351781-2026 - Ergebnis
Polen – Recycling von Siedlungsabfällen – ODBIÓR I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW O KODZIE 19 12 12 POWSTAŁYCH PO WSTĘPNYM PRZETWORZENIU I ROZDROBNIENIU ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH z Zakładu Gospodarki Odpadami S.A. w Bielsku-Białej
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ODBIÓR I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW O KODZIE 19 12 12 POWSTAŁYCH PO WSTĘPNYM PRZETWORZENIU I ROZDROBNIENIU ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH z Zakładu Gospodarki Odpadami S.A. w Bielsku-Białej
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 12 powstałych po wstępnym przetworzeniu i rozdrobnieniu odpadów wielkogabarytowych o kodzie 20 03 07 w Zakładzie Gospodarki Odpadami S.A. w Bielsku-Białej. Wykonawca zobowiązany jest do posiadania wymaganych prawem aktualnych decyzji środowiskowych na prowadzenie działalności w zakresie przetwarzania-odzysku, unieszkodliwiania lub zbierania odpadów o kodzie 19 12 12, wydane na podstawie ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach (Dz. U. z 2023 poz. 1587 ze zm.) lub pozwolenie zintegrowane uwzględniające przetwarzanie-odzysk, unieszkodliwianie lub zbieranie odpadów o kodzie 19 12 12, wydane na podstawie ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2024 r. poz. 54 ze zm.) potwierdzające możliwość zagospodarowania w/w odpadów w ilości przynajmniej równej niniejszemu zamówieniu. Oferowany sposób zagospodarowania odpadów musi być zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa w szczególności z ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2023 r. poz. 1587). Wykonawca sporządzi i przekaże Zamawiającemu informacje o sposobie zagospodarowania odpadów zgodnie z Załącznikiem nr 1 lub 2 ustawy o odpadach wraz z podaniem symbolu procesu (R_ lub D_), nazwy, adresu i numeru miejsca prowadzenia działalności (BDO), w której odpad został ostatecznie zagospodarowany, po zakończeniu każdego miesiąca kalendarzowego, w którym będzie miał miejsce jego odbiór oraz w terminie 5 dni po ostatnim odbiorze odpadów. Szacunkowa ilość odpadów, która zostanie przekazana Wykonawcy w okresie obowiązywania umowy wyniesie 5 000 Mg, z zastrzeżeniem możliwości przekazania mniejszej ilości w okresie obowiązywania umowy lecz nie mniejszej niż 2 000 Mg. Załadunek odpadów o kodzie 19 12 12 powstałych po wstępnym przetworzeniu i rozdrobnieniu odpadów wielkogabarytowych realizowany będzie przez Zamawiającego. Odbiór odpadów będzie odbywał się w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 600 do 1800 /lub godzinach uzgodnionych z Wykonawcą uprzednio ustalonych drogą mailową przez Wykonawcę z przedstawicielem Zamawiającego. Wykonawca najpóźniej w przeddzień realizacji odbioru odpadów uzgodni z przedstawicielem Zamawiającego planowaną godzinę odbioru odpadów. Uzgodnienie będzie potwierdzone przesłaniem awizacji zawierającej: godzinę przyjazdu pojazdu, numery rejestracyjne ciągnika i naczepy, numer BDO transportującego wraz z numerem prowadzenia działalności BDO przejmującego odpady. W przypadku braku kompletnej awizacji w w/w terminie, Zamawiający zastrzega możliwość nie wydania odpadów i naliczenia kar umownych zgodnie z zapisami umowy. Załadunek odpadów leży po stronie Zamawiającego. Ważenie odebranych przez Wykonawcę odpadów odbywało się będzie na zalegalizowanych wagach Zamawiającego, zlokalizowanych w zakładzie Zamawiającego oraz potwierdzane kartą przekazania odpadów wygenerowaną w systemie BDO. Dokumenty te stanowić będą wyłączną podstawę do określenia ilości odebranych odpadów pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą. Dokumentem stanowiącym podstawę do wystawiania faktur VAT jest potwierdzenie przejęcia odpadów przez Wykonawcę na karcie przekazania odpadów wygenerowanej w systemie BDO. Szczegółowy zakres praw i obowiązków Wykonawcy reguluje Wzór Umowy (Załącznik nr 1 do SWZ).
Vorherige Bekanntmachung: 145828-2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle, 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001