2. Verfahren
Verfahren
Titel: Bieżąca usługa graficzna w zakresie opracowania materiałów graficznych i animacji dla Ministra Zdrowia
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest bieżąca obsługa graficzna, w tym animacje w zakresie opracowywania materiałów graficznych dla Ministra Zdrowia. Zamawiane materiały graficzne będą wykorzystywane na rzecz działań informacyjnych, edukacyjnych i promocyjnych w ramach bieżącej działalności Ministra Zdrowia. Zamówienie obejmuje wykonanie projektów graficznych, takich jak m.in. broszur, ulotek, prezentacji, dyplomów, certyfikatów, plakatów, infografik, logotypów, ścianek konferencyjnych, grafik do mediów społecznościowych, slajdów na konferencje oraz innych materiałów promocyjnych wynikających z bieżących potrzeb Zamawiającego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowi załączniki nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: ZZP.ZP.411.69.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Z uwagi na kończącą się w maju br. umowę z obecnym wykonawcą usług graficznych oraz konieczność zapewnienia nieprzerwanej realizacji działań informacyjnych i promocyjnych zgodnie z wytycznymi Ministra, zachodzi pilna potrzeba wszczęcia postępowania. Brak ciągłości w świadczeniu tych usług może skutkować poważnymi konsekwencjami organizacyjnymi i wizerunkowymi, a także naruszeniem obowiązujących standardów komunikacyjnych. Dodatkowo Ministerstwo Zdrowia nie dysponuje odpowiednią kadrą, sprzętem ani specjalistycznym oprogramowaniem niezbędnym do samodzielnej realizacji projektów graficznych i animacji na wymaganym poziomie. Terminowe zabezpieczenie nowego wykonawcy jest zatem kluczowe dla utrzymania sprawności operacyjnej i zgodności z wymogami formalnymi.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79822500 Dienstleistungen im Grafik-Design
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: BIEŻĄCA OBSŁUGA GRAFICZNA W ZAKRESIE OPRACOWANIA MATERIAŁÓW GRAFICZNYCH I ANIMACJI DLA MINISTRA ZDROWIA
Beschreibung: Zakres zamówienia: Zadanie 1. Projektowanie i wykonanie pojedynczych projektów graficznych w formatach JPG, PNG, PDF, PPT, PPTX, GIF, SVG, AI, EPS, TIFF, WEBP oraz wykonanie składu i przygotowanie plików graficznych do druku, na postawie dostarczonego przez Zamawiającego wkładu merytorycznego. •maksymalnie 200 projektów graficznych miesięcznie. Zamawiający zaznacza, że może zlecić wykonanie jednego projektu graficznego w formatach dopasowanych do różnych rodzajów dystrybucji (np. portali w mediach społecznościowych), co będzie liczone jako jeden projekt. Liczba projektów będzie zależna od bieżących potrzeb Zamawiającego, ale w miesiącu ich liczba nie przekroczy dwustu. Zadanie 2. Projektowanie i wykonanie pojedynczych animacji w formatach GIF, MOV, MP4, MXF, AVI, WebM, FLV oraz animacji interaktywnych, które reagują na działania użytkownika, takie jak kliknięcia, przewijanie (stosowane w aplikacjach internetowych lub prezentacjach multimedialnych), na postawie dostarczonego przez Zamawiającego wkładu merytorycznego. •30 animacji w formatach 1x1 oraz 16:9 – każda animacja w dwóch formatach o minimalnej rozdzielczości 1920x1080 px (Full HD). Zamawiający zastrzega, że w uzasadnionych przypadkach format może być zmieniony. Animacje będą wykorzystane w mediach społecznościowych, udostępniane za pośrednictwem stron www, na ekranach w ramach prezentacji multimedialnych podczas konferencji lub emitowane w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych i kinach. Animacje zlecane będą przez Zamawiającego sukcesywnie podczas trwania Umowy, ale łącznie w zamówieniu ich liczba nie przekroczy trzydziestu. Przedmiotowe Środki Dowodowe: Na podstawie art. 105 oraz art. 106 ustawy Pzp. w celu potwierdzenia zgodności oferowanych dostaw z wymaganiami, cechami lub kryteriami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia lub