353139-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Likwidacja nielegalnego składowiska odpadów niebezpiecznych w miejscowości Kokawa, gmina Mykanów, powiat częstochowski, województwo śląskie
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelLikwidacja nielegalnego składowiska odpadów niebezpiecznych w miejscowości Kokawa, gmina Mykanów, powiat częstochowski, województwo śląskie
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest usunięcie wszystkich odpadów niebezpiecznych nielegalnie zgromadzonych i magazynowanych na terenie nieruchomości przy ul. Mikołaja Kopernika 148 w Kokawie (dalej zwane Odpadami), umieszczonych w różnego rodzaju pojemnikach (w tym w beczkach o różnych pojemnościach, mauzerach itp.) działkach o nr ewid. 54/3 i 53/3 karta mapy 4 obręb Kokawa oraz poddanie ich odpowiednim co do właściwości Odpadów ostatecznym procesom odzysku lub unieszkodliwienia. Lokalizacja nieruchomości oraz jej oznaczenie w formie mapy stanowią Załącznik nr 1 OPZ. 2. Szacowana ilość Odpadów, o których mowa w pkt 1 wynosi ok 4 000,00 Mg. Natomiast realizacja zamówienia obejmuje usunięcie i poddanie ostatecznym procesom odzysku lub unieszkodliwienia wszystkich Odpadów, o których mowa w pkt 1. Zdjęcia poglądowe obrazujące zdeponowane Odpady oraz miejsce ich zgromadzenia stanowią Załącznik nr 2 do OPZ. 3. Realizacja powyższego zadania odbywa się w oparciu o decyzję nr GKZ.OŚ.6232.5.2018/23 z dnia 19.10.2023 r. Wójta Gminy Mykanów (zmienioną decyzją: nr GKZ.OŚ.6232.5.2018/25 z dnia 15.04.2025r.), wydaną na podstawie art. 26a ust. 1, ust. 2 pkt 3, ust. 3, ust. 4 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach, w związku z koniecznością niezwłocznego usunięcia Odpadów z miejsca nieprzeznaczonego do ich składowania lub magazynowania ze względu na stwarzane przez nie zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi oraz środowiska. W/w decyzja stanowi Załącznik nr 3 do OPZ. 4. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia, stanowiący załącznik nr 9 do SWZ. XIX. Opis kryteriów oceny ofert wraz z podaniem wag tych kryteriów i sposobu oceny ofert 1. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami: Lp. Nazwa kryterium Waga Sposób punktowania 1 Cena oferty brutto w PLN (C1) 100 punktów Zgodnie z poniższym wzorem A min WA = ………………… x 100 punktów A n Gdzie: WA - WSKAŹNIK OCENY N ( LICZBA PUNKTÓ , KTÓRĄ PRZYZNA Zamawiający ofercie n) A min – cena minimalna wśród złożonych ofert An – ceza zaproponowana przez Wykonawcę w ofercie badanej Przy zastosowaniu tej metody dla każdej z ofert zostanie obliczony wskaźnik oceny mniejszy bądź równy 100 pkt. Zamówienie zostanie udzielone Wykonawcy, który uzyska w nim największą liczbę punktów (WA). Wymagania jakościowe odnoszące się do co najmniej głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia, o których mowa w art. 246 ust. 2 zostały określone w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia. Standardy usług zostały uwzględnione w SWZ i we wzorze umowy, a wiarygodność Wykonawców – w warunkach udziału w postępowaniu. Dokumenty opisujące przedmiot zamówienia są tak precyzyjne, że bez względu na fakt, kto będzie wykonawcą przedmiotu zamówienia, jedyną różnicą będą zaoferowane ceny (tzn. przedmiot zamówienia jest zestandaryzowany - identyczny, niezależnie od tego, który z wykonawców go wykona). W związku z powyższym Zamawiający jest upoważniony do zastosowania ceny jako jedynego kryterium wyboru oferty najkorzystniejszej albo jako kryterium o wadze przekraczającej 60%. 2. W toku oceny ofert Zamawiający może żądać od Wykonawcy pisemnych wyjaśnień dotyczących treści złożonej oferty. 3. Oferty, które nie będą spełniać wymogów specyfikacji oraz naruszać zasady ustawy o zamówieniach publicznych zostaną one przez zamawiającego odrzucone. 4. Ocena ofert dotyczy tylko ofert nieodrzuconych. XX. Informacja o zabezpieczeniu należytego wykonania umowy 1. Wykonawca, zobowiązany jest wnieść zabezpieczenie należytego wykonania umowy w wysokości 5 % ceny ofertowej. 2. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy można wnieść w formach wymienionych w art. 450 ust. 1 ustawy Pzp. 3. Zamawiający nie wyraża zgody na wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy w formach wymienionych w art. 450 ust. 2 ustawy Pzp. 4. Oryginał dokumentu potwierdzającego wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy musi być dostarczony do Zamawiającego przed podpisaniem umowy. 5. Zabezpieczenie wnoszone w pieniądzu Wykonawca zobowiązany będzie wnieść przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: Bank Spółdzielczy w Mykanowie Nr 29 8258 0005 2000 0017 6965 0002 z podaniem tytułu: „zabezpieczenie należytego wykonania umowy, nr sprawy: 6. „Likwidacja nielegalnego składowiska odpadów niebezpiecznych w miejscowości Kokawa, gmina Mykanów, powiat częstochowski, województwo śląskie” 7. W przypadku wniesienia wadium w pieniądzu Wykonawca może wyrazić zgodę na zaliczenie kwoty wadium na poczet zabezpieczenia. 8. Jeżeli zabezpieczenie wniesiono w pieniądzu, Zamawiający przechowuje je na oprocentowanym rachunku bankowym. Zamawiający zwraca zabezpieczenie wniesione w pieniądzu z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszt prowadzenia tego rachunku oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy Wykonawcy. 9. W trakcie realizacji umowy Wykonawca może dokonać zmiany formy zabezpieczenia na jedną lub kilka form, o których mowa w art. 450 ust. 1ustawy Pzp. Zmiana formy zabezpieczenia jest dokonywana z zachowaniem ciągłości zabezpieczenia i bez zmniejszenia jego wysokości. 10. Zamawiający zwraca zabezpieczenie w terminie 30 dni od dnia wykonania zamówienia i uznania przez Zamawiającego za należycie wykonane. Kwota pozostawiona na zabezpieczenie roszczeń z tytułu rękojmi za wady nie może przekraczać 30% wysokości zabezpieczenia. Kwota, o której mowa w art. 453 ust. 2 ustawy Pzp jest zwracana nie później niż w 15 dniu po upływie okresu rękojmi za wady. 11. Projekt gwarancji przed złożeniem jej w oryginale powinien zostać zaakceptowany przez Zamawiającego.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90523000 Entsorgung von Giftmüll, außer Atommüll und verseuchten Böden
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest usunięcie wszystkich odpadów niebezpiecznych nielegalnie zgromadzonych i magazynowanych na terenie nieruchomości przy ul. Mikołaja Kopernika 148 w Kokawie (dalej zwane Odpadami), umieszczonych w różnego rodzaju pojemnikach (w tym w beczkach o różnych pojemnościach, mauzerach itp.) działkach o nr ewid. 54/3 i 53/3 karta mapy 4 obręb Kokawa oraz poddanie ich odpowiednim co do właściwości Odpadów ostatecznym procesom odzysku lub unieszkodliwienia. Lokalizacja nieruchomości oraz jej oznaczenie w formie mapy stanowią Załącznik nr 1 OPZ. 2. Szacowana ilość Odpadów, o których mowa w pkt 1 wynosi ok 4 000,00 Mg. Natomiast realizacja zamówienia obejmuje usunięcie i poddanie ostatecznym procesom odzysku lub unieszkodliwienia wszystkich Odpadów, o których mowa w pkt 1. Zdjęcia poglądowe obrazujące zdeponowane Odpady oraz miejsce ich zgromadzenia stanowią Załącznik nr 2 do OPZ. 3. Realizacja powyższego zadania odbywa się w oparciu o decyzję nr GKZ.OŚ.6232.5.2018/23 z dnia 19.10.2023 r. Wójta Gminy Mykanów (zmienioną decyzją: nr GKZ.OŚ.6232.5.2018/25 z dnia 15.04.2025r.), wydaną na podstawie art. 26a ust. 1, ust. 2 pkt 3, ust. 3, ust. 4 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach, w związku z koniecznością niezwłocznego usunięcia Odpadów z miejsca nieprzeznaczonego do ich składowania lub magazynowania ze względu na stwarzane przez nie zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi oraz środowiska. W/w decyzja stanowi Załącznik nr 3 do OPZ. 4. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia, stanowiący załącznik nr 9 do SWZ. 15. Zamawiający wprowadza obowiązek odbycia wizji lokalnej. 