See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa leków i szczepionek - sygnatura sprawy 151-W-D-03-2026
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa leków i szczepionek do Centrum Medycznego „Żelazna” sp. z o.o. 2.Wspólny Słownik Zamówień CPV: 33600000-6 Produkty Farmaceutyczne; Szczepionki 33651600-4; Immunoglobuliny 33651520-9; 3.Szczegółowy zakres oraz opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: 151-W-D-03-2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Szczegółowy opis procedury dostępny pod adresem https://szpitalzelazna.eb2b.com.pl/open-preview-auction.html/513249 1. W celu potwierdzenia, że oferowane dostawy spełniają określone przez Zamawiającego wymagania, Zamawiający żąda od Wykonawcy złożenia wraz z ofertą następujących przedmiotowych środków dowodowych: a) oświadczenie, o posiadaniu dokumentów dopuszczających oferowane produkty lecznicze do obrotu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, zgodnie z ustawą z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne (Dz. U. 2025 r. poz. 750 ze zm. )”- nie dotyczy produktów leczniczych sprowadzanych w ramach procedury importu docelowego. 2. Jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych lub złożone środki dowodowe będą niekompletne Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie na podstawie art. 107 ust 2 Pzp. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia, następujących podmiotowych środków dowodowych: a) informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy, sporządzoną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; b) oświadczenie Wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16.02.2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – Załącznik nr 3 do SWZ; c) odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji; d) oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy (JEDZ), w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych w: art. 108 ust. 1 pkt 3-6 oraz w art. 109 ust. 1 pkt 5 ustawy. e) zezwolenie potwierdzające, że wykonawca posiada uprawnienia do prowadzenia obrotu produktami leczniczymi zgodnie z ustawą z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2025 r. poz. 750 ze zm.). Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej zamiast: a) informacji z Krajowego Rejestru Karnego, o której mowa w Rozdziale IX SWZ w punkcie nr 5 lit. a) – składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, w zakresie, o którym mowa w Rozdziale IX SWZ w pkt 5 lit. a); b) odpisu albo informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, o których mowa w Rozdziale IX SWZ w punkcie nr 5 lit. c) – składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że nie otwarto jego likwidacji, nie ogłoszono upadłości, jego aktywami nie zarządza likwidator lub sąd, nie zawarł układu z wierzycielami, jego działalność gospodarcza nie jest zawieszona ani nie znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury. 7. Dokument, o którym mowa w Rozdziale IX SWZ w punkcie nr 6 lit. a) powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem. Dokumenty, o których mowa w Rozdziale IX SWZ w punkcie nr 6 lit. b), powinny być wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed ich złożeniem. 8. Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w Rozdziale IX SWZ w punkcie nr 6, lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie Wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć, nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania Wykonawcy lub miejsce zamieszkania osoby, której dokument miał dotyczyć. Postanowienie punktu nr 7 Rozdziału IX SWZ stosuje się.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33600000 Arzneimittel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33651520 Immunglobuline, 33651600 Impfstoffe
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zakres nr 1- Lek psychotropowy
Beschreibung: Dostawa leku psychotropowego
Los: LOT-0002
Titel: Zakres nr 2 - Szczepionka przeciwko pneumokokom
Beschreibung: Dostawa szczepionki przeciwko pneumokokom
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33651600 Impfstoffe
Los: LOT-0003
Titel: Zakres nr 3 - Leki różne
Beschreibung: Dostawa leków różnych
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający informuje, że w toku realizacji umowy o zamówienie publiczne przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji - dotyczy wszystkich przedmiotów zamówienia wymienionych w „Formularzu Cenowym. Opisie przedmiotu zamówienia” stanowiącym Załącznik Nr 1 do niniejszej umowy. 2. Realizacja prawa opcji polegać będzie na: 1) zmianie liczby poszczególnych towarów (asortymentu) przedmiotu zamówienia w ramach dostępnego w umowie katalogu towarów (asortymentu) poprzez dowolne zamawianie przez Zamawiającego poszczególnych pozycji asortymentu - Zamawiający informuje, że określona w umowie liczba zamawianych towarów ma jedynie charakter orientacyjny, a Zamawiającemu przysługuje możliwość zwiększania do 100% oraz jednoczesnego zmniejszania liczby każdej pozycji asortymentowej w granicach wartości umowy (wartości zakresu), jak również niewykorzystania poszczególnych pozycji asortymentowych; 2) wydłużeniu przez Zamawiającego terminu obowiązywania umowy, nie dłużej jednak niż o 6 miesięcy w stosunku do pierwotnego terminu, w przypadku gdy towar oraz wartość umowy (wartość zakresu) nie zostały wyczerpane. 3. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji może nastąpić w przypadku wystąpienia okoliczności polegających w szczególności na: 1) zwiększeniu się liczby pacjentów szpitala; 2) zmianie rodzaju oraz ilości wykonywanych świadczeń zdrowotnych; 3) powstaniu lub zmianie zobowiązań wynikających z zawartych przez Zamawiającego umów (np. z Narodowym Funduszem Zdrowia); 4) pozyskaniu lub ograniczeniu dostępnych środków finansowych. 4. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nastąpi w terminie obowiązywania umowy poprzez jednostronne oświadczenie Zamawiającego wysłane pocztą elektroniczną (e - mail) do Wykonawcy. W przypadkach, o których mowa w ust. 2 pkt 1, oświadczenie może zostać zawarte w zamówieniu określającym dokładny przedmiot zamówienia oraz jego zakres. Oświadczenie będzie zawierać informację, że wskazany przedmiot zamówienia zostanie zrealizowany w ramach zastrzeżonego prawa opcji. 5. Zamawiającemu w terminie obowiązywania umowy przysługuje możliwość wielokrotnego korzystania z prawa opcji. 6. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji zostanie ono zrealizowane na takich samych zasadach jak zamówienie podstawowe. 7. Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie wobec Zamawiającego o zrealizowanie prawa opcji albo zrealizowanie jego pełnego zakresu.
Los: LOT-0004
Titel: Zakres nr 4 -Lek
Beschreibung: Dostawa leku
Los: LOT-0005
Titel: Zakres nr 5 - LEK
Los: LOT-0006
Titel: Zakres nr 6 - LEK
Los: LOT-0007
Titel: Zakres nr 7 - Immunoglobuliny
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33651520 Immunglobuline