See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rypińska Grupa Zakupowa. Dostawa energii elektrycznej w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r.
Beschreibung: 1. Zamawiający opisani w Rozdziale I SWZ przeprowadzają wspólnie postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego (art. 38 Ustawy Pzp), upoważnionym Zamawiającym – Liderem Grupy Zakupowej jest Gmina Miasta Rypin. 2. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej w okresie od dnia 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r. Zamówienie udzielone zostanie w dwóch częściach. Wykonawca może złożyć ofertę na dowolną ilość części. 3. Prognozowana ilość energii elektrycznej będąca przedmiotem zamówienia ma charakter orientacyjny i może odbiegać od faktycznie pobranej w okresie trwania umowy. Ilość energii elektrycznej oszacowana została na podstawie planowanych zużyć (w tym ewentualna zmiana w sposobie użytkowania lub profilu zużycia), danych historycznych o zużyciu energii elektrycznej oraz z uwzględnieniem podjętych przez zamawiających działań, o których mowa w art. 37 Ustawy z dnia 7 października 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej oraz z uwzględnieniem autokonsumpcji w przypadku odbiorców posiadających instalacje wytwórcze energii elektrycznej. Wykonawca winien uwzględnić możliwe wahania poboru energii elektrycznej. Zmniejszenie lub zwiększenie ilości energii elektrycznej nie pociąga dla zamawiających (odbiorców) żadnych konsekwencji, poza koniecznością dokonania zapłaty za faktycznie pobraną ilość energii. 4. Szczegóły dotyczące zużycia energii elektrycznej opisane zostały w Załącznikach nr 1a/1b do SWZ Wykaz punktów poboru. 5. Wykonawca w oparciu o udzielone Pełnomocnictwo, zobowiązany będzie do zgłoszenia w imieniu własnym i zamawiającego (odbiorców) umowy właściwemu OSD zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz do reprezentowania go przed OSD w procesie zmiany sprzedawcy. 6. Usługi dystrybucyjne są/będą świadczone na podstawie odrębnych umów zawartych pomiędzy zamawiającymi (odbiorcami energii elektrycznej) a OSD. 7. W Załączniku nr 1a/1b do SWZ w kolumnie „Zmiana sprzedawcy” wskazano w odniesieniu, do których PPE zmiana sprzedawcy nastąpi po raz pierwszy, a w odniesieniu do których po raz kolejny. 8. Zamawiający zastosuje art. 139 ust. 1 Ustawy Pzp, tj., w pierwszej kolejności dokona, badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 9. Ustawa sankcyjna - Ustawa z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego 10. Zamawiający wskazuje termin realizacji zamówienia przez wskazanie konkretnej daty rozpoczęcia i zakończenia realizacji zamówienia ze względu na konieczność zachowania ciągłości dostaw energii dla poszczególnych punktów poboru oraz ze względu na przepisy IRiESD (Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej) OSD dotyczące procedury zmiany sprzedawcy, w szczególności przepisy dotyczące terminu zgłoszenia rozpoczęcia dostaw oraz obowiązku zgłoszenia terminu zakończenia dostaw. Umowy zawarte w wyniku przeprowadzonego postępowania obowiązywać będą z dniem zawarcia/podpisania przez Strony. 11. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu w zakresie: uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej oraz zdolności technicznej lub zawodowej. 12. Szczegółowe informacje dotyczące warunków udziału w postępowaniu znajdują się w Rozdziale VI. SWZ WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU. 13. Podstawy wykluczenia z postępowania : art. 108 ust. 1 Ustawy Pzp., art. 109 ust. 1 pkt 4 Ustawy Pzp, art. 7 ust. 1 Ustawy sankcyjnej, art. 5k Rozporządzenia (UE ) 833/2014. 14. Szczegółowe informacje dotyczące warunków udziału w postępowaniu znajdują się w Rozdziale V. SWZ PODSTAWY WYKLUCZENIA . 15. Informacje dotyczące podmiotowych środków dowodowych znajdują się w Rozdziale VII. SWZ OŚWIADCZENIA I DOKUMENTY, JAKIE WYKONAWCY ZOBOWIĄZANI SĄ ZŁOŻYĆ W CELU WYKAZANIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ BRAKU PODSTAW WYKLUCZENIA . 16. FORMA I POSTAĆ SKŁADANYCH OŚWIADCZEŃ I DOKUMENTÓW ORAZ OFERTY opisane zostały w Rozdziale IX SWZ. 17. Maksymalnie oferta może otrzymać 100 pkt. Oferta z najniższą ceną otrzyma 100 pkt. 18. Zamawiający dokona wyboru najkorzystniejszej oferty, tj. oferty która otrzyma największą ilość punktów. Oferta na każdą z części oceniania będzie odrębnie.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 zamówienia - Dostawa energii elektrycznej do lokali i obiektów
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej o szacowanym wolumenie – 4 800,19 MWh. Dane mają charakter orientacyjny. 2. Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 370 szt. 3. Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1a do SWZ. 4. Dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r.; szczegóły dotyczące terminów dostaw w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru opisano w Załączniku nr 1a do SWZ kolumna „Okres dostaw”. 5. Instalacje fotowoltaiczne posiadają/będą posiadać: Gmina Brzuze, Regionalny Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych "Rypin" Sp. z o.o., Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej, Gmina Skrwilno. Szczegóły dotyczące instalacji oraz przewidywanej ilości energii elektrycznej oddawanej do sieci OSD , a także statusu odbiorców wskazano w Załączniku nr 1a do SWZ, kolumna „Instalacja fotowoltaiczna”. Wykonawca zawrze umowy na odkup i bilansowanie energii wytworzonej i wprowadzonej przez zamawiającego (odbiorcę) do sieci OSD.
Interne Kennung: część 1 zamówienia
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 zamówienia - Dostawa energii elektrycznej dla potrzeb oświetlenia drogowego
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej o szacowanym wolumenie – 807,98 MWh. Dane mają charakter orientacyjny. 2. Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 171 szt. 3. Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1b do SWZ. 4. Dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r.; szczegóły dotyczące terminów dostaw w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru opisano w Załączniku nr 1b do SWZ kolumna „Okres dostaw”.
Interne Kennung: część 2 zamówienia