1. Zamawiający wprowadza obowiązek przeprowadzenie wizji lokalnej przez Wykonawcę zainteresowanego złożeniem oferty w postępowaniu jako czynności pomocniczej w celu prawidłowego przygotowania oferty. Celem obligatoryjnej wizji lokalnej jest umożliwienie wykonawcom zapoznania się z warunkami realizacji zamówienia, których ze względu na ich specyfikę (nietypowość) zamawiający nie mógł przedstawić w opisie przedmiotu zamówienia. Wizja lokalna ma na celu: - oględziny charakterystyki dojazdu do terenu zadania; - oględziny charakterystyki terenu; - oględziny rzeczywistego stanu technicznego. - uwzględnienie wniosków z oględzin w wycenie i terminie wykonania robót. Adres – miejsce wizji lokalnej – Kokawa ul. Kopernika 148 gmina Mykanów. 2. Zamawiający wyznacza dni i określony przedział czasowy, w którym możliwe będzie odbycie wizji lokalnej: Termin I – 17 czerwca 2025 w godzinach od 10:00 do 13:00 Termin II- 24 czerwca 2025 w godzinach od 10:00 do 13:00 Wykonawca zainteresowany przeprowadzeniem wizji lokalnej zobowiązany jest poinformować Zamawiającego o chęci odbycia wizji lokalnej. Informację (wniosek) o chęci przeprowadzenia wizji lokalnej w/w miejscu należy przesłać z wykorzystaniem Platformy zakupowej Zamawiającego na 24 godziny przed wyznaczonymi terminami przez Zamawiającego. W wyznaczonym terminie po wcześniejszym zgłoszeniu na miejscu odbywania się wizji lokalnej będzie obecny przedstawiciel Zamawiającego, który umożliwi Wykonawcom wstęp na teren magazynowania odpadów. Przedstawiciel Zamawiającego nie będzie udzielał Wykonawcom odbywającym wizję żadnych informacji . Wszelkie wątpliwości-pytania dotyczące przedmiotu zamówienia , Wykonawca formułuje we wniosku o wyjaśnienie treści specyfikacji (SWZ) i przekazuje za pośrednictwem Platformy zakupowej Zamawiającego. 1) Zamawiający informuje, że wizja lokalna jest wymagana do złożenia oferty- podczas spotkania zostanie sporządzony protokół . 2) Oferty Wykonawców, którzy nie odbędą wizji lokalnej będą odrzucane zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy Pzp. Udział w wizji jest obowiązkowy w celu uzyskania informacji w zakresie infrastruktury Zamawiającego. 1.1 Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia wykonany został w terminie do 30 października 2026 r. przy czym : 1.1.1 w terminie do 15 października 2026 r. - czynności związane z usunięciem odzyskiem i unieszkodliwieniem Odpadów oraz Odpadów powstałych z Odpadów. 1.1.2 w terminie do końca października 2025 roku Wykonawca zobowiązany jest usunąć z Nieruchomości, przetransportować i poddać odzyskowi (w rozumieniu pkt 4.2.13 OPZ) lub ostatecznemu unieszkodliwieniu Odpadów w ilości zgodnej z pkt 8.3.1. OPZ XI. Wymagania dotyczące wadium 1. Przystępując do postępowania należy wnieść wadium w wysokości 900 000,00 zł (słownie złotych: dziewięćset tysięcy zł. 00/100). 2. Do oferty należy dołączyć dokument potwierdzający wniesienie wadium przez wykonawcę tzn. oryginał lub potwierdzoną za zgodność z oryginałem kopię polecenia przelewu na konto Zamawiającego (warunek konieczny, ale niewystarczający do stwierdzenia przez Zamawiającego terminowego wniesienia wadium za pomocą przelewu bankowego). 3. Wykonawca zostanie wykluczony z niniejszego postępowania, jeżeli jego oferta przed upływem terminu składania ofert nie zostanie zabezpieczona akceptowaną przez Zamawiającego formą wadium w wymaganej wysokości. 4. Wadium może być wnoszone według wyboru wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu; 2) gwarancjach bankowych; 3) gwarancjach ubezpieczeniowych; 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 5. Wadium wniesione w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek Zamawiającego: 56 8258 0005 2000 0017 6965 0001 w BS Mykanów W przypadku wadium wnoszonego w pieniądzu, jako termin wniesienia wadium przyjęty zostaje data i godzina uznania kwoty na rachunku Zamawiającego. Ze względu na ryzyko związane z czasem trwania okresu rozliczeń międzybankowych Zamawiający zaleca dokonanie przelewu ze stosownym wyprzedzeniem.