kryteriami oceny ofert lub wymaganiami związanymi z realizacją zamówienia, Zamawiający żąda od Wykonawców przedstawienia następujących dokumentów: 1.Grafika merytoryczna (1 grafika w 2 formatach) Opis: Grafika zawierająca logotyp Ministerstwa Zdrowia, zdjęcie Ministra Zdrowia, cytat oraz podpis ministra. Formaty: •rozmiar 1080x1350 px, format jpg • rozmiar 1200x1200 px, format jpg Uwagi: Zamawiający nie udostępnia logotypu Ministerstwa Zdrowia, księgi znaku, zdjęcia, podpisu ani cytatu ministra. Miejsce, w którym ma się znaleźć logotyp może być zamarkowane, a w miejscu cytatu przykładowy tekst Lorem Ipsum. 2.Prezentacja na konferencję (4 grafiki w 1 formacie) • Liczba projektów graficznych (slajdów): 4 • Rozmiar: do 10 MB • Format: PPTX Opis: Prezentacja, która będzie wyświetlana na ekranie podczas konferencji prasowej Ministra Zdrowia, zawierająca logotyp Ministerstwa Zdrowia, wykresy oraz przykładowy tekst. Temat prezentacji (slajd tytułowy): Inwestycje w ochronie zdrowia z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO). Uwagi: Zamawiający nie udostępnia logotypu Ministerstwa Zdrowia, KPO ani księgi znaku. W miejscu, w którym ma się znaleźć treść może być zamieszczony przykładowy tekst Lorem Ipsum. 3.GIF (1 gif w 2 rozmiarach) • Rozmiar 1: 1080x1080 px (kwadratowy), format mp4, czas trwania od 3 do 7 sekund • Rozmiar 2: 1080x1350 px (pionowy), format mp4, czas trwania od 3 do 7 sekund Opis: Projekt GIFa na temat bezpłatnych szczepień przeciw HPV. Uwagi: Zamawiający nie udostępnia logotypu Ministerstwa Zdrowia ani księgi znaku. W miejscu, w którym ma się znaleźć treść może być zamieszczony przykładowy tekst Lorem Ipsum. 4.Stopka do maila (1 grafika w 1 formacie) Opis: Projekt stopki do zamieszczenia w e-mailu. Grafika powinna zawierać logotyp Ministerstwa Zdrowia, hasło #NarodowyProgramChoróbUkładuKrążenia oraz odnośniki do social mediów Ministerstwa Zdrowia i strony gov.pl/zdrowie. Grafika nie powinna zawierać więcej niż 50 KB i powinna być zoptymalizowana pod klientów poczty korporacyjnej. Format: •rozmiar 1200x300 px, format jpg Uwagi: Zamawiający nie udostępnia logotypu Ministerstwa Zdrowia, logotypu Narodowego Programu Chorób Układu Krążenia ani księgi znaku. W miejscu, w którym ma się znaleźć treść może być zamieszczony przykładowy tekst Lorem Ipsum. 5.Portfolio zawierające w szczególności projekty, które są niezbędne do oceny: 1. ulotka A5 lub A4 – dwustronna 2. materiały konferencyjne (teczka, notes) 3. 5 grafik do mediów społecznościowych na Facebooka, Twittera, Instagram 6. Oświadczenie Wykonawcy w zakresie iż zamieszczone projekty graficzne dotyczące Portfolio przedstawiają realizacje własne Wykonawcy Zgodnie z art. 107 ust 1 ustawy Pzp. Wykonawca zobowiązany jest złożyć wyżej wymienione przedmiotowe środki dowodowe wraz z ofertą, Dokumenty, o których mowa powyżej są składane w sposób przewidziany w przepisach wydanych na podstawie art. 70 ustawy Pzp., tj. w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie. W przypadku nie załączenia do oferty przedmiotowego środka dowodowego, wymienionego w pkt 2.1.6 Zamawiający zgodnie art. 107 ust 2 ustawy Pzp przewiduje możliwość jednokrotnego uzupełniania ww. przedmiotowego środka dowodowego w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego. Zamawiający zgodnie art. 107 ust 3 ustawy Pzp nie przewiduje możliwości uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych wymienionych w pkt 2.1.1., 2.1.2., 2.1.3., 2.1.4., 2.1.5 gdyż te przedmiotowe środki dowodowe będą służyć potwierdzeniu zgodności z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert. W przypadku nie załączenia do oferty przedmiotowych środków dowodowych, wymienionych w pkt 2.1.1., 2.1.2., 2.1.3., 2.1.4., 2.1.5 oferta Wykonawcy zostanie odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. c. ustawy Pzp. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.