2. Verfahren
Verfahren
Titel: Enterprise Architect Applicatie
Beschreibung: Enterprise Architect Applicatie
Interne Kennung: PPP17E-313/6020/2025007
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48517000 IT-Softwarepaket
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: 2025007_1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 48931000 Schulungssoftwarepaket
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Toegestane opties (De opdracht omvat, naast de basisopdracht, de hierna beschreven toegestane opties. De opties maken integraal deel uit van de opdracht en worden beheerst door dezelfde contractuele voorwaarden als de basisopdracht. Algemene bepalingen inzake opties • De inschrijvers kunnen voor één of meerdere toegestane opties een prijs opgeven in de inventaris. • De prijzen van de opties worden niet meegenomen in de beoordeling van het gunningscriterium “Prijs”. • De aanbestedende overheid behoudt zich het recht voor om één, meerdere of geen van de opties te lichten, en dit onafhankelijk van elkaar. • De opties kunnen worden gelicht bij gunning van de raamovereenkomst of op een later moment tijdens de looptijd ervan, in functie van de noden van de aanbestedende overheid. • Indien geen prijs werd opgegeven voor een bepaalde optie, kan deze niet worden gelicht op basis van deze opdracht. • De lichting van opties gebeurt steeds binnen de grenzen van de maximale waarde van de raamovereenkomst, vastgesteld op € 385.000,00 excl. btw. • Optie A – REST API & integratiemogelijkheden: De aanbestedende overheid wenst optioneel dat de Enterprise Architect‑applicatie beschikt over een programmatische interface (REST API) die het mogelijk maakt gegevens en metadata te lezen, actualiseren en uit te wisselen met externe systemen. Minimale functionele verwachtingen: • Ondersteuning voor het opvragen en beheren (CRUD) van kernentiteiten zoals applicaties, capabilities, processen, technologieën, integraties en hun onderlinge relaties. • Ondersteuning voor filtering, zoeken en selecties op basis van attributen en metadata. • Mogelijkheid om gewijzigde gegevens (delta’s) op te halen. • Ondersteuning voor bulk‑import en bulk‑export. • Beveiligde toegang via API‑tokens en/of gangbare authenticatie‑ en autorisatiemechanismen. • Beschikbaarheid van technische documentatie (endpointbeschrijvingen, datamodellen en voorbeeldcalls). Deze optie laat toe de EA‑tool te integreren met onder meer CMDB‑, BI/DWH‑, ITSM‑, identity‑ of an-dere enterprise‑platformen. • Optie B – Scenario‑modellering (future‑state / what‑if analyse): De aanbestedende overheid wenst optioneel een functionaliteit om toekomstige architectuurscenario’s te modelleren en te analyseren op basis van een gevalideerde huidige architectuursituatie (as‑is). Minimale functionele verwachtingen: • Ondersteuning voor een baseline (as‑is) en het aanmaken van één of meerdere afzonderlijke scenario’s. • Mogelijkheid om meerdere scenario’s parallel uit te werken als alternatieven. • Mogelijkheid tot vergelijking van scenario’s onderling en ten opzichte van de baseline, met inzicht in verschillen. • Ondersteuning voor impactanalyse van wijzigingen op gerelateerde entiteiten en afhankelijkheden. • Ondersteuning voor roadmap‑ en tijdsvisualisaties (transitie van as‑is naar to‑be). • Mogelijkheid om scenario’s te visualiseren en te delen met stakeholders via rapporten of views. Deze optie ondersteunt besluitvorming en strategische planning door het inzichtelijk maken van alternatieven, afhankelijkheden en mogelijke impact van veranderingen in het architectuurlandschap.)