2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy, położonych w granicach administracyjnych Gminy Mełgiew oraz z PSZOK
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje: Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy, położonych w granicach administracyjnych Gminy Mełgiew oraz z punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK). Wykonawca ma obowiązek m.in: 1) Wyposażenia właścicieli nieruchomości w niezbędne pojemniki, będące własnością Wykonawcy, oraz w pakiet worków, przed pierwszym dniem świadczenia usług odbioru odpadów, przy czym worki mogą być dostarczone również w ramach pierwszego odbioru odpadów. 2) Wyposażenia właścicieli nieruchomości jednorodzinnych (gospodarstw domowych) w pojemniki na odpady komunalne zmieszane o poj. 240 l . 3) Wyposażenia właścicieli nieruchomości w worki LDPE 120 L w ilości zgodnej z opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. 4) Wyposażenia nieruchomości wielorodzinnych w pojemniki w ilości zgodnej z opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. 5) Wykonawca wyposaży Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) w kontenery na frakcje odpadów wskazane w załączniku nr 1 do SWZ. 6) Wykonawca odbierze zebrane w sposób selektywny odpady z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK), który zlokalizowany jest w miejscowości Mełgiew przy ul. Partyzanckiej 42. 7) Wykonawca w trakcie wykonywania umowy wyposaży, zgłoszone przez Zamawiającego, nowe miejsca gromadzenia odpadów w niezbędne pojemniki. 8) Wykonawca odpowiada za informowanie mieszkańców o terminach odbierania poszczególnych rodzajów odpadów oraz sposobie segregacji. 9) Wykonawca odpowiada za stan techniczny pojemników i kontenerów do gromadzenia odpadów. 10) Odbiór i transport odpadów zmieszanych i zbieranych w sposób selektywny wykonywany będzie w sposób uniemożliwiający ich zmieszanie. 11) W trakcie obowiązywania umowy Wykonawca zorganizuje jeden raz - zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z nieruchomości zamieszkałych, po wcześniejszym powiadomieniu mieszkańców o terminie zbiórki. 12) Wykonawca jest zobowiązany do realizacji reklamacji dotyczącej odbioru odpadów, w przeciągu maksymalnie 96 godzin od przekazania zawiadomienia przez Zamawiającego na adres email Wykonawcy. Maksymalny wymagany termin realizacji reklamacji to 96 godzin (kryterium oceny ofert) . 13) Wykonawca zobowiązany jest do przekazywania odpadów do funkcjonujących instalacji spełniających wymagania dla instalacji komunalnych, które zostały oddane do użytkowania i posiadają wymagane decyzje pozwalające na przetwarzanie odpadów. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: ZP.271.12.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (tj. tzw. procedurę odwróconą). 2. Wykonawca jest zobowiązany złożyć wraz z ofertą oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w formie Jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ) zgodnie z art 125 ust 1 i 2 ustawy Pzp. Przedmiotowe oświadczenie Wykonawca składa w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ), stanowiącego Załącznik nr 2 do Rozporządzenia Wykonawczego Komisji (EU) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającego standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia. Informacje zawarte w JEDZ stanowią wstępne potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu.3. Wykonawca, który bierze udział samodzielnie w postępowaniu i nie polega na zdolnościach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 118 ustawy Pzp, przedkłada JEDZ tylko w swoim zakresie. 4. W przypadku, gdy wykonawca powołuje się na zasoby co najmniej jednego podmiotu trzeciego na zasadach określonych w art. 118 ustawy Pzp, musi złożyć swój własny JEDZ wraz z odrębnym JEDZ podmiotu na zasoby którego się powołuje. Podmiot ten wypełnia część II JEDZ (informacje dotyczące wykonawcy – sekcja A i B), część III (podstawy wykluczenia) i część IV (sekcja alfa) oraz część VI (oświadczenia końcowe). JEDZ podmiotu trzeciego podpisuje podmiot na którego zasoby powołuje się wykonawca (również elektronicznie podpisem kwalifikowanym). 