352819-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Kaffeebohnen – Vedrørende VIFs udbud af kaffe samt relaterede produkter, herunder komplementære og supplerende varer, samt køb og leje af kaffemaskiner inkl. serviceaftale.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Vedrørende VIFs udbud af kaffe samt relaterede produkter, herunder komplementære og supplerende varer, samt køb og leje af kaffemaskiner inkl. serviceaftale.
Beschreibung: Formålet med kontrakten er at sikre at kommunens enheder, kan indkøbe kaffe samt relaterede produkter, herunder komplementære og supplerende varer, samt køb og leje af kaffemaskiner inkl. serviceaftale. I den forbindelse få udført løbende service af kommunens kaffemaskiner hos Leverandøren fra kontraktstart. Produkter og ydelser, der skal leveres i kontraktperioden, er nærmere beskrevet i det samlede udbudsmateriale, herunder, men ikke begrænset til kravspecifikation og tilbudsblanket. Leverandøren er fra kontraktstart forpligtet til at udføre service af kommunens kaffemaskiner samt levere produkterne, der bestilles af kommunens enheder. Leverandøren er forpligtet til at deltage i implementeringen af kontrakten. Det betyder blandt andet, at Leverandøren skal opsættes i kommunens E-handelssystem, samt at Leverandøren skal foretage eventuelt nødvendige justeringer af kommunens eksisterende kaffemaskiner.
Interne Kennung: 88.00.00-G00-25-605944
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 03131100 Kaffeebohnen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15860000 Kaffee, Tee und zugehörige Produkte, 15861000 Kaffee, 39711310 Elektrische Kaffeemaschinen
5. Los
Los: LOT-0000