354067-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Bau von Fernheizleitungsnetzen – Fjernvarmeforsyning af Asserbo
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelFjernvarmeforsyning af Asserbo
BeschreibungHalsnæs Forsyning udbyder anlægsarbejder vedrørende fjernvarmeforsyning i Asserbo. Projektet omfatter forsyning af fjernvarme til Asserbo i Halsnæs. Området skal forsynes fra eksisterende fjernvarme system i Halsnæs via en ca. 950 meter lang hovedledning fra Melby til Asserbo. Der etableres nødvendig pumpekapacitet i Melby. I Asserbo etableres der et distributionsnet på ca. 6,5 km ledning inkl. ca 160 stikledninger.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45232140 Bau von Fernheizleitungsnetzen
5. Los
LosLOT-0001
354067-2026 - Competition
Denmark – District-heating mains construction work – Fjernvarmeforsyning af Asserbo
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Works
2. Procedure
Procedure
TitleFjernvarmeforsyning af Asserbo
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractWorks
Main classification (cpv): 45232140 District-heating mains construction work
5. Lot
LotLOT-0001