See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Produkcja, personalizacja i dystrybucja dokumentów komunikacyjnych i oznaczeń
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: 1. Wytworzenie i dostarczenie przez Wykonawcę na podstawie jednostkowych zamówień Zamawiającego następujących dokumentów i oznaczeń według ustalonych prawem wzorów: 1) spersonalizowanych blankietów dowodów rejestracyjnych; 2) blankietów pozwoleń czasowych; 3) blankietów profesjonalnych dowodów rejestracyjnych; 4) znaków legalizacyjnych obejmujących: a) nalepki legalizacyjne do dowodu rejestracyjnego i na tablice rejestracyjne; b) nalepki na tablice tymczasowe; 5) prawa jazdy: a) spersonalizowanych blankietów krajowych praw jazdy; b) międzynarodowego prawa jazdy określonego w Konwencji o ruchu drogowym; podpisanej w Genewie dnia 19 września 1949 r. (Dz. U. z 1959 r. poz. 321 i 322); c) międzynarodowego prawa jazdy określonego w Konwencji o ruchu drogowym; sporządzonej w Wiedniu dnia 8 listopada 1968 r. (Dz. U. z 1988 r. poz. 40 i 44). 6) pozwoleń na kierowanie tramwajem: a) blankietów pozwolenia na kierowanie tramwajem zgodnych ze wzorem Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 20 maja 2016 r. w sprawie wzorów dokumentów stwierdzających uprawnienia do kierowania pojazdami (Dz. U. 2016 r., poz. 702 z późn. zm.); b) spersonalizowanego pozwolenia na kierowanie tramwajem zgodnych ze wzorem Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 5 sierpnia 2025 r. w sprawie wzorów dokumentów stwierdzających uprawnienia do kierowania pojazdami (Dz. U. 2025 r., poz. 1072). 7) druków wniosków o wydanie prawa jazdy/pozwoleń na kierowania tramwajem i karty kwalifikacji kierowcy; 8) spersonalizowanych blankietów karty kwalifikacji kierowcy. 2. Dokonywanie u Wykonawcy zamówień: 1) na świadczenie usług w zakresie: a) Systemu Wysyłania Powiadomień (SWP) b) wdrożenia i utrzymania rozwiązania Portal Starosty, zapewniającego w szczególności prowadzenie elektronicznego rejestru przedsiębiorców prowadzących ośrodek szkolenia kierowców i innych upoważnionych podmiotów prowadzących szkolenia oraz wprowadzenie elektronicznych mechanizmów sprawowania przez Zamawiającego nadzoru nad procesem szkolenia kandydatów na kierowców. e) wdrożenie i utrzymania Systemu Płatności PiK (umożliwiającego dokonywanie przez interesantów opłat z tytułu czynności administracyjnych związanych z wydawaniem uprawnień do kierowania pojazdem oraz dopuszczeniem pojazdu do ruchu), w zakresie następujących funkcjonalności zapewnianych przez PWPW S.A. na rzecz Zamawiającego w poszczególnych terminach: i. Wdrożenie płatności on-line za pośrednictwem Szybkich Płatności realizowanych w lokalizacji Zamawiającego nastąpi w terminie 5 dni roboczych od dnia otrzymania przez PWPW S.A. podpisanej przez Zamawiającego niniejszej Umowy i będą utrzymywane przez cały okres jej obowiązywania. ii. Płatności poprzez terminale płatnicze zapewnione przez Zamawiającego – po dokonaniu integracji z systemem Pojazd i Kierowca przez wskazanego przez Zamawiającego dostawcę usług płatniczych w rozumieniu ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o usługach płatniczych (tj. Dz.U. z 2025 r. poz. 611), przy czym nie wcześniej niż po dokonaniu integracji, której możliwość realizacji zostanie zapewniona przez PWPW S.A. do końca trwania okresu obowiązywania Umowy, po udostępnieniu przez PWPW S.A. wymagań dla podmiotu dostarczającego terminale Zamawiającemu. Koszty obsługi tej formy płatności pozostają po stronie Zamawiającego. Wymagania dla biblioteki do komunikacji z terminalem płatniczym w zakresie obsługi płatności zostaną udostępnione na stronie „Informacji dla Starostw” lub przesłane na prośbę Zamawiającego. f) przechowywania danych dotyczących wymiany prawa jazdy przesłanego z zagranicy zgodnie z Porozumieniem oraz danych dotyczących dokumentów wydawanych przez Zamawiającego (m.in. zezwoleń do kierowania tramwajem); g) informowania na stronie internetowej PWPW S.A. (na dzień podpisania umowy na stronie https://info-car.pl) o stanie realizacji dowodu rejestracyjnego po podaniu ostatnich 5 znaków numeru nadwozia i nr rejestracyjny pojazdu w przypadku dowodu rejestracyjnego; h) utrzymania oraz serwisu oprogramowania Systemów oraz sprzętu dostarczonego przez Wykonawcę 3. Wykonawca będzie dokonywać personalizacji blankietów dokumentów na podstawie danych i informacji, uzyskanych od Zamawiającego. 4. Wykonawca zapewnia Zamawiającemu systemy teleinformatyczne (POJAZD oraz KIEROWCA z możliwością złożenia elektronicznego wniosku o wydanie uprawnień zwane dalej „Systemami”) umożliwiające Zamawiającym wprowadzanie, przekazywanie i przetwarzanie, danych i informacji do personalizacji dokumentów, o których mowa w § 1 ust. 1. System teleinformatyczny, zapewnia obsługę zadań organu rejestrującego związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu oraz wydawaniem uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, za pomocą którego organ wprowadza dane do ewidencji pojazdów/kierowców oraz składa zamówienia. 5. Wykonawca zapewni Zamawiającemu w jego lokalizacji dodatkowej korzystanie z systemów teleinformatycznych. 6. Wykonawca zapewnia Zamawiającemu systemy o funkcjonalnościach wynikających z odpowiednich przepisów prawa oraz określonych w „Instrukcjach Użytkownika”, udostępnianych na stronach „Informacje dla Starostw (IDS)” w tych systemach, stanowiących własność PWPW S.A. i służących do: 1) wsparcia informatycznego wykonywanych czynności związanych z rejestracją pojazdów i wydawaniem uprawnień do kierowania pojazdami; 2) wprowadzania, przekazywania i przetwarzania danych i informacji oraz składania do PWPW S.A. odpowiednich zamówień w formie elektronicznej na dokumenty spersonalizowane; 3) wprowadzania, przetwarzania i przekazywania danych i informacji do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK); 4) generowania, aktualizacji i archiwizowania profili kandydatów na kierowców (dalej zwane PKK) oraz profili kierowców zawodowych (dalej zwane PKZ); 5) udostępniania PKK oraz PKZ podmiotom uprawnionym.
Interne Kennung: OR.271.96.2026
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79824000 Druckerei- und Verteilerdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: OR.271.69.2026