354124-2026 - Wettbewerb
Polen – Teile und Zubehör für Fahrzeuge und deren Motoren – Dostawy części zamiennych do samochodów służbowych marki OPEL dla KWP w Łodzi
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawy części zamiennych do samochodów służbowych marki OPEL dla KWP w Łodzi
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia są dostawy części zamiennych do samochodów służbowych marki OPEL. 2. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, zgodnie z art. 139 ust. 1 uPzp (tzw. procedura odwrócona). 3. W związku z zastosowaniem procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 uPzp, Zamawiający nie wymaga złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1uPzp. Zamawiający będzie żądał tego oświadczenia wyłącznie od wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona. 4. Jeżeli wobec wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, zachodzą podstawy wykluczenia, wykonawca ten nie spełnia warunków udziału w postępowaniu, nie składa podmiotowych środków dowodowych lub oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1, potwierdzających brak podstaw wykluczenia lub spełnianie warunków udziału w postępowaniu, zamawiający dokona ponownego badania i oceny ofert pozostałych wykonawców, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 5. Zamawiający kontynuuje procedurę ponownego badania i oceny ofert, o której mowa w pkt. 4.3 SWZ, w odniesieniu do ofert wykonawców pozostałych w postępowaniu, do momentu wyboru najkorzystniejszej oferty albo unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia. 6. Na podstawie art. 257 pkt. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający zastrzega możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane. 7. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień w trybie art. 214 ust. 1 uPzp. 8. Zamawiający nie przeprowadza wstępnych konsultacji rynkowych.
Interne KennungZP-2380/15/26/JW
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34300000 Teile und Zubehör für Fahrzeuge und deren Motoren
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia są dostawy części zamiennych do samochodów służbowych marki OPEL. 2. Szczegółowy opis warunków zamówienia został określony we wzorze umowy – Załącznik nr 8 do SWZ. 3. Wykaz części zamiennych będących przedmiotem zamówienia określony został w formularzu asortymentowo-cenowym stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ. Określone w formularzu asortymentowo-cenowym ilości nie mogą stanowić podstawy roszczeń ze strony Wykonawcy w razie mniejszych potrzeb Zamawiającego. 4. Zamawiający gwarantuje realizację umowy w wysokości nie niższej niż 40 % wartości umowy. 5. Miejscem dostawy są magazyny Zamawiającego znajdujące się w następujących lokalizacjach: • w Łodzi, ul. Stokowska 21/25 • w Piotrkowie Trybunalskim, ul. Szkolna 30/38 • w Sieradzu, ul. Sikorskiego 2. 6. Magazyny są czynne w dni robocze od poniedziałku do piątku godzinach 8:00 –15:00. 7. Wszelkie koszty dostarczenia części zamiennych do miejsca przeznaczenia, w tym koszty ubezpieczenia i transportu ponosi Wykonawca. 8. Zamawiający dopuszcza również zakup części zamiennych nie wymienionych w formularzu asortymentowo-cenowym dla następujących modeli pojazdów OPEL z przykładowymi numerami VIN: model ASTRA rocznik 2013 przykładowy VIN W0LPD6ED2EG028736 model ASTRA rocznik 2014 przykładowy VIN W0LPC6ED7E1154676 model ASTRA rocznik 2015 przykładowy VIN W0LPD5ED8GG004681 model ASTRA rocznik 2016 przykładowy VIN W0LPD5EC6HG010486 model ASTRA rocznik 2017 przykładowy VIN W0VBD8EH1J8011625 model ASTRA rocznik 2018 przykładowy VIN W0VBD8EH0K8009303 model ASTRA rocznik 2019 przykładowy VIN W0VBD8EH7K8037194 model COMBO rocznik 2016 przykładowy VIN W0L6ZZA1AH9599884 model COMBO rocznik 2018 