See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud på levering af frisk frugt og friske grøntsager samt økologiske forkogte kartofler til Madservice Aalborg
Beschreibung: Aalborg Kommune udbyder en kontrakt for delt på to delaftaler på levering af frisk frugt og friske grøntsager samt økologisk forkogte kartofler.
Vorherige Bekanntmachung: 144439-2025
Interne Kennung: 438677
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15300000 Obst, Gemüse und zugehörige Erzeugnisse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15313000 Verarbeitete Kartoffeln/Erdäpfel, 03221000 Gemüse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delaftale 1 på frisk frugt og friske grøntsager
Beschreibung: På delaftale 1 skal der leveres frisk frugt og friske grøntsager
Interne Kennung: 438678
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15300000 Obst, Gemüse und zugehörige Erzeugnisse
Menge: 109 488 Kilogramm
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Kontrakten kan forlænges i op til 2 x 12 måneder
Los: LOT-0002
Titel: Delaftale 2 på økologiske forkogte kartofler
Beschreibung: På delaftale 2 skal der leveres økologiske forkogte kartofler anslået kilo 51.000
Interne Kennung: 438679
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15313000 Verarbeitete Kartoffeln/Erdäpfel
Menge: 51 000 Kilogramm
Beschreibung der Optionen: Der er mulighed for forlængelse i op til 2 x 12 måneder