353651-2026 - Wettbewerb
Polen – Medizinische Geräte – Zakup sprzętu medycznego, mebli, sprzętu AGD, urządzeń biurowych i urządzeń wielofunkcyjnych oraz zastawy stołowej niezbędnych do wyposażenia Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Szpitalu Ogólnym w Kolnie
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup sprzętu medycznego, mebli, sprzętu AGD, urządzeń biurowych i urządzeń wielofunkcyjnych oraz zastawy stołowej niezbędnych do wyposażenia Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Szpitalu Ogólnym w Kolnie
BeschreibungPrzedmiotem jest zakup sprzętu medycznego, mebli, sprzętu AGD, urządzeń biurowych i wielofunkcyjnych oraz zastawy stołowej niezbędnych do wyposażenia Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Szpitalu Ogólnym w Kolnie, w liczbie i asortymencie określonym w Załączniku Nr 2 do SWZ. Liczba części: 9. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Załączniku Nr 2 do SWZ, stanowiącym szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania techniczne wraz z formularzem asortymentowo-cenowym. Informacje w zakresie zasad realizacji przedmiotu zamówienia, gwarancji oraz wynagrodzenia zawiera Załącznik Nr 13 do SWZ - wzór umowy (dotyczy części Nr 1 i 8), Załącznik Nr 14 do SWZ - wzór umowy (dotyczy części Nr 2-5, 7 i 9) oraz Załącznik Nr 15 do SWZ - wzór umowy (dotyczy części Nr 6). Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.) zwanej dalej „ustawą PZP”. Postępowanie prowadzone jest wg procedury obowiązującej dla postępowań na dostawy, których wartość szacunkowa przekracza kwoty określonej w art. 4 lit. c) dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/24/UE z dnia 26 lutego 2014r. w sprawie zamówień publicznych, uchylającej dyrektywę 2004/18/WE (Dz. Urz. UE L 94 z 28.03.2014, str. 65, z późn. zm.) zmienionej rozporządzeniem Komisji (UE) 2025/2152 z dnia 22 października 2025 r. (Dz. Urz. UE L 2025/2152 z 23.10.2025) tj. powyżej 216 000 euro co stanowi równowartość kwoty 930 960,00 zł. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, wobec których brak jest podstaw do wykluczenia z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy PZP, art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2025r. poz. 514) oraz art. 5k ust. 1 rozporządzenia 2025/2033 z dnia 23 października 2025r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L. 2025.2033) oraz spełniają poniżej określone warunki tj.: 1) posiadają właściwe zdolności techniczne lub zawodowe: Zrealizowali należycie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie) co najmniej jedną dostawę sprzętu medycznego (dla części Nr 1) lub wyposażenia (dla części Nr 5), o wartości brutto minimum: - dla części Nr 1 – 400 000,00 zł - dla części Nr 5 – 400 000,00 zł. 13) Przedmiot umowy finansowany będzie w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności: Komponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”, Inwestycja D4.1.1 „Rozwój opieki długoterminowej poprzez modernizację infrastruktury podmiotów leczniczych na poziomie powiatowym”. 22) Zamawiający na podstawie art. 257 ustawy PZP zastrzega sobie możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. Termin realizacji zamówienia: maksymalnie do 30 dni od daty zawarcia Umowy, jednak nie później niż do dnia 30.06.2026 r. - dotyczy wszystkich części. Obowiązek informacyjny RODO - zgodnie z zapisami pkt 16 SWZ - "Klauzula Informacyjna – art. 13 RODO". Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium. Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy. Informacje na temat zabezpieczenia znajdują się w pkt 13 SWZ (dotyczy części Nr 1 i 5). Zamawiający wymaga, aby Wykonawca przy realizacji zamówienia stosował zasadę DNSH („nie czyń poważnej szkody”; ang. „Do No Significant Harm”). Realizacja zamówienia ma na celu ograniczenie negatywnego oddziaływania na środowisko, sprzyjanie celom środowiskowym, w tym gospodarka w obiegu zamkniętym i ograniczenie odpadów. Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia, a w szczególności jego wytwarzanie i użytkowanie w okresie jego cyklu życia, nie naruszał zasady „nieczynienia poważnych szkód” (DNSH), o której mowa w art. 17 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852 z dnia 18 czerwca 2020 r. Informacje dotyczące zasad DNSH opisane są w pkt 3 SWZ i Załączniku Nr 11 do SWZ. Informacje dla Wykonawcy, który ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP opisano w pkt 6.5 SWZ. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych na poszczególne części. Każda część stanowi niepodzielną całość i nie podlega dalszemu podziałowi. Zgodnie z treścią art. 107 ust. 2 Zamawiający wezwie Wykonawcę do złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie ww. przedmiotowych środków dowodowych w przypadku, jeżeli Wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne.
