2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa magazynu energii elektrycznej Gryfino wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną
Beschreibung: 1. Przedmiotem Zamówienia jest zaprojektowanie i zrealizowanie w formule „pod klucz” (EPC) kompletnego Magazynu Energii Elektrycznej (dalej „MEE”), a w szczególności: wykonanie kompletnej i niewadliwej Dokumentacji, w tym dokumentacji projektowej, pozyskanie Pozwolenia na Budowę, Dostawę fabrycznie nowych, kompletnych, wolnych od Wad i nienoszących śladów uszkodzeń i użytkowania urządzeń stanowiących MEE, przygotowanie Terenu Budowy, wykonanie prac instalacyjnych MEE, wykonanie prac towarzyszących, uruchomienie MEE, wykonanie – o ile zajdzie taka potrzeba wymaganych – dla uruchomienia MEE modyfikacji istniejących urządzeń i infrastruktury, przeprowadzenie testów dla wymaganych komponentów MEE (FAT/SAT), wykonanie pozostałych prac instalacyjnych, dostawa i instalacja fabrycznie nowych, kompletnych, wolnych od Wad i nie noszących śladów uszkodzeń i użytkowania jednostki lub jednostek transformatorowych 400 kV/SN, integracja z systemami OSP i systemami Zamawiającego, uzyskanie Pozwolenia na Użytkowanie, Przekazanie do Eksploatacji MEE, uzyskanie Pozwoleń Operatora, przeszkolenie służb eksploatacyjnych Zamawiającego, a także Usuwanie Wad w Okresie Gwarancji oraz świadczenie usług serwisowych (Serwisu) w odniesieniu do MEE. Wykonawca zobowiązuje się zaprojektować i zrealizować MEE, o Gwarantowanych Parametrach Technicznych oraz osiągający i dotrzymujący Gwarantowane Parametry Techniczne, który – spełniając wymagania określone w Umowie, Przepisach Prawa obowiązujących w dniu podpisania Protokołu Przejęcia do Eksploatacji – będzie zdolny do spełnienia wszystkich zamierzonych funkcji oraz objąć MEE Serwisem, jak również wykonać wszystkie inne zobowiązania Wykonawcy określone w Umowie. 2. Ilekroć pojęcia, o których mowa w pkt 1 zostały zapisane z wielkiej litery, ich znaczenie zostało zdefiniowane w Załączniku nr 2 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy. 3. Szczegółowy opis przedmiotu Zamówienia został opisany w Załączniku nr 1 do SWZ – Program Funkcjonalno–Użytkowy (PFU), Załączniku nr 2 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy (PPU). 4. Każdorazowo, we wszystkich przypadkach, w których Zamawiający opisuje przedmiot Zamówienia za pomocą norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2) i ust. 3) Ustawy PZP, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym - na zasadach opisanych w art. 101 ust. 4 i ust. 5 Ustawy PZP. 5. Zamawiający zamierza ubiegać się o: przyznanie środków pochodzących z Funduszu Modernizacyjnego. Funkcję Krajowego Operatora Funduszu Modernizacyjnego pełni Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW); pozyskanie finansowania z przychodów rynku mocy. Zamawiający informuje, że w sytuacji gdy środki publiczne, które zamierza przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części Zamówienia, w szczególności pochodzące ze środków UE lub z przychodów z rynku mocy, nie zostaną mu przyznane (w tym przyznane w niższej niż wnioskowana wysokość), Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia Postępowania, w oparciu o art. 257 Ustawy PZP. 6.Szczegółowe terminy realizacji zamówienia zostały określone w Umowie, przy czym Gwarantowany Termin Przejęcia do Eksploatacji Przedmiotu Umowy ustala się na dzień przypadający na 33 (trzydzieści trzy) miesiące od Dnia Wejścia w Życie lub na dzień 30 września 2028 roku, w zależności od tego, która z tych dat przypadnie wcześniej.
