2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa fabrycznie nowych części zamiennych do urządzeń przykotłowych i instalacji oczyszczania spalin, niezbędnych do zapewnienia bezawaryjnej pracy Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie
Beschreibung: 3.1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych części zamiennych do urządzeń przykotłowych i instalacji oczyszczania spalin, niezbędnych do zapewnienia bezawaryjnej pracy Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie, w podziale na następujące części: 3.1.1. Część 1 - Części zamienne do odżużlacza KKS: 01/02HDA11AF001 3.1.2. Część 2 - Części zamienne do komory paleniskowej 3.1.3. Część 3 - Części zamienne do filtrów workowych 3.1.4. Część 4 - Elementy stalowe i z PE 3.1.5. Część 5 - Elementy do szuflady hydraulicznej 3.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ. 3.8. Miejsce realizacji: Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie, ul. Jerzego Giedroycia 23. 3.9. Gwarancja: 12 miesięcy od dnia sporządzenia bezusterkowego protokołu odbioru.
Interne Kennung: OZP-271-PN-17/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Potrzeba skrócenia terminu składania ofert wynika z konieczności pilnej wymiany uszkodzonych części zainstalowanych w kotle oraz urządzeniach przykotłowych w Zakładzie Termicznego Przekształcania Odpadów. Obecnie zainstalowane części uległy uszkodzeniom mechanicznym oraz termicznym podczas eksploatacji urządzeń. Ponadto zauważono zwiększoną ilość złomu wielkogabarytowego oraz innych niepalnych materiałów w dostarczanych odpadach, co przekłada się na zwiększoną częstotliwość wyłączeń odżużlaczy z powodu przeciążenia, a w konsekwencji grozi odstawieniem instalacji odżużlania, a tym samym odstawieniem linii technologicznych. Powyższe okoliczności powodują konieczność podjęcia natychmiastowych działań w celu pilnej wymiany uszkodzonych elementów. W przypadku standardowego postępowania przetargowego łączny czas potrzebny na przeprowadzenie postępowania i realizację dostawy uszkodzonych części jest na tyle długi, że może skutkować wyłączeniem linii z dalszej eksploatacji z uwagi na zużycie części instalacji oraz brak potrzebnych do wymiany części zamiennych. Ewentualny brak podjęcia działań naprawczych skutkuje niedotrzymaniem założonej ilości utylizowanych odpadów, zaniżonymi wynikami produkcji energii cieplnej i elektrycznej oraz odstawieniem jednej z linii na czas związany z wymianą, koszty związane ze zużyciem oleju na potrzeby odstawienia i uruchomienia. Na przełomie sierpnia i września został zaplanowany postój linii technologicznej nr 1 i 2, wówczas istnieje możliwość wymiany wszystkich uszkodzonych części na nowe, dlatego konieczne jest dostarczenie wszystkich części przed rozpoczęciem Przeglądu rocznego.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44100000 Baustoffe und Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42320000 Abfallverbrennungsöfen, 42162000 Dampfkessel, 42514000 Maschinen und Geräte zum Filtrieren oder Reinigen von Gasen, 19500000 Gummi- und Plastikstoffe
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Części zamienne do odżużlacza KKS: 01/02HDA11AF001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych części zamiennych do urządzeń przykotłowych i instalacji oczyszczania spalin, niezbędnych do zapewnienia bezawaryjnej pracy Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie, tj. zgrzebeł odżużlacza, podkładki dystansowej i tulejki dystansowej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1.1 do SWZ. Miejsce realizacji: Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie, ul. Jerzego Giedroycia 23. Gwarancja: 12 miesięcy od dnia sporządzenia bezusterkowego protokołu odbioru.
Interne Kennung: Część 1
Los: LOT-0002
Titel: Części zamienne do komory paleniskowej
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych części zamiennych do urządzeń przykotłowych i instalacji oczyszczania spalin, niezbędnych do zapewnienia bezawaryjnej pracy Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie, tj. osłon lanc mocznika, dysz rozpylających mocznika, lanc mocznika oraz kotew spawanych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1.2 do SWZ. Miejsce realizacji: Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie, ul. Jerzego Giedroycia 23. Gwarancja: 12 miesięcy od dnia sporządzenia bezusterkowego protokołu odbioru.
Interne Kennung: Część 2
Haupteinstufung (cpv): 42320000 Abfallverbrennungsöfen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42162000 Dampfkessel
Los: LOT-0003
Titel: Części zamienne do filtrów workowych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych części zamiennych do urządzeń przykotłowych i instalacji oczyszczania spalin, niezbędnych do zapewnienia bezawaryjnej pracy Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie, tj. koszy wsporczych do filtrów workowych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1.3 do SWZ. Miejsce realizacji: Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie, ul. Jerzego Giedroycia 23. Gwarancja: 12 miesięcy od dnia sporządzenia bezusterkowego protokołu odbioru.
Interne Kennung: Część 3
Haupteinstufung (cpv): 42514000 Maschinen und Geräte zum Filtrieren oder Reinigen von Gasen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44100000 Baustoffe und Zubehör
Los: LOT-0004
Titel: Elementy stalowe i z PE
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych części zamiennych do urządzeń przykotłowych i instalacji oczyszczania spalin, niezbędnych do zapewnienia bezawaryjnej pracy Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie, tj. blach dolnych szuflady, blach dystansowych rusztu oraz płyt zgarniających do szuflady. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1.4 do SWZ. Miejsce realizacji: Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie, ul. Jerzego Giedroycia 23. Gwarancja: 12 miesięcy od dnia sporządzenia bezusterkowego protokołu odbioru.
Interne Kennung: Część 4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 19500000 Gummi- und Plastikstoffe
Los: LOT-0005
Titel: Elementy do szuflady hydraulicznej
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych części zamiennych do urządzeń przykotłowych i instalacji oczyszczania spalin, niezbędnych do zapewnienia bezawaryjnej pracy Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie, tj. prowadnic szuflady hydraulicznej oraz skrobaków/zgarniaczy wewnętrznych szuflady hydraulicznej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1.5 do SWZ. Miejsce realizacji: Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie, ul. Jerzego Giedroycia 23. Gwarancja: 12 miesięcy od dnia sporządzenia bezusterkowego protokołu odbioru.
Interne Kennung: Część 5