2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zimowe utrzymanie dróg w Gminie Grójec w 2026/2027 - drogi gminne na terenie całej gminy oraz powiatowe na terenie miasta Grójec.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zimowe utrzymanie dróg na terenie Gminy Grójec, które zostało podzielone przez Zamawiającego na 4 części: - Część I – płużenie ulic i dróg utwardzonych w mieście i na wsi; - Część II – odśnieżanie dróg gruntowych na wsi – północna część gminy; - Część III – odśnieżanie ulic i dróg gruntowych w mieście i na wsi - południowa część gminy; - Część IV - odśnieżanie chodników małym pługiem.
Interne Kennung: WI.271.16.2026.KOI
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I – płużenie ulic i dróg utwardzonych w mieście i na wsi
Beschreibung: Opis przedmiotu zamówienia dla Części I zamówienia - płużenie ulic i dróg utwardzonych w mieście i na wsi 1. Ulice w mieście do zimowego utrzymania: a) płużenie I, II, III kolejność – 1 358,44 km – jest to szacunkowa ilość kilometrów przy założeniu Zamawiającego, że ilość wyjazdów w okresie od 25.10.2026 r. do 25.04.2027 r. dla poszczególnych kolejności wyniesie: - 32 razy dla I kolejności (19,61 km x 32 = 627,52 km) - 19 razy dla II kolejności (31,14 km x 19 = 591,66 km) - 11 razy dla III kolejności (12,66 km x 11 = 139,26 km) b) płużenie i solenie mieszanką 50% I, II, III kolejność – 2 036,55 km - jest to szacunkowa ilość kilometrów przy założeniu Zamawiającego, że ilość wyjazdów w okresie od 25.10.2026 r. do 25.04.2027 r. dla poszczególnych kolejności wyniesie: - 57 razy dla I kolejności (19,61 km x 57 = 1 117,77 km) - 23 razy dla II kolejności (31,14 km x 23 = 716,22 km) - 16 razy dla III kolejności (12,66 km x 16 = 202,56 km) c) solenie mieszanką 50% I , II kolejność – 1 101,52 km - jest to szacunkowa ilość kilometrów przy założeniu Zamawiającego, że ilość wyjazdów w okresie od 25.10.2026 r. do 25.04.2027 r. dla poszczególnych kolejności wyniesie: - 26 razy dla I kolejności (19,61 km x 26 = 509,86 km) - 19 razy dla II kolejności (31,14 km x 19 = 591,66 km) 2. Drogi na wsi do zimowego utrzymania: a) płużenie III kolejność – 1 514,88 km – jest to szacunkowa ilość kilometrów przy założeniu Zamawiającego, że ilość wyjazdów w okresie od 25.10.2026 r. do 25.04.2027 r. dla poszczególnych kolejności wyniesie: - 16 razy dla III kolejności (94,68 km x 16 = 1 5148,88 km) b) płużenie i solenie mieszanką 50% III kolejność – 1 988,28 km - jest to szacunkowa ilość kilometrów przy założeniu Zamawiającego, że ilość wyjazdów w okresie od 25.10.2026r. do 25.04.2027r. dla poszczególnych kolejności wyniesie: - 21 razy dla III kolejności (94,68 km x 21 = 1 988,28 km) c) solenie mieszanką 50% III kolejność – 1 230,84 km - jest to szacunkowa ilość kilometrów przy założeniu Zamawiającego, że ilość wyjazdów w okresie od 25.10.2026r. do 25.04.2027r. dla poszczególnych kolejności wyniesie: - 13 razy dla III kolejności (94,68 km x 13 = 1 230,84 km) 3. Wykonanie zamówienia w zakresie płużenia polega na: - likwidacji śliskości zimowej ulic miejskich, odśnieżaniu nawierzchni ulic miejskich oraz dróg gminnych (za śliskość zimową uważa się zjawisko występujące na drogach wskutek utworzenia się na jezdni warstw lodu albo zlodowaciałego lub ubitego śniegu; śliskość zimowa występuje w postaci gołoledzi, lodowicy albo zlodowacenia lub śliskości pośniegowej; likwidowanie śliskości zimowej to usuwanie gołoledzi, lodowicy i zlodowacenia za pomocą środków zwiększających szorstkość; odśnieżanie jezdni polega na oczyszczaniu jezdni ze śniegu poprzez zgarnianie pokrywy śnieżnej na część przykrawężnikową lub pobocze). 4. Wprowadza się I, II, III kolejność utrzymania ulic i dróg. - Kolejność I utrzymania polega na ciągłym utrzymaniu „czarnej nawierzchni” ulic; - Kolejność II utrzymania polega na usuwaniu śliskości po zakończeniu akcji na ulicach objętych I kolejnością oraz bieżące odśnieżanie; - Kolejność III utrzymania przy opadach śniegu polega na doprowadzeniu ulic i dróg do przejezdności oraz na posypywaniu mieszanką piasku z solą ulic i dróg gminnych (w szczególności w miejscach niebezpiecznych t.j.: skrzyżowania, łuki, spadki podłużne powyżej 3 %). Początek III kolejności utrzymania ulic i dróg wiejskich następuje po zakończeniu akcji na ulicach i drogach objętych I i II. Wykonawca dokona wizji lokalnej ulic i dróg oraz złoży stosowne oświadczenie. 5. Dopuszczalne odstępstwa podczas prowadzenia "akcji zima”: - przy opadach śniegu - przy występowaniu śliskości zimowej śnieg luźny - 4 godz. gołoledź - 2 godz. błoto pośniegowe - 6 godz. śliskość pośniegowa - 4 godz. śnieg zajeżdżony - nigdy lodowica - nigdy Wydłużenie czasu reakcji w ramach zimowego utrzymania i likwidacji śliskości dopuszcza się wyjątkowo w przypadkach: gdy obfitym opadom śniegu będą towarzyszyć zawieje i zamiecie śnieżne, po opadzie śniegu nastąpi spadek temperatury poniżej -10˚ C, wystąpią ciągłe intensywne opady śniegu. 6. Wykaz ulic i dróg do płużenia stanowią załączniki do wzoru umowy. 7. Zamawiający może radykalnie ograniczyć zakres usług w przypadku lekkiej i bezśnieżnej zimy. 8. Szczegółowy zakres i warunki wykonania przedmiotu zamówienia zawiera umowa wraz z załącznikami.
