See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Oprettelse af et dynamisk indkøbssystem til foringer på regn- og spildevandsrør hos Novafos A/S
Beschreibung: Udbuddet omfatter oprettelsen af et dynamisk indkøbssystem til foringer på regn- og spildevandsrør hos Novafos A/S. Et dynamisk indkøbssystem er en elektronisk indkøbsproces, hvor hvert enkelt periodekøb/opgave bliver sendt i konkurrence (Miniudbud) blandt Deltagerne. Ordregiver benytter sig af det dynamiske indkøbssystem, når der opstår behov for indkøb af foringer på regn- og spildevandsrør, ved at sende Miniudbudsbetingelser til Deltagerne i systemet med opfordring til at afgive tilbud. Der vil være to kategorier det dynamiske indkøbssystem, der er opdelt på baggrund af diameter for de rør der har behov for foring.
Vorherige Bekanntmachung: 418500-2023
Interne Kennung: 146161
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50514300 Verrohrungsreparaturen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44164100 Ummantelungen, 45232410 Kanalisationsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Kategori 1 - Foringer af rør med en diameter på op til og med 300 mm.
Beschreibung: I denne kategori vil der blive udbudt opgaver, hvor rørene der skal arbejdes med, har en diameter på op til og med 300 mm. Kontrakterne vil blive tildelt efter tildelingskriteriet ”laveste pris”. Ved opgaver der overlapper, ved at omfatte rør der både er omfattet af kategori 1 & 2, vil aftalen blive udbudt på kategori 2.
Interne Kennung: 148289
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50514300 Verrohrungsreparaturen, 44164100 Ummantelungen, 45232410 Kanalisationsarbeiten