2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kwalifikowana ochrona fizyczna osób i mienia Oddziałów Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest Kwalifikowana ochrona fizyczna osób i mienia Oddziałów Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Zamówienie zostało podzielone na dwie części: 1) Ochrona fizyczna osób i mienia Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Ossowie wraz z terenem przyległym zlokalizowanych przy ul. Matarewicza 188 Ossów wraz z Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej w Warszawie zlokalizowanym przy ul. Powsińskiej 13, 01-519 w Warszawie wraz z terenem przyległym (Załącznik nr 2 do OPZ – Mapa) z terenem przyległym (Załącznik nr 1 do OPZ – Mapa) - część 1, 2) Ochrona fizyczna osób i mienia Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu zlokalizowanego przy ul. 3 Pułku Lotniczego 4 w Poznaniu wraz z terenem przyległym (Załącznik nr 3 do OPZ – Mapa) - część 2
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Termin składania ofert został skrócony do 16 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia wynika z konieczności wyłonienia Wykonawcy przed terminem zakończenia wykonywania aktualnych umów i zapewnienie Zamawiającemu ochrony od 31 stycznia 2026 r.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79710000 Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79715000 Streifendienste, 75251110 Brandverhütung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Ochrona fizyczna osób i mienia Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Ossowie wraz z terenem przyległym zlokalizowanych przy ul. Matarewicza 188 Ossów wraz z Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej w Warszawie zlokalizowanym przy ul. Powsińskiej 13, 01-519 w Warszawie wraz z terenem przyległym (Załącznik nr 2 do OPZ – Mapa) z terenem przyległym (Załącznik nr 1 do OPZ – Mapa)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług ochrony fizycznej osób i mienia w dwóch oddziałach Muzeum Wojska Polskiego: Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Ossowie wraz z terenem przyległym zlokalizowanych przy ul. Matarewicza 188 Ossów oraz Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej w Warszawie zlokalizowanym przy ul. Powsińskiej 13, 01-519 w Warszawie wraz z terenem przyległym (Załącznik nr 2 do OPZ – Mapa) z terenem przyległym (Załącznik nr 1 do OPZ – Mapa)
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje zastosowanie prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy PZP. 1) Prawo opcji polegać będzie na: a) wydłużeniu terminu realizacji przedmiotu umowy, jednak nie dłużej niż do dnia 31 grudnia 2027 r., b) zleceniu w roku 2026 prac dodatkowych związanych z przedmiotem umowy, jednak w wysokości nieprzekraczającej: 1 200 000,00 zł brutto w zakresie części 1 oraz 300 000,00 zł brutto w zakresie części 2 c) zleceniu w roku 2027 prac dodatkowych związanych z przedmiotem umowy, jednak w wysokości nieprzekraczającej: 1 240 000,00 zł brutto w zakresie części 1 oraz 310 000,00 zł brutto w zakresie części 2. 2) Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku, gdy: a) na czas przypadający po zakończeniu wykonywania zakresu podstawowego nie zostanie zawarta nowa umowa obejmująca swym zakresem określonego w ust. 1 przedmiotu zamówienia. (dotyczy pkt 1 lit a), b) Zamawiający stwierdzi wynikające z bieżących potrzeb okoliczności wymagające wykonania określonych prac związanych z przedmiotem umowy, a niebędących w zakresie objętym wynagrodzeniem podstawowym, w szczególności w przypadkach opisanych w Opisie przedmiotu zamówienia (dotyczy pkt 1 lit b i lit c); 3) Prace dodatkowe będą zlecane przez Zamawiającego, na podstawie zidentyfikowania nowego zapotrzebowania na usługi Wykonawcy, które zostanie zwymiarowane przez Wykonawcę w formie zakresu prac dodatkowych wraz z ich kosztorysem oraz harmonogramem zespołu realizacyjnego, pod warunkiem zaakceptowania ich przez Zamawiającego (dotyczy pkt 1 lit b i lit c); 4) W celu uruchomienia prawa opcji Zamawiający złoży Wykonawcy oświadczenie woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji, zawierające potwierdzenie środków finansowych na zrealizowanie zamówienia i będące załącznikiem do Umowy: a) W formie pisemnej, na 21 dni przed planowanym rozpoczęciem realizacji prawa opcji z pkt 1 lit a. Oświadczenie będzie zawierało określenie daty rozpoczęcia i zakończenia wykonywanych prac (przy czym miarą będą pełne miesiące), b) Poprzez wiadomość na adres email Koordynatora SOM Wykonawcy – w przypadku zmian doraźnych powiadomienie będzie przesyłane z co najmniej 24-godzinnym wyprzedzeniem. W przypadku zmian stałych powiadomienie będzie przesyłane z co najmniej 14 - dniowym wyprzedzeniem (dotyczy pkt 1 lit b i c); 5) Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu; 6) Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji na warunkach takich jak zamówienie podstawowe i: a) W przypadku prawa opcji z pkt 1 lit a) za taką samą cenę ryczałtową za miesiąc wykonywanych prac z uwzględnieniem 5% waloryzacji wynagrodzenia. b) W przypadku prawa opcji z pkt 1 lit b) i lit c)– za wskazaną w Umowie stawkę roboczogodzin, określoną na podstawie Oferty sporządzonej na podstawie Formularza Ofertowego. 7) Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji; 8) Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy.
Los: LOT-0002
Titel: Ochrona fizyczna osób i mienia Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu zlokalizowanego przy ul. 3 Pułku Lotniczego 4 w Poznaniu wraz z terenem przyległym (Załącznik nr 3 do OPZ – Mapa)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług ochrony fizycznej osób i mienia oddziału Muzeum Wojska Polskiego: Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu zlokalizowanego przy ul. 3 Pułku Lotniczego 4 w Poznaniu wraz z terenem przyległym (Załącznik nr 3 do OPZ – Mapa)