2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przewozy pracowników do WER Pruszcz Gdański
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi regularnych przewozów pracowniczych pojazdami Wykonawcy we wszystkie dni tygodnia zgodnie z rozkładem jazdy autobusów i busów na trasie: dworzec PKP Pruszcz Gdański - WER Pruszcz Gdański, ul. Handlowa 4 - dworzec PKP Pruszcz Gdański. 2. Przez świadczenie usługi regularnych przewozów pracowniczych, należy rozumieć podstawienie autobusów/busów, w których przewożonych będzie do 20 osób w jednym kursie nie wliczając kierowcy, w określonym zgodnie z postanowieniami projektu umowy miejscu oraz wykonywanie przewozów na warunkach przewidzianych w projekcie umowy, w tym zgodnie z rozkładem jazdy autobusów i busów stanowiącym Załącznik nr 1 do projektu umowy.
Interne Kennung: BZ.26.174.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Niniejsze postępowanie, o wartości przekraczającej równowartość kwoty określonej na podstawie art. 3 ust. 1 pkt 2) w związku z art. 2 ust. 1 pkt 2) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.) - zwanej dalej „PZP”, prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 PZP w związku z art. 376 ust. 1 pkt 1) PZP w oparciu o art. 5 ust. 4 pkt 6) PZP. 2. Postępowanie prowadzone jest w procedurze, o której mowa w art. 139 ust. 1 PZP. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60171000 Vermietung von Personenwagen mit Fahrer
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi regularnych przewozów pracowniczych pojazdami Wykonawcy we wszystkie dni tygodnia zgodnie z rozkładem jazdy autobusów i busów na trasie: dworzec PKP Pruszcz Gdański - WER Pruszcz Gdański, ul. Handlowa 4 - dworzec PKP Pruszcz Gdański. 2. Przez świadczenie usługi regularnych przewozów pracowniczych, należy rozumieć podstawienie autobusów/busów, w których przewożonych będzie do 20 osób w jednym kursie nie wliczając kierowcy, w określonym zgodnie z postanowieniami projektu umowy miejscu oraz wykonywanie przewozów na warunkach przewidzianych w projekcie umowy, w tym zgodnie z rozkładem jazdy autobusów i busów stanowiącym Załącznik nr 1 do projektu umowy. 3. Szacunkowa liczba kursów: 3 027. Przez kurs należy rozumieć przejazd w jedną stronę, np. dworzec PKP Pruszcz Gdański - Pruszcz Gdański, ul. Handlowa 4. 4. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia dotychczasowemu Wykonawcy usług, w trybie zamówienia z wolnej ręki, na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług, zgodnego z przedmiotem zamówienia, w szczególności w przypadku, gdy niezbędna będzie kontynuacja zamówienia pozwalająca na zabezpieczenie potrzeb Zamawiającego, w szczególności, gdy wyczerpaniu ulegnie kwota określona w umowie lub upłynie okres, na jaki umowa została zawarta: 1) Zamówienia zostaną udzielone na warunkach opisanych w Opisie przedmiotu zamówienia ze zmianami wynikającymi z potrzeb Zamawiającego, jednakże nie wykraczającymi poza wymagania opisane w Opisie przedmiotu zamówienia oraz projekcie umowy. 2) Łączny okres wykonania zamówień udzielonych na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP nie przekroczy okresu 12 miesięcy. 3) Udzielenie zamówienia na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP warunkowane będzie: - należytym wykonaniem przy Wykonawcę zamówienia podstawowego, - dysponowanie przez Zamawiającego środkami finansowymi na jego realizację. 4) Zamawiający zamówienia na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP udzielał będzie na warunkach wynikających z projektu umowy załączonego do SWZ, natomiast przedmiotem negocjacji z Wykonawcą będzie, w szczególności cena za realizację przedmiotu zamówienia. Zakres powyższych zamówień polegać będzie na powtórzeniu usług z zamówienia podstawowego i obejmować następującą ilość kursów: 1 514.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany rozkładu jazdy, w szczególności polegającej na zmianie godzin realizacji kursów wskazanych w Załączniku nr 1 do projektu umowy oraz likwidacji danego kursu wskazanego Załącznikiem nr 1 do projektu umowy i związanego z tym zmniejszenia ilości kursów, maksymalnie o 30% przyjętej szacunkowej liczby kursów, stosownie do rzeczywistych potrzeb Zamawiającego, a Wykonawca wyraża na to zgodę i oświadcza, że nie będzie wnosił z tego tytułu żadnych roszczeń. O zmianie w rozkładzie jazdy autobusów/busów Zamawiający pisemnie poinformuje Wykonawcę na co najmniej 3 dni kalendarzowe przed jej wprowadzeniem. Dla skutecznego skorzystania z uprawnienia, o którym mowa w poprzednim zdaniu wymagane jest wyłącznie oświadczenie Zamawiającego, złożone pisemnie i doręczone Wykonawcy. W uzasadnionych przypadkach, na wniosek Wykonawcy, Zamawiający może wyrazić pisemną zgodę na wydłużenie czasu na wprowadzenie zmian w rozkładzie jazdy, nie dłużej jednak niż o czas trwania okoliczności uniemożliwiających wykonanie przewozu zgodnie ze zmienionym rozkładem jazdy.