See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Vendsysselvej, etape II 37 boliger
Beschreibung: BoHus A/S udfører på vegne af Boligselskabet Vendersbo, afdeling Vendsysselvej m.fl (afd. 09/25), på baggrund af Guldborgsund Kommunes vedtagelse af lokalplan nr. 210, en helhedsplan for området ved Vendsysselvej i Nykøbing F, ved nedrivning af eksisterende bebyggelse og opførelse af nye rækkehuse. Der ønskes opført 37 rækkehusenheder, fordelt på 25 rækkehuse i 1 plan og 12 stk. i 2 plan, i alt 3.470 etagemeter (herefter ”Projektet”). Projektet indeholder følgende fagentrepriser: 1. Betonelementer, leverance og montage 2. Tømrerentreprisen (inkl. blik) 3. Murerentreprisen 4. Malerentreprisen 5. EL-entreprisen 6. VVS-entreprisen 7. Ventilationsentreprisen 8. Fast inventarentreprisen 9. Anlægsentreprisen
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45210000 Bauleistungen im Hochbau
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: 1. Betonelementer, leverance og montage
Beschreibung: I henhold til udbudsdokumenter
Interne Kennung: 1. Betonelementer, leverance og montage
Los: LOT-0002
Titel: 2. Tømrerentreprisen (inkl. blik)
Interne Kennung: 2. Tømrerentreprisen (inkl. blik)
Los: LOT-0003
Titel: 3. Murerentreprisen
Interne Kennung: 3. Murerentreprisen
Los: LOT-0004
Titel: 4. Malerentreprisen
Interne Kennung: 4. Malerentreprisen
Los: LOT-0005
Titel: 5. El-entreprisen
Interne Kennung: 5. El-entreprisen
Los: LOT-0006
Titel: 6. VVS-entreprisen
Interne Kennung: 6. VVS-entreprisen
Los: LOT-0007
Titel: 7. VVS-entreprisen
Interne Kennung: 7. VVS-entreprisen
Los: LOT-0008
Titel: 8. Ventilattionsentreprisen
Interne Kennung: 8. Ventilattionsentreprisen
Los: LOT-0009
Titel: 9. Anlægsarbejdet
Interne Kennung: 9. Anlægsarbejdet