See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa odcinków sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej na terenie gminy Głusk 2026-1
Beschreibung: 3.1. Przedmiotem zamówienia jest budowa odcinków sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej na terenie gminy Głusk 2026-1. 3.2. Zakres zadania obejmuje budowę wymienionych poniżej odcinków sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej: Zadanie nr 1 – Budowa sieci wodociągowej na dz. 145/1, 151 w miejscowości Wilczopole, przewody PE100RC SDR17 o średnicy 90x5,4mm o długości 3,4m oraz przewody PE100RC SDR17 o średnicy 160x9,5mm o długości 81,6m, hydrant Hp80 -1szt.; Zadanie nr 2 – Budowa sieci wodociągowej na dz. 434/1, 434/2, 484/6 w miejscowości Wilczopole Kolonia i dz. 131/1, 131/13 w miejscowości Wilczopole, przewody PE100RC SDR17 o średnicy 110x6,6mm o długości 3,4m oraz przewody PE100RC SDR17 o średnicy 160x9,5mm o długości 36,9m; Zadanie nr 3 – Budowa sieci wodociągowej w Dominowie ul. Złota do dz. 531/8, 531/2, 533/2 o długości ok. 192m; przewody PE 100RC SDR 17 o średnicy 110x6,6mm, 2szt. hydranty p.poż. – szczegółowy zakres zadania wg projektu; Zadanie nr 4 – Projekt i Budowa sieci wodociągowej w Kalinówce ul. Jesionowa od ul. Sosnowej do ul. Modrzewiowej. Inwestycja planowana na działach nr na dz. 152/3, 152/4, 152/6, 162/6, 416, 417, 449/7, 509/1, 509/2, 509/5, o długości ok. 155m; przewody PE 100RC SDR 17 o średnicy 160 (LUB 200) mm, 1szt. hydrant p.poż. – szczegółowy zakres zadania wg projektu; Zadanie nr 5 – wykonanie węzła włączeniowego W3 z zasuwą dn100mm do istniejącej sieci na dz. nr 206/5 w ramach zadania pn. „Budowa sieci wodociągowej na dz. 206/5, 209/1, 210/1, 211/1, 211/2 w miejscowości Dominów o długości 185,3m; przewody PE100RC SDR17 o średnicy 110x6,6mm, hydrant Hp80 - 1szt.”. Zadanie nr 6 – wykonanie odcinka sieci od węzła W1 na istniejącej sieci na dz. nr 517 do A na dz. nr 540/4 o długości ok. 3,8m z zasuwą dn150mm w ramach zadania pn. „Budowa sieci wodociągowej na dz. 517, 526/3, 540/4, 626/2 w miejscowości Ćmiłów o długości 125,8m; przewody PE100RC SDR17 o średnicy 180x10,7mm, hydrant Hp80 - 1szt..”. Zadanie nr 7 – wykonanie węzła włączeniowego W4 do istniejącej sieci na dz. 164/21 w postaci instalacji kolana żeliwnego w ramach zadania pn. „Budowa sieci wodociągowej w miejscowości Ćmiłów (ul. Wachowskiego) na działkach nr 164/7, 176, 192, 210, 219/16, 221/2, 222/19, 233, 251/4 o długości 235,3m; przewody PE100RC SDR17 o średnicy 180x10,7mm, hydrant Hp80 - 2szt.”. Zadanie nr 8 – wykonanie węzła włączeniowego W6 do istniejącej sieci na dz. 669/9 w miejscu istniejącego hydrantu należy wykonać trójnik z 2 zasuwami (1szt. dn150mm i 1szt. dn100mm) w ramach zadania pn. „Budowa sieci wodociągowej na dz. 669/9 w miejscowości Ćmiłów, dz. nr 1297/2, 1298 w miejscowości Mętów oraz na dz. 122/1, 199, 200 w miejscowości Kolonia Prawiedniki o długości 1011,9m, przewody PE100RC SDR17 o średnicy 180x10,7mm oraz o długości 3,4m przewody PE100RC SDR17 o średnicy 110x6,6mm, hydrant Hp80 -3szt.”. Zadanie nr 9 – wykonanie węzła włączeniowego W3 do istniejącej sieci na dz. 413 w postaci łącznika rurowo – kołnierzowego z zasuwa dn150mm w ramach zadania pn. „Budowa sieci wodociągowej na dz. 409, 413, 147/1, 148/10 w miejscowości Kalinówka ul. Irysowa, przewody PE100RC SDR17 160x9,5mm o długości 313m, hydrant Hp80 -1szt..”. Zadanie nr 10 – Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Kalinówce ul. Orlik na dz. 237/8 polegająca na wykonaniu studni rewizyjnej średnicy 0,425m, – szczegółowy zakres zadania wg projektu; Zadanie nr 11 – Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Kalinówce i Abramowicach Prywatnych w ul. Fuksjowej na dz. 408 polegająca na wykonaniu studni rozprężnej o średnicy 1m, – szczegółowy zakres zadania wg projektu; Zadanie nr 12 – Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Ćmiłowie, ul. Rumiankowej polegająca na wykonaniu studni o średnicy 1m i odcinka sieci dn200 PVC o długości 13m na dz. 1284 i 113/6– szczegółowy zakres zadania wg projektu; Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku Nr 3 do Zaproszenia, tj. projekty budowlane, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót oraz pomocniczo przedmiary robót budowlanych.Załączone specyfikacje techniczne obowiązują przy budowie wszystkich wymienionych w zakresie odcinków wodociągu.
Interne Kennung: ZP