354506-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Bedrucktes Büromaterial außer Formularen – Levering af Klistermærker, Skilte, flyers, foldere mm. til Nordværk
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelLevering af Klistermærker, Skilte, flyers, foldere mm. til Nordværk
BeschreibungNærværende udbud omfatter levering af klistermærker, skilte, folie, hængere, hæfter m.m. til Nordværk. Nordværk anvender på alle skraldespande/affaldscontainere klistermærker som angiver hvilken fraktion der er i beholderen, disse skal være egnet til formålet og dermed vejr- og vindbestandige. Der anvendes ligeledes klistermærker til bilerne (udstanset). På alle Nordværks genbrugspladser er der fraktionsskilte på/ved containerne, disse skilte ønskes indkøbt fra ny (kommer trykt). Nordværk gør også brug af tryksager, her tænkes både på hængere/postkort der sættes/lægges ved affaldsspandene/beholderne, når der fx er fejlsortering – der er dermed tale om en tryksag der gerne skal kunne holde i vejr og vind, så det sikres at budskabet modtages af ejedomsbeboere. Ligeledes får Nordværk trykt diverse foldere og pjece med henblik på information/undervisning. For nærmere beskrivelse af det udbudte henvises der til udbudsmaterialet
Interne Kennung498646
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensUdbuddet gennemføres som et offentligt udbud i henhold til § 56 i Bekendtgørelse nr. 10 af 6. januar 2023 om udbudsloven (herefter benævnt Udbudsloven). Udbudsprocessen består således af en samlet tilbudsfase. Udbudsprocessen er struktureret i følgende, overordnede dele: • Udarbejdelse og indlevering af tilbud: Tilbudsgiver udarbejder sit tilbud på baggrund af udbudsmaterialet og afgiver tilbud inden tilbudsfristens udløb. Tilbudsgiver har i denne periode mulighed for at stille skriftlige spørgsmål. • Vurdering af tilbuddene: Nordværk påbegynder vurderingen af tilbuddene umiddelbart efter, at disse åbnes. Vurderingen af tilbuddene foretages af Nordværk i overensstemmelse med de angivne tildelingskriterier. • Tildeling af Kontrakten: Før Nordværk træffer endelig beslutning om tildeling af Kontrakten, skal Nordværk kræve, at den tilbudsgiver, som Nordværk har til hensigt at tildele Kontrakten, fremlægger dokumentation for de oplysninger, der er afgivet i det respektive fælles europæiske udbudsdokumenter (ESPD). Når Nordværk har modtaget dokumentation og truffet endelig beslutning om tildeling af Kontrakten, underrettes samtlige tilbudsgivere herom. Kontrakten anses først for indgået, når Kontrakten er underskrevet af begge parter. Kontrakten kan ikke underskrives før udløbet af standstill-perioden på 10 kalenderdage.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30199700 Bedrucktes Büromaterial außer Formularen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79822500 Dienstleistungen im Grafik-Design, 30199110 Kohlepapier, 30199000 Bürobedarf aus Papier und andere Artikel
5. Los
LosLOT-0001
TitelDelaftale 1 – Klistermærker/Folie/Skilte
BeschreibungNordværk anvender på alle skraldespande/affaldscontainere klistermærker som angiver hvilken fraktion der er i beholderen, disse skal være egnet til formålet og dermed vejr- og vindbestandige. Der anvendes ligeledes klistermærker til bilerne (udstanset). På alle Nordværks genbrugspladser er der fraktionsskilte på/ved containerne, disse skilte ønskes indkøbt fra ny (kommer trykt). For nærmere beskrivelse af det udbudte henvises der til udbudsmaterialet.
Interne Kennung498653
Zusätzliche Einstufung (cpv): 22000000 Drucksachen und zugehörige Erzeugnisse
Optionen
Beschreibung der OptionenKontrakten kan forlænges i op til 1x 24 mdr.
LosLOT-0002
TitelDelaftale 2 – Hængere/Flyers/Foldere
BeschreibungNordværk gør brug af tryksager, her tænkes både på hængere/postkort der sættes/lægges ved affaldsspandene/beholderne, når der fx er fejlsortering – der er dermed tale om en tryksag der gerne skal kunne holde i vejr og vind, så det sikres at budskabet modtages af ejedomsbeboere. Ligeledes får Nordværk trykt diverse foldere og pjece med henblik på information/undervisning.
Interne Kennung498654