Vorherige Bekanntmachung: 695998-2025
Interne Kennung: POST/EOD/EOD/BM/00253/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w języku polskim, w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity: Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.), dalej "Ustawa PZP" – jako zamówienie sektorowe o wartości przekraczającej progi unijne, o których mowa w art. 3 ust. 1 pkt 2 Ustawy PZP. Szczegółowe aspekty procedury zostały zawarte w SWZ dostępnej pod adresem: https:// swpp2.gkpge.pl. Pod tym adresem będą udostępniane SWZ, zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45100000 Baureifmachung, 45113000 Baustelleneinrichtung, 45112100 Grabenaushub, 45232000 Bauarbeiten und zugehörige Arbeiten für Rohrleitungen und Kabelnetze, 45232200 Arbeiten in Verbindung mit Starkstromleitungen, 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten, 45231400 Bauarbeiten für Starkstromleitungen, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71323100 Planung von Stromversorgungssystemen, 51112000 Installation von Elektrizitätsverteilungs- und -schalteinrichtungen, 51112100 Installation von Elektrizitätsverteilungseinrichtungen, 51112200 Installation von Elektrizitätsschalteinrichtungen, 31321000 Starkstromleitungen, 45232221 Umspann-Unterstation, 31170000 Transformatoren, 31200000 Elektrizitätsverteilungs- und -schalteinrichtungen, 31320000 Stromverteilerkabel, 31440000 Batterien, 31155000 Wechselrichter
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem Zamówienia jest zaprojektowanie i zrealizowanie w formule „pod klucz” (EPC) kompletnego Magazynu Energii Elektrycznej (dalej „MEE”), a w szczególności: wykonanie kompletnej i niewadliwej Dokumentacji, w tym dokumentacji projektowej, pozyskanie Pozwolenia na Budowę, Dostawę fabrycznie nowych, kompletnych, wolnych od Wad i nienoszących śladów uszkodzeń i użytkowania urządzeń stanowiących MEE, przygotowanie Terenu Budowy, wykonanie prac instalacyjnych MEE, wykonanie prac towarzyszących, uruchomienie MEE, wykonanie – o ile zajdzie taka potrzeba wymaganych – dla uruchomienia MEE modyfikacji istniejących urządzeń i infrastruktury, przeprowadzenie testów dla wymaganych komponentów MEE (FAT/SAT), wykonanie pozostałych prac instalacyjnych, dostawa i instalacja fabrycznie nowych, kompletnych, wolnych od Wad i nie noszących śladów uszkodzeń i użytkowania jednostki lub jednostek transformatorowych 400 kV/SN, integracja z systemami OSP i systemami Zamawiającego, uzyskanie Pozwolenia na Użytkowanie, Przekazanie do Eksploatacji MEE, uzyskanie Pozwoleń Operatora, przeszkolenie służb eksploatacyjnych Zamawiającego, a także Usuwanie Wad w Okresie Gwarancji oraz świadczenie usług serwisowych (Serwisu) w odniesieniu do MEE. Wykonawca zobowiązuje się zaprojektować i zrealizować MEE, o Gwarantowanych Parametrach Technicznych oraz osiągający i dotrzymujący Gwarantowane Parametry Techniczne, który – spełniając wymagania określone w Umowie, Przepisach Prawa obowiązujących w dniu podpisania Protokołu Przejęcia do Eksploatacji – będzie zdolny do spełnienia wszystkich zamierzonych funkcji oraz objąć MEE Serwisem, jak również wykonać wszystkie inne zobowiązania Wykonawcy określone w Umowie. 2. Ilekroć pojęcia, o których mowa w pkt 1 zostały zapisane z wielkiej litery, ich znaczenie zostało zdefiniowane w Załączniku nr 2 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy. 3. Szczegółowy opis przedmiotu Zamówienia został opisany w Załączniku nr 1 do SWZ – Program Funkcjonalno–Użytkowy (PFU), Załączniku nr 2 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy (PPU). 4. Każdorazowo, we wszystkich przypadkach, w których Zamawiający opisuje przedmiot Zamówienia za pomocą norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2) i ust. 3) Ustawy PZP, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym - na zasadach opisanych w art. 101 ust. 4 i ust. 5 Ustawy PZP. 5. Zamawiający zamierza ubiegać się o: przyznanie środków pochodzących z Funduszu Modernizacyjnego. Funkcję Krajowego Operatora Funduszu Modernizacyjnego pełni Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW); pozyskanie finansowania z przychodów rynku mocy. Zamawiający informuje, że w sytuacji gdy środki publiczne, które zamierza przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części Zamówienia, w szczególności pochodzące ze środków UE lub z przychodów z rynku mocy, nie zostaną mu przyznane (w tym przyznane w niższej niż wnioskowana wysokość), Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia Postępowania, w oparciu o art. 257 Ustawy PZP. 6.Szczegółowe terminy realizacji zamówienia zostały określone w Umowie, przy czym Gwarantowany Termin Przejęcia do Eksploatacji Przedmiotu Umowy ustala się na dzień przypadający na 33 (trzydzieści trzy) miesiące od Dnia Wejścia w Życie lub na dzień 30 września 2028 roku, w zależności od tego, która z tych dat przypadnie wcześniej. 7. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień zgodnie z art. 388 ust. 2 lit. c) Ustawy PZP. Szczegółowe informacje w tym zakresie zostały przewidziane w SWZ oraz Umowie.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje możliwości skorzystania z opcji.