Interne KennungSz.O./ZP/06/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33192000 Möbel für ärztliche Zwecke, 33192300 Möbel für ärztliche Zwecke, außer Betten und Tischen, 39100000 Möbel, 39121100 Schreibtische, 30191400 Reißwölfe, 42962000 Druck- und Grafikausrüstung, 33111000 Röntgengeräte, 39700000 Haushaltsgeräte, 39221200 Tafelgeschirr, 39221120 Tassen und Gläser, 39223000 Löffel, Gabeln, 39241000 Messer und Scheren
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść Nr 1
BeschreibungPrzedmiotem jest zakup sprzętu medycznego, mebli, sprzętu AGD, urządzeń biurowych i wielofunkcyjnych oraz zastawy stołowej niezbędnych do wyposażenia Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Szpitalu Ogólnym w Kolnie, w liczbie i asortymencie określonym w Załączniku Nr 2 do SWZ. Liczba części: 9. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Załączniku Nr 2 do SWZ, stanowiącym szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania techniczne wraz z formularzem asortymentowo-cenowym. Informacje w zakresie zasad realizacji przedmiotu zamówienia, gwarancji oraz wynagrodzenia zawiera Załącznik Nr 13 do SWZ - wzór umowy (dotyczy części Nr 1 i 8), Załącznik Nr 14 do SWZ - wzór umowy (dotyczy części Nr 2-5, 7 i 9) oraz Załącznik Nr 15 do SWZ - wzór umowy (dotyczy części Nr 6). Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.) zwanej dalej „ustawą PZP”. Postępowanie prowadzone jest wg procedury obowiązującej dla postępowań na dostawy, których wartość szacunkowa przekracza kwoty określonej w art. 4 lit. c) dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/24/UE z dnia 26 lutego 2014r. w sprawie zamówień publicznych, uchylającej dyrektywę 2004/18/WE (Dz. Urz. UE L 94 z 28.03.2014, str. 65, z późn. zm.) zmienionej rozporządzeniem Komisji (UE) 2025/2152 z dnia 22 października 2025 r. (Dz. Urz. UE L 2025/2152 z 23.10.2025) tj. powyżej 216 000 euro co stanowi równowartość kwoty 930 960,00 zł.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33111000 Röntgengeräte
LosLOT-0002
TitelCzęść Nr 2
Haupteinstufung (cpv): 30191400 Reißwölfe
LosLOT-0003
TitelCzęść Nr 3
Haupteinstufung (cpv): 42962000 Druck- und Grafikausrüstung
LosLOT-0004
TitelCzęść Nr 4
Haupteinstufung (cpv): 39700000 Haushaltsgeräte
LosLOT-0005
TitelCzęść Nr 5
Haupteinstufung (cpv): 33192000 Möbel für ärztliche Zwecke
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33192300 Möbel für ärztliche Zwecke, außer Betten und Tischen, 39100000 Möbel, 39121100 Schreibtische
LosLOT-0006
TitelCzęść Nr 6
Haupteinstufung (cpv): 39221200 Tafelgeschirr
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39221120 Tassen und Gläser, 39223000 Löffel, Gabeln, 39241000 Messer und Scheren
LosLOT-0007
TitelCzęść Nr 7
LosLOT-0008
TitelCzęść Nr 8
LosLOT-0009
TitelCzęść Nr 9
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33192000 Möbel für ärztliche Zwecke