353039-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Schulmöbel – Standard- og specialinventar til Generationernes Hus, Nivå Skole
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen - Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelStandard- og specialinventar til Generationernes Hus, Nivå Skole
BeschreibungUdbuddet omfatter indkøb af standard- og specialinventar til Generationernes Hus, Nivå Skole som er under opførelse. Opgaven omfatter levering af et fuldt færdigt inventar- og specialinventarprojekt inkl. reparation af eksisterende møbler i henhold til Aftalens og udbudsmaterialets bestemmelser. Opgaven omfatter alle nødvendige ydelser for projektering, fremstilling, levering og montering af inventar, herunder projektering af specialinventar, som leverandøren har det fulde ansvar for. Leverancen omfatter endvidere al nødvendig projektledelse i relation til inventarleverancen, koordinering med øvrige entrepriser i det omfang det er nødvendigt for korrekt montage, samt alle nødvendige arbejder, materialer og ydelser for færdiggørelse af inventaret . En nærmere beskrivelse af inventarets art og omfang er angivet i udbudsmaterialet.
VerfahrensartVerhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39160000 Schulmöbel
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungUdbuddet omfatter indkøb af standard- og specialinventar til Generationernes Hus, Nivå Skole som er under opførelse. Opgaven omfatter levering af et fuldt færdigt inventar- og specialinventarprojekt inkl. reparation af eksisterende møbler i henhold til Aftalens og udbudsmaterialets bestemmelser. Opgaven omfatter alle nødvendige ydelser for projektering, fremstilling, levering og montering af inventar, herunder projektering af speci-alinventar, som leverandøren har det fulde ansvar for. Leverancen omfatter endvidere al nødvendig projektledelse i relation til inventarleverancen, koordinering med øvrige entrepriser i det omfang det er nødvendigt for korrekt montage, samt alle nødvendige arbejder, materialer og ydelser for færdiggørelse af inventaret . En nærmere beskrivelse af inventarets art og omfang er angivet i udbudsmaterialet.