przykładowy VIN W0L6VZA1AJ9639351 model COMBO rocznik 2019 przykładowy VIN W0VERHNP2LJ823581 model CORSA rocznik 2014 przykładowy VIN W0L0SDL68E4292234 model CORSA ESSENTIA rocznik 2015 przykładowy VIN W0L0XEP68F4277909 model CORSA rocznik 2016 przykładowy VIN W0L0XEP68G4316108 model CROSSLAND X rocznik 2018 przykładowy VIN W0V7D9EB0K4082329 model CROSSLAND X rocznik 2019 przykładowy VIN W0V7D9EB1L4068604 model INSIGNIA rocznik 2009 przykładowy VIN W0LGS8GF4A1012874 model INSIGNIA rocznik 2013 przykładowy VIN W0LGM5ED1D1122845 model INSIGNIA rocznik 2015 przykładowy VIN W0LGM8EU9G1014589 model MOKKA rocznik 2017 przykładowy VIN W0VJC7E89JB536251 model MOKKA rocznik 2018 przykładowy VIN W0VJC7E81K4079294 model VECTRA rocznik 2008 przykładowy VIN W0L0ZCF6981109948 model VIVARO rocznik 2015 przykładowy VIN W0LJ7E609GV601309 model VIVARO rocznik 2016 przykładowy VIN W0LJ7E605HV610963 model ZAFIRA rocznik 2020 przykładowy VIN VXEVEAHXKL7049593 9. Zakup części zamiennych niewymienionych w formularzu asortymentowo-cenowym może stanowić nie więcej niż 40 % wartości umowy, pod warunkiem, że cena zaoferowana przez wykonawcę nie będzie wyższa niż średnia cena takiej części tożsamego producenta u innych dystrybutorów. 10. Składanie zamówień odbywać się będzie sukcesywnie za pomocą poczty elektronicznej na adres podany przez Wykonawcę. 11. Wielkość zamawianych partii wynikać będzie z bieżących potrzeb Zamawiającego. 12. Termin realizacji zamówienia od chwili zgłoszenia nie może być dłuższy niż 2 dni robocze. 13. Zamawiający dopuszcza zarówno części oryginalne jak i alternatywne, ale wymaga, aby były fabrycznie nowe, kompletne, wolne od wad technicznych i prawnych, dopuszczone do obrotu i będą posiadały gwarancję producenta. 14. Wykonawca oświadcza, że dostarczane części zamienne zarówno oryginalne jak i alternatywne będą zgodne z Rozporządzeniem Komisji (UE) nr 461/2010 z dnia 27 maja 2010 r. w sprawie stosowania art. 101 ust.3 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej do kategorii porozumień wertykalnych i praktyk uzgodnionych w sektorze pojazdów silnikowych. 15. Numery katalogowe widniejące w formularzu asortymentowo-cenowym zostały podane w celu określenia przedmiotu zamówienia i nie oznacza, że Zamawiający żąda wyłącznie części zamiennych o wskazanych numerach katalogowych, ale dopuszcza również zamienniki. 16. Przez części oryginalne (OE i OEM) Zamawiający rozumie części zamienne wprowadzone na rynek przez producenta pojazdu, które są zapakowane w opakowania koncernu samochodowego z trwałym oznaczeniem jego logo i o numerach katalogowych wpisanych przez Zamawiającego do formularza asortymentowo-cenowego. 17. Przez części alternatywne Zamawiający rozumie części, które jakością odpowiadają jakości elementów stosowanych w montażu fabrycznym. 18. W przypadku zaproponowania części alternatywnej, co do której Zamawiający ma wątpliwości, że została wyprodukowane zgodnie ze specyfikacjami i standardami ustalonymi przez producenta pojazdu, na Wykonawcy spoczywa obowiązek potwierdzenia powyższego. 19. Jeżeli nazwa przedmiotu zamówienia budzi wątpliwości (ze względu na różną terminologię) to zawsze należy odnosić się do numeru katalogowego. 20. Numery katalogowe i producenci wpisani przez Wykonawcę do formularza asortymentowo-cenowego muszą odpowiadać numerom i producentom, które widnieją na opakowaniach produktów dostarczanych do magazynów i muszą być tożsame z danymi występującymi na fakturze. 21. Oryginalne części zamienne wprowadzone na rynek przez producenta pojazdu winny być zapakowane w opakowania koncernu samochodowego i tam, gdzie jest to stosowane z trwałym oznaczeniem jego logo, a wprowadzone na rynek przez producenta części winny być zapakowane w opakowania producenta danej części.