2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Miejskiej Lubaczów pochodzących z nieruchomości zamieszkałych
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na odbieraniu, transporcie i zagospodarowaniu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie miasta Lubaczowa, zbieranych zgodnie z zapisami aktualnego Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miejskiej Lubaczów uchwalonego Uchwałą Rady Miejskiej w Lubaczowie. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: 1) Odbiór od wszystkich właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy, wytworzonej i zebranej ilości poszczególnych frakcji odpadów komunalnych: a) Niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych (kod odpadu: 20 03 01), zgromadzonych w pojemnikach lub workach. b) Odpadów komunalnych gromadzonych w sposób selektywny, w pojemnikach lub w workach, z podziałem na 4 frakcje, tj.: Papier (oznaczenie: Niebieskie), Tworzywa sztuczne i metale (oznaczenie: Żółte), Szkło (oznaczenie: Zielone), Bioodpady (oznaczenie: Brązowe), obejmujących: # Opakowania z papieru i tektury (kod odpadu: 15 01 01), Papier i tektura (kod odpadu: 20 01 01) – zbieranych jako frakcja „Papier”; # Opakowania ze szkła (kod odpadu: 15 01 07), Szkło (kod odpadu: 20 01 02) – zbieranych jako frakcja „Szkło”; # Opakowania z tworzyw sztucznych (kod odpadu: 15 01 02), Opakowania z metali (kod odpadu: 15 01 04), Zmieszane odpady opakowaniowe (kod odpadu: 15 01 06), Metale (kod odpadu: 20 01 40) – zbieranych jako frakcja „Tworzywa sztuczne i metale”; -Odpady kuchenne ulegające biodegradacji (kod odpadu: 20 01 08), Odpady ulegające biodegradacji (kod odpadu: 20 02 01) – zbierane jako frakcja „Odpady biodegradowalne”. c) Odpadów komunalnych gromadzonych w sposób selektywny, nie wymagających pojemników do ich zbierania, obejmujących: # Odpady wielkogabarytowe (kod odpadu: 20 03 07), w tym: meble i inne odpady wielkogabarytowe; - Zużyte opony (kod odpadu: 16 01 03); # Lampy fluorescencyjne i inne odpady zawierające rtęć (kod odpadu: 20 01 21*), Urządzenia zawierające freony (kod odpadu: 20 01 23*), Zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne inne niż wymienione w 20 01 21, 20 01 23, 20 01 35 (kod odpadu: 20 01 35*), Zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne inne niż wymienione w 20 01 21, 20 01 23 i 20 01 35 (kod odpadu: 20 01 36). d) Odpady komunalne gromadzone w sposób selektywny w pojemnikach lub w workach do ich zbierania na terenie Gminy Miejskiej Lubaczów, obejmujących: # Baterie i akumulatory łącznie z bateriami i akumulatorami wymienionymi w 16 06 01, 16 06 02 lub 16 06 03 oraz niesortowane baterie i akumulatory (kod odpadu: 20 01 33*), Baterie i akumulatory inne niż wymienione w 20 01 33 (kod odpadu: 20 01 34) – zebrane w pojemnikach usytuowanych w szkołach i w wybranych obiektach użyteczności publicznej na terenie Gminy Miejskiej Lubaczów; # Leki inne niż wymienione w 20 01 31 (kod odpadu: 20 01 32), po terminie ważności oraz niewykorzystane leki, zebrane w pojemnikach usytuowanych w wybranych aptekach oddawane przez mieszkańców (nie dotyczy lekarstw pochodzących z prowadzonej działalności gospodarczej). 2) Zamówienie związane z zagospodarowaniem odebranych odpadów komunalnych bezpośrednio od mieszkańców obejmuje w szczególności wykonywanie usług w zakresie: a)mechanicznobiologicznego przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych oraz wydzielenia ze niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych frakcji nadających się w całości lub w części do odzysku; b) przetwarzania selektywnie zebranych odpadów biodegradwoalnych zgodnie z ustawą o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1587 z późn. zm.); c) prowadzenia mechaniczno biologicznego procesu przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych (frakcja podsitowa 080 mm) zgodnie ustawą o odpadach, (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1587 z późn. zm.), frakcja nadsitowa (> 80 mm) o wymaganej przez aktualne przepisy prawa kaloryczności winna zostać przekazana do zagospodarowania jako paliwo alternatywne; d) składowania