000 Dienstleistungen des Sozialwesens und zugehörige Dienstleistungen, 85312000 Dienstleistungen der Sozialfürsorge, ohne Unterbringung, 85312300 Orientierungs- und Beratungsdienste, 85312400 Nicht in Heimen erbrachte Fürsorgeleistungen
5. Los
Los: LOT-0000
Menge: 504 480 Stunden