See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Etablering af MLU-ØLS
Beschreibung: Nærværende gravebetingelser regulerer forhold vedrørende underborings-, grave og udtrækningsentreprise for etablering af 60 kV kabelanlæg kabelforbindelse mellem højspændingsstation Moselund (MLU), Clausholmvej 53A, 8960 Randers SØ og højspændingsstation Øls (ØLS), Gammel Århusvej 122, 8940 Randers. Arbejdet skal forventes at skulle påbegyndes, maj 2026 og færdiggøres senest ultimo oktober 2026. Arbejdet forventes at blive udført vha. gravekasser og styrbare boringer.
Verfahrensart: Sonstiges zweistufiges Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Grave- og borearbejder for indbygning af elkabler i spændingsniveauet 60kV.
Beschreibung: Grave- og borearbejder for indbygning af elkabler i spændingsniveauet 60kV.