odpadów po procesie mechanicznobiologicznego przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych (stabilizat); e) wysortowania ze zmieszanych odpadów opakowaniowych i odpadów surowców wtórnych z przeznaczeniem ich do odzysku; f) sortowania zmieszanych odpadów opakowaniowych i odpadów zbieranych u źródła z przeznaczeniem ich do odzysku; g) składowania odpadów o kodzie 20 03 99; h) zagospodarowania pozostałych rodzajów odpadów, w tym odpadów remontowo budowlanych; 3) W okresie obowiązywania umowy Wykonawca zobowiązany będzie: 1) Starać się o osiągnąć odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania. 2) Przestrzegania obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1587 z późn. zm.) oraz ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. z 2024 r., poz. 399 z późn. zm.) oraz aktami wykonawczymi, a także aktualnymi w okresie wykonywania zamówienia zapisami Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Podkarpackiego na lata 2020 – 2026 z perspektywą do 2032 roku stanowiącym załącznik nr 1 do Uchwały Nr XXXVI/584/21 Sejmiku Województwa Podkarpackiego z dnia 26 kwietnia 2021 r., Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska) z dnia 10 maja 2021 r. w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz.U. z 2021 r. poz. 906) i przepisami prawa miejscowego, w tym Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miejskiej Lubaczów wraz z innymi przepisami prawa miejscowego. 3) Dostarczyć Fakturę VAT za wykonaną usługę z dołączonymi Kartami przekazania odpadów na ilości zgodne z wartościami widniejącymi na fakturze oraz Raportem miesięcznym podmiotu odbierającego odpady komunalne z terenu Gminy Miejskiej Lubaczów za miesiąc, w którym była wykonana usługa. 4) Dostarczyć następujące ilości pojemników do selektywnej zbiórki odpadów do punktów ogólnie dostępnych na: -Tworzywa sztuczne i metale
Interne Kennung: RIR.III.271.3.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: brak
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90511300 Müllsammlung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 34928480 Abfallcontainer und -körbe
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na odbieraniu, transporcie i zagospodarowaniu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie miasta Lubaczowa, zbieranych zgodnie z zapisami aktualnego Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miejskiej Lubaczów uchwalonego Uchwałą Rady Miejskiej w Lubaczowie. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: 1) Odbiór od wszystkich właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy, wytworzonej i zebranej ilości poszczególnych frakcji odpadów komunalnych: a) Niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych (kod odpadu: 20 03 01), zgromadzonych w pojemnikach lub workach. b) Odpadów komunalnych gromadzonych w sposób selektywny, w pojemnikach lub w workach, z podziałem na 4 frakcje, tj.: Papier (oznaczenie: Niebieskie), Tworzywa sztuczne i metale (oznaczenie: Żółte), Szkło (oznaczenie: Zielone), Bioodpady (oznaczenie: Brązowe), obejmujących: # Opakowania z papieru i tektury (kod odpadu: 15 01 01), Papier i tektura (kod odpadu: 20 01 01) – zbieranych jako frakcja „Papier”; # Opakowania ze szkła (kod odpadu: 15 01 07), Szkło (kod odpadu: 20 01 02) – zbieranych jako frakcja „Szkło”; # Opakowania z tworzyw sztucznych (kod odpadu: 15 01 02), Opakowania z metali (kod odpadu: 15 01 04), Zmieszane odpady opakowaniowe (kod odpadu: 15 01 06), Metale (kod odpadu: 20 01 40) – zbieranych jako frakcja „Tworzywa sztuczne i metale”; # Odpady kuchenne ulegające biodegradacji (kod odpadu: 20 01 08), Odpady ulegające biodegradacji (kod odpadu: 20 02 01) – zbierane jako frakcja „Odpady biodegradowalne”. c)Odpadów komunalnych gromadzonych w sposób selektywny, nie wymagających pojemników do ich zbierania, obejmujących: # Odpady wielkogabarytowe (kod odpadu: 20 03 07), w tym: meble i inne odpady wielkogabarytowe; # Zużyte opony (kod odpadu: 16 01 03); # Lampy fluorescencyjne i inne odpady zawierające rtęć (kod odpadu: 20 01 21*), Urządzenia zawierające freony (kod odpadu: 20 01 