5.W przypadku, gdy wykonawcy składają ofertę wspólną, w rozumieniu art. 58 ustawy Pzp, należy przedstawić odrębny JEDZ zawierający informacje wymagane w częściach II–IV i VI dla każdego z wykonawców składających ofertę wspólną. 6.W przypadku wskazania w ofercie oraz JEDZ podwykonawców, którzy swoimi zdolnościami lub sytuacją nie wspierają wykonawcy w celu wykazania spełniania warunków - zamawiający nie wymaga złożenia odrębnego JEDZ dla tych podwykonawców (należy jedynie wypełnić JEDZ w części II sekcję D). 7.Wskazówki dotyczące sposobu wypełniania JEDZ: a) cz. II JEDZ: sekcja A: nie wypełniać rubryki dotyczącej zamówienia zastrzeżonego (w niniejszym postępowaniu nie zastrzeżono warunku, o którym mowa w art. 94 ust. 1 ustawy Pzp); sekcja B (Informacje na temat przedstawicieli wykonawcy): zamawiający nie wymaga podania daty i miejsca urodzenia osoby upoważnionej do reprezentowania wykonawcy na potrzeby niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia. b) cz. III JEDZ: w celu wstępnego potwierdzenia braku podstaw wykluczenia (rozdział 7 SWZ), w części III JEDZ należy wypełnić sekcję A, B, C (za wyjątkiem rubryk: związanej z poważnym wykroczenie zawodowym, związanej z konfliktem interesów, związanej z sytuacją w której wcześniejsza umowa w sprawie zamówienia publicznego została rozwiązana przed czasem, lub w której nałożone zostało odszkodowanie bądź inne porównywalne sankcje w związku z tą wcześniejszą umową) oraz sekcję D (sekcja D odnosi się do podstaw wykluczenia zawartych w art. 108 ust.1 pkt 1 lit. g oraz art.108 ust.1 pkt 4 ustawy Pzp). UWAGA w sekcji D należy także uwzględnić informację o podstawie wykluczenia z postępowania na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. Informacja o braku podstaw do wykluczenia na podstawie art.5k ust. 1 rozporządzenia UE nr 833/2014 składana jest na osobnym oświadczeniu (załącznik nr 10 do SWZ). c) cz. IV JEDZ: w celu wstępnego potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu (warunki określone w rozdziale 6 SWZ), w części IV JEDZ wykonawca może wypełnić jedynie sekcję α (sekcja alfa): ogólne oświadczenie dotyczące wszystkich kryteriów kwalifikacji, cz. V JEDZ nie wypełniać. cz.VI JEDZ: Oświadczenie końcowe - informacje należy uzupełnić zgodnie z wymaganiami SWZ. 8. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również wykonawcę , który podlega wykluczeniu na podstawie art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, dodanym Rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.04.2022 r. str. 1) i art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego.9. Zamawiający zgodnie z art. 126 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych przed wyborem najkorzystniejszej oferty, wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 10 dni, terminie, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych:1) wykaz usług wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów–oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy. Ciąg dalszy w pkt 2.1.4 Informacje ogólne.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: 1. Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy, położonych w granicach administracyjnych Gminy Mełgiew oraz z punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK), zgodnie z zapisami Ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2025 r. poz. 733 z późn. zm.), przepisami Ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.) oraz aktualnie obowiązującymi aktami wykonawczymi do powyższych ustaw a także Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Mełgiew. 2. Wykonawca zobowiązany jest do przekazywania odpadów do funkcjonujących instalacji spełniających wymagania dla instalacji komunalnych, które zostały oddane do użytkowania i posiadają wymagane decyzje pozwalające na przetwarzanie odpadów. 