Interne Kennung: WI.271.16.2026.KOI - cz. I
Los: LOT-0002
Titel: Część II – odśnieżanie dróg gruntowych na wsi – północna część gminy
Beschreibung: Opis przedmiotu zamówienia dla Części II zamówienia - odśnieżanie dróg gruntowych na wsi – północna część gminy 1. Drogi gruntowe położone na północ od drogi krajowej nr 50 – 300 godz. pracy sprzętu - jest to szacunkowa ilość godzin. Miejscowości do zimowego utrzymania: - Bikówek, Dębie, Uleniec, Załącze, Worów, Wola Worowska, Zalesie, Głuchów, Wysoczyn. - Duży Dół, Podole, Las Lesznowolski, Mirowice, Lesznowola, Gościeńczyce, Kośmin. - Szczęsna, Kobylin, Maciejowice, Mieczysławówka, Janówek, Słomczyn, Lisówek, Żyrówek. 2. Wykonanie zamówienia polega na odśnieżaniu spychaczem gruntowych dróg gminnych. Zamawiający wskazuje, że nie można wykorzystywać łyżek załadunkowych. Utrzymanie przejezdności dróg przy obfitych opadach śniegu polega na wypychaniu śniegu lub jego ugniataniu w zależności od lokalnych możliwości działania, przede wszystkim w miejscach niebezpiecznych t.j.: skrzyżowaniach, łukach, spadkach podłużnych powyżej 3 %. Wykonawca dokona wizji lokalnej ulic i dróg oraz złoży stosowne oświadczenie. Początek odśnieżania ulic i dróg nieutwardzonych następuje każdorazowo na wezwanie Zamawiającego 3. Zamawiający może radykalnie ograniczyć zakres usług w przypadku lekkiej i bezśnieżnej zimy. 4. Szczegółowy zakres i warunki wykonania przedmiotu zamówienia zawiera umowa wraz z załącznikami
Interne Kennung: WI.271.16.2026.KOI - cz. II
Los: LOT-0003
Titel: Część III – odśnieżanie ulic i dróg gruntowych w mieście i na wsi - południowa część gminy
Beschreibung: Opis przedmiotu zamówienia dla Części III zamówienia - odśnieżanie ulic i dróg gruntowych w mieście i na wsi - południowa część gminy 1. Drogi gruntowe położone na południe od drogi krajowej nr 50 i ulice gruntowe w granicach miasta Grójca – 300 godz. pracy sprzętu - jest to szacunkowa ilość godzin. Do zimowego utrzymania: - ulice gruntowe w obrębie granic miasta Grójca. - Grudzkowola, Piekiełko, Skurów, Kępina, Pabierowice, Wólka Turowska, Krobów. - Marianów, Wola Krobowska, Kociszew, Częstoniew, Częstoniew Kolonia, Mięsy, Falęcin 2. Wykonanie zamówienia polega na odśnieżaniu spychaczem gruntowych dróg gminnych. Zamawiający wskazuje, że nie można wykorzystywać łyżek załadunkowych. Utrzymanie przejezdności dróg przy obfitych opadach śniegu polega na wypychaniu śniegu lub jego ugniataniu w zależności od lokalnych możliwości działania, przede wszystkim w miejscach niebezpiecznych tj. skrzyżowaniach, łukach, spadkach podłużnych powyżej 3 %. Wykonawca dokona wizji lokalnej ulic i dróg oraz złoży stosowne oświadczenie. Początek odśnieżania ulic i dróg nieutwardzonych następuje każdorazowo na wezwanie Zamawiającego. 3. Wykaz ulic i dróg zawiera załącznik do wzoru umowy. 4. Zamawiający może radykalnie ograniczyć zakres usług w przypadku lekkiej i bezśnieżnej zimy. 5. Szczegółowy zakres i warunki wykonania przedmiotu zamówienia zawiera umowa wraz z załącznikami (załącznik nr 6c do SWZ).
Interne Kennung: WI.271.16.2026.KOI - cz.III
Los: LOT-0004
Titel: Część IV - odśnieżanie chodników małym pługiem
Beschreibung: Opis przedmiotu zamówienia dla Części IV zamówienia - odśnieżanie chodników małym pługiem 1. Przewiduje się pracę małego pługu przy odśnieżaniu chodników przez 75 godzin - jest to szacunkowa ilość godzin. 2. Wykonanie zamówienia polega na przejeździe jednorazowym pługu po chodnikach w celu wykonania ścieżki dla pieszych o szerokości min. 60 cm. Wykonawca dokona wizji lokalnej ulic oraz złoży stosowne oświadczenie. 3. Wykaz ulic w mieście przeznaczonych do odśnieżania będzie ustalany na bieżąco przed usługą. 4. Początek odśnieżania chodników następuje każdorazowo na wezwanie Zamawiającego. 5. Zamawiający może radykalnie ograniczyć zakres usług w przypadku lekkiej i bezśnieżnej zimy. 6. Szczegółowy zakres i warunki wykonania przedmiotu zamówienia zawiera umowa wraz z załącznikami
Interne Kennung: WI.271.16.2026.KOI - cz. IV