See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości objętych gminnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi z terenu Gminy Skierniewice
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości objętych gminnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi z terenu Gminy Skierniewice. Przedmiot zadania należy wykonać w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu wymienionych w ustawie z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2025 r. poz. 733), przygotowania do ponownego użycia i recyklingu, składowania odpadów komunalnych i odpadów pochodzących z przetwarzania odpadów komunalnych, oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, co najmniej do wielkości wymienionych w ustawie z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, a także zapisami Planu Gospodarki Odpadami dla województwa łódzkiego na lata 2025-2030 z uwzględnieniem lat 2031-2036 przyjętego Uchwałą Sejmiku Województwa Łódzkiego XVII/204/2025 z dnia 26 sierpnia 2025 roku oraz zgodny z przepisami Uchwały Nr XXIII/177/2020 Rady Gminy Skierniewice z dnia 22.09.2020 r. w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Skierniewice zmienionej Uchwałą Nr XXX/244/2021 z dnia 30.06.2021 r. oraz Uchwałą Nr XII/109/2025 z dnia 25 czerwca 2025 r. w sprawie zmiany regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Skierniewice; zmienionej Uchwałą Nr XIII/122/2025 z dnia 27 sierpnia 2025 r. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia jak również opis sposobu wykonania zadania znajduje się w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ) - załącznik nr 10 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 658225-2025
Interne Kennung: RGK ZP 271.10.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości objętych gminnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi z terenu Gminy Skierniewice. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024r., poz. 1320) [zwanej dalej „ ustawa Pzp”]. Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości objętych gminnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi z terenu Gminy Skierniewice. Przedmiot zadania należy wykonać w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu wymienionych w ustawie z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2025 r. poz. 733), przygotowania do ponownego użycia i recyklingu, składowania odpadów komunalnych i odpadów pochodzących z przetwarzania odpadów komunalnych, oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, co najmniej do wielkości wymienionych w ustawie z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, a także zapisami Planu Gospodarki Odpadami dla województwa łódzkiego na lata 2025-2030 z uwzględnieniem lat 2031-2036 przyjętego Uchwałą Sejmiku Województwa Łódzkiego XVII/204/2025 z dnia 26 sierpnia 2025 roku oraz zgodny z przepisami Uchwały Nr XXIII/177/2020 Rady Gminy Skierniewice z dnia 22.09.2020 r. w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Skierniewice zmienionej Uchwałą Nr XXX/244/2021 z dnia 30.06.2021 r. oraz Uchwałą Nr XII/109/2025 z dnia 25 czerwca 2025 r. w sprawie zmiany regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Skierniewice; zmienionej Uchwałą Nr XIII/122/2025 z dnia 27 sierpnia 2025 r. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia jak również opis sposobu wykonania zadania znajduje się w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ) - załącznik nr 10 do SWZ. Opis sposobu przygotowania oferty 1. Do Oferty należy załączyć: a) oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, składane na formularzu JEDZ, wg wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do SWZ, b) oświadczenie wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576 i z art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 6 do SWZ c) oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576 i z art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 7 do SWZ, (jeżeli dotyczy) d) zobowiązanie podmiotu udostępniającego do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia, wg wzoru stanowiącego załącznik nr 5 do SWZ (jeśli dotyczy), • w przypadku podpisania oferty przez pełnomocnika do oferty dołącza się pełnomocnictwo sporządzone w formie elektronicznej tj. postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym osoby upoważnionej do reprezentowania Wykonawcy lub jako cyfrowe odwzorowanie pełnomocnictwa sporządzonego w postaci papierowej, poświadczone przez mocodawcę lub notariusza.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0002
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości objętych gminnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi z terenu Gminy Skierniewice. Przedmiot zadania należy wykonać w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu wymienionych w ustawie z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2025 r. poz. 733), przygotowania do ponownego użycia i recyklingu, składowania odpadów komunalnych i odpadów pochodzących z przetwarzania odpadów komunalnych, oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, co najmniej do wielkości wymienionych w ustawie z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, a także zapisami Planu Gospodarki Odpadami dla województwa łódzkiego na lata 2025-2030 z uwzględnieniem lat 2031-2036 przyjętego Uchwałą Sejmiku Województwa Łódzkiego XVII/204/2025 z dnia 26 sierpnia 2025 roku oraz zgodny z przepisami Uchwały Nr XXIII/177/2020 Rady Gminy Skierniewice z dnia 22.09.2020 r. w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Skierniewice zmienionej Uchwałą Nr XXX/244/2021 z dnia 30.06.2021 r. oraz Uchwałą Nr XII/109/2025 z dnia 25 czerwca 2025 r. w sprawie zmiany regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Skierniewice; zmienionej Uchwałą Nr XIII/122/2025 z dnia 27 sierpnia 2025 r.
Menge: 5 313,84 Tonnen