2. Verfahren
Verfahren
Titel: NZP/33/P/26 - Dostawa sprzętu IT
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sprzedaż i dostarczenie sprzętu IT – komputerów typu AIO w ilości 150 sztuk.
Vorherige Bekanntmachung: 234921-2026
Interne Kennung: NZP/33/P/26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30213000 Personalcomputer
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30213300 Tischcomputer
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa sprzętu IT
Beschreibung: Krótki opis: przedmiotem zamówienia jest sprzedaż i dostawa sprzętu IT Zamawiający zastrzega możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane. Zamawiający wówczas będzie mógł unieważnić postępowanie na podstawie art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych. Projekt zamówienia finansowany z funduszy UE: Zamówienie stanowi realizację zadania w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO): Komponent D1.1.2 – Cyfryzacja ochrony zdrowia. CPV: 30213000-5: Komputery osobiste CPV: 30213300-8: Komputer biurkowy Wymagania dotyczące wadium 1. Zamawiający zgodnie z art. 97 ustawy Pzp wymaga wniesienia wadium do niniejszego postępowania. 2. Każda oferta musi być zabezpieczona wadium, którego wartość Zamawiający ustalił na kwotę: 5 000,00 zł. 3. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą. 4. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu; 2) gwarancjach bankowych; 3) gwarancjach ubezpieczeniowych; 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 5. W przypadku wnoszenia wadium w pieniądzu obliczoną kwotę należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego w Santander Bank Polska S.A. numer: 10 1500 1360 1213 6001 9348 0000. Dowód wniesienia wadium w pieniądzu musi zawierać w rubryce „tytułem” z dopiskiem ze zwrotem: „wadium w sprawie nr NZP/33/P/26; 6. Moment wniesienia wadium w pieniądzu oznacza uznanie kwoty wadium przez rachunek Zamawiającego. 7. W przypadku wnoszenia wadium w pozostałych dopuszczalnych formach określonych w ppkt. 4 oryginał dokumentu wniesienia wadium należy dołączyć do oferty w postaci elektronicznej. Oryginał gwarancji/poręczenia powinien być dołączony do oferty w sposób umożliwiający jego zwrot Wykonawcy. 8. Złożone poręczenie lub gwarancja muszą zawierać w swojej treści zobowiązanie zgodne z art. 98 ust. 6 ustawy Pzp. 9. Nie wniesienie wadium w wymaganym terminie oraz w wymaganej wysokości i formie skutkuje odrzuceniem oferty z postępowania. 10. Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 7 dni od dnia wystąpienia jednej z okoliczności: 1) upływu terminu związania ofertą; 2) zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego; 3) unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, z wyjątkiem sytuacji, gdy nie zostało rozstrzygnięte odwołanie na czynność unieważnienia albo nie upłynął termin do jego wniesienia. 11. Zamawiający, niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 7 dni od dnia złożenia wniosku, zwraca wadium Wykonawcy: 1) który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert; 2) którego oferta została odrzucona; 3) po wyborze najkorzystniejszej oferty, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza; 4) po unieważnieniu postępowania, w przypadku gdy nie zostało rozstrzygnięte odwołanie na czynność unieważnienia albo nie upłynął termin do jego wniesienia. 12. Złożenie wniosku o zwrot wadium, powoduje rozwiązanie stosunku prawnego z Wykonawcą wraz z utratą przez niego prawa do korzystania ze środków ochrony prawnej, o których mowa w dziale IX ustawy Pzp. 13. Zamawiający zwraca wadium wniesione w pieniądzu wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę. 14. Zamawiający zwraca wadium wniesione w innej formie niż w pieniądzu poprzez złożenie gwarantowi lub poręczycielowi oświadczenia o zwolnieniu wadium. 15. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, a w przypadku wadium wniesionego w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w art. 97 ust. 7 pkt 2–4 ustawy Pzp, występuje odpowiednio do gwaranta lub poręczyciela z żądaniem zapłaty wadium, jeżeli: 1) Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 107 ust. 2 lub art. 128 ust. 1 ustawy Pzp, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył podmiotowych środków dowodowych lub przedmiotowych środków dowodowych potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 57 lub art. 106 ust. 1 ustawy Pzp, oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, innych dokumentów lub oświadczeń lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 223 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp, co spowodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez Wykonawcę jako najkorzystniejszej; 2) Wykonawca, którego oferta została wybrana: a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie, b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy; 3) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy, którego oferta została wybrana.
Interne Kennung: Dostawa sprzętu IT