23*), Zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne inne niż wymienione w 20 01 21, 20 01 23, 20 01 35 (kod odpadu: 20 01 35*), Zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne inne niż wymienione w 20 01 21, 20 01 23 i 20 01 35 (kod odpadu: 20 01 36). d) Odpady komunalne gromadzone w sposób selektywny w pojemnikach lub w workach do ich zbierania na terenie Gminy Miejskiej Lubaczów, obejmujących: # Baterie i akumulatory łącznie z bateriami i akumulatorami wymienionymi w 16 06 01, 16 06 02 lub 16 06 03 oraz niesortowane baterie i akumulatory (kod odpadu: 20 01 33*), Baterie i akumulatory inne niż wymienione w 20 01 33 (kod odpadu: 20 01 34) – zebrane w pojemnikach usytuowanych w szkołach i w wybranych obiektach użyteczności publicznej na terenie Gminy Miejskiej Lubaczów; # Leki inne niż wymienione w 20 01 31 (kod odpadu: 20 01 32), po terminie ważności oraz niewykorzystane leki, zebrane w pojemnikach usytuowanych w wybranych aptekach oddawane przez mieszkańców (nie dotyczy lekarstw pochodzących z prowadzonej działalności gospodarczej). 2) Zamówienie związane z zagospodarowaniem odebranych odpadów komunalnych bezpośrednio od mieszkańców obejmuje w szczególności wykonywanie usług w zakresie: a) mechanicznobiologicznego przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych oraz wydzielenia ze niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych frakcji nadających się w całości lub w części do odzysku; b) przetwarzania selektywnie zebranych odpadów biodegradwoalnych zgodnie z ustawą o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1587 z późn. zm.); c) prowadzenia mechaniczno biologicznego procesu przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych (frakcja podsitowa 080 mm) zgodnie ustawą o odpadach, (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1587 z późn. zm.), frakcja nadsitowa (> 80 mm) o wymaganej przez aktualne przepisy prawa kaloryczności winna zostać przekazana do zagospodarowania jako paliwo alternatywne; d) składowania odpadów po procesie mechanicznobiologicznego przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych (stabilizat); e) wysortowania ze zmieszanych odpadów opakowaniowych i odpadów surowców wtórnych z przeznaczeniem ich do odzysku; f) sortowania zmieszanych odpadów opakowaniowych i odpadów zbieranych u źródła z przeznaczeniem ich do odzysku; g) składowania odpadów o kodzie 20 03 99; h) zagospodarowania pozostałych rodzajów odpadów, w tym odpadów remontowo budowlanych; 3) W okresie obowiązywania umowy Wykonawca zobowiązany będzie: 1) Starać się o osiągnąć odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania. 2) Przestrzegania obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1587 z późn. zm.) oraz ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. z 2024 r., poz. 399 z późn. zm.) oraz aktami wykonawczymi, a także aktualnymi w okresie wykonywania zamówienia zapisami Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Podkarpackiego na lata 2020 – 2026 z perspektywą do 2032 roku stanowiącym załącznik nr 1 do Uchwały Nr XXXVI/584/21 Sejmiku Województwa Podkarpackiego z dnia 26 kwietnia 2021 r., Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska) z dnia 10 maja 2021 r. w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz.U. z 2021 r. poz. 906) i przepisami prawa miejscowego, w tym Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miejskiej Lubaczów wraz z innymi przepisami prawa miejscowego. 3) Dostarczyć Fakturę VAT za wykonaną usługę z dołączonymi Kartami przekazania odpadów na ilości zgodne z wartościami widniejącymi na fakturze oraz Raportem miesięcznym podmiotu odbierającego odpady komunalne z terenu Gminy Miejskiej Lubaczów za miesiąc, w którym była wykonana usługa. 4) Dostarczyć następujące ilości pojemników do selektywnej zbiórki odpadów do punktów ogólnie dostępnych na: # Tworzywa sztuczne i metale
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90511300 Müllsammlung, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90511300 Müllsammlung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 34928480 Abfallcontainer und -körbe