3. Dane charakteryzujące zamówienie 1) Powierzchnia gminy wynosi 95,64 km2; 2) W skład gminy wchodzi 21 sołectw: Dominów, Franciszków, Jacków, Janowice, Janówek, Józefów, Krępiec I, Krępiec II, Krzesimów I, Krzesimów II, Lubieniec, Minkowice, Mełgiew I, Mełgiew II, Nowy Krępiec, Piotrówek, Podzamcze, Trzeciaków, Trzeszkowice, Żurawniki, Minkowice Kolonia; 3) Liczba mieszkańców gminy Mełgiew wynosi 10 323 osób wg. stanu na dzień 30 kwietnia 2026 r.; 4) Liczba gospodarstw domowych – 3538 z szacunkowym wzrostem do 3% (stan na dzień 30.04.2026 r.); 5) Liczba osób ujętych w złożonych deklaracjach – 9861 osób (stan na dzień 30.04.2026 r.); 6) Liczba budynków wielorodzinnych (bloki) – 2 (Franciszków ul. Rumiankowa, Podzamcze). 4. Zestawienie średniej miesięcznej ilości odebranych i zagospodarowanych odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z Gminy Mełgiew z ostatnich 12 miesięcy (maj 2025 r. – kwiecień 2026 r.) i ilości odebranych i zagospodarowanych odpadów komunalnych z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Mełgwi przy ul. Partyzanckiej 42 za ostatnie 12 miesięcy (maj 2025 r. – kwiecień 2026r. ) zostało przedstawione w tabeli w Załączniku nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia. 5. Obowiązki Wykonawcy przed rozpoczęciem i w trakcie realizacji zamówienia: 1) W dniu podpisania umowy Zamawiający dostarczy Wykonawcy szczegółowy wykaz adresów nieruchomości objętych umową odbioru odpadów. 2) Harmonogram odbioru odpadów na okres obowiązywania umowy zostanie uzgodniony i przekazany Zamawiającemu w terminie 7 dni od dnia zawarcia umowy. 3) Wykonawca ma obowiązek wyposażenia właścicieli nieruchomości w niezbędne pojemniki, będące własnością Wykonawcy, oraz w worki, przed pierwszym dniem świadczenia usług odbioru odpadów, przy czym worki mogą być dostarczone również w ramach pierwszego odbioru odpadów. 4) Wyposażenia właścicieli nieruchomości jednorodzinnych (gospodarstw domowych) w pojemniki na odpady komunalne zmieszane o poj. 240 l – szacowana ilość pojemników – 3600 sztuk. Przy czym, w przypadku gdy dostarczony pojemnik będzie niewystarczający objętościowo dla danego gospodarstwa, wykonawca dostarczy dodatkowy pojemnik o poj. 240 l. Dodatkowy pojemnik zostanie dostarczony w przypadku stwierdzenia maksymalnie 2-krotnego przepełnienia podczas odbiorów lub na zgłoszenie Zamawiającego. Zamawiający przewiduje dostarczenia dodatkowych pojemników w ilości do 500 sztuk. 5) Wyposażenia właścicieli nieruchomości jednorazowo w pakiet worków LDPE 120 l na cały okres realizacji przedmiotu zamówienia tj. od dnia 01 lipca 2026 r. do dnia 30 czerwca 2027 r. W przypadku wykorzystania przez właścicieli nieruchomości wszystkich worków w ramach pakietu, dodatkowe ilości worków do selektywnego zbierania odpadów, będą na bieżąco uzupełniane i dostarczane właścicielom nieruchomości przez Wykonawcę. Pakiet worków będzie obejmował: z nadrukiem „papier” (kolor niebieski) – 1 szt. na gospodarstwo domowe; do szacowania ilości należy przyjąć: 3600 gospodarstw domowych x 12 m-cy; z nadrukiem „szkło” (kolor zielony) – 2 szt. na gospodarstwo domowe; do szacowania ilości należy przyjąć: 3600 gospodarstw domowych x 12 m-cy; z nadrukiem „metale i tworzywa sztuczne” (kolor żółty) – 4 szt. na gospodarstwo domowe; do szacowania ilości należy przyjąć: 3600 gospodarstw domowych x 12 m-cy; z nadrukiem „bio” (kolor brązowy) – 2 szt. na gospodarstwo domowe; do szacowania ilości należy przyjąć: 3600 gospodarstw domowych x 12 m-cy (przy czym w ramach realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie odbierać bioodpady z nieruchomości stanowiących budynki mieszkalne jednorodzinne – jeden raz na dwa tygodnie w okresie od kwietnia do października i jeden raz w miesiącu w okresie od listopada do marca tj. około 20 odbiorów bioodpadów); w przypadku wykorzystania ww. worków z pakietu, Wykonawca wyposaży właścicieli nieruchomości w kolejne worki – pozostawi worki danego typu w ilościach wskazanych powyżej, po przeliczeniu na okres (tygodni, miesięcy), który został do końca realizacji przedmiotu zamówienia; nie dotyczy to worków na popiół, który zbierany jest w workach własnych właścicieli nieruchomości. 6) Wyposażenia nieruchomości wielorodzinnych: a) w pojemnik do gromadzenia segregowanych odpadów komunalnych b) na pozostałe odpady nie objęte segregacją: 7) Wykonawca wyposaży Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) w kontenery na frakcje odpadów. Cały opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje zamówienia, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. 1) Zamawiający przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 p.z.p. Zakres usług zamówienia polegać będą na powtórzeniu podobnych zamówień co zamówienia podstawowe i będą zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego, tj. objętego przeprowadzanym przetargiem nieograniczonym i opisanym w OPZ zał. nr 1 do SWZ oraz w zał. nr 2 do SWZ projekcie umowy. Zamawiający wskazuje, że Wykonawca będzie miał obowiązek zastosowania takich samych cen jak w zamówieniu podstawowym, zgodnie z zawartą umową w zamówieniu podstawowym. Zamawiający w treści opisu przedmiotu zamówienia wskazał następujące warunki na jakich zostaną one udzielone: Wykonawca jest zobowiązany do realizacji reklamacji dotyczącej odbioru odpadów, w przeciągu maksymalnie 96 godzin od przekazania zawiadomienia przez Zamawiającego na adres email Wykonawcy. Maksymalny wymagany termin realizacji reklamacji to 96 godzin (kryterium oceny ofert) ; Wymagania w zakresie dysponowania potencjałem technicznym niezbędnym do wykonania zamówienia: Warunek spełni Wykonawca, który wykaże się dysponowaniem: a) co najmniej trzema pojazdami przystosowanymi do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych spełniającymi normę emisji spalin nie niższa niż Euro 6 – samochód ekologiczny, b) co najmniej dwoma pojazdami przystosowanymi do odbierania selektywnie zebranych odpadów komunalnych spełniającymi normę emisji spalin nie niższa niż Euro 6 – samochód ekologiczny, c) co najmniej jednym pojazdem do odbierania odpadów bez funkcji kompaktującej spełniającym wymagania normę emisji spalin nie niższa niż Euro 6 – samochód ekologiczny; Pojazdy winny spełniać następujące warunki zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz.U. z 2013 r. poz. 122) m.in.: trwałe i czytelnie oznakowane w widocznym miejscu nazwą firmy oraz danymi adresowymi i numerem telefonu podmiotu odbierającego odpady komunalne, wyposażone w narzędzia lub urządzenia umożliwiające sprzątanie terenu po opróżnieniu pojemników, wyposażone w monitoring bazujący na systemie pozycjonowania satelitarnego (GPS) umożliwiający trwałe zapisywanie, przechowywanie i odczytywanie danych o położeniu pojazdu i miejscach postoju; Wymagania dotyczące bazy magazynowo-transportowej: Wykonawca dysponuje bazą magazynowo-transportową, zgodnie z postanowieniami par. 2 i 3 Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, w związku z przepisami art. 6d ust. 4 pkt 6 i art. 9d ust. 1 Ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Warunki cenowe zamówienia podstawowego i podobnego nie ulegną modyfikacji. Zamawiający przewiduje, iż wartość tych usług może wynieść maksymalnie do 100% wartości zamówienia podstawowego. 2) Zamawiający przewiduje możliwość udzielania w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, zamówień polegających na powtórzeniu usług podobnych do zamówienia podstawowego i zgodnych z jego przedmiotem, tj. polegających na odbiorze i zagospodarowaniu dodatkowych odpadów, w sposób, o którym mowa w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ, łącznie z czynnościami utrzymania dostarczonych pojemników, o których mowa w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ oraz zgodnie z zasadami wynikającymi z przepisu art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz .U. z 2024 r , poz. 1320 z późn. zm.). 3) Udzielenie zamówień podobnych odbywać się może w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego, a decyzja o ich udzieleniu i rozmiarze uzależniona będzie od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego w tym okresie. 4) Zamówienia podobne udzielane mogą być w szczególności w sytuacji wyczerpania maksymalnego wynagrodzenia umownego, o którym mowa w załączniku nr 2 tj. wzorze umowy przed dniem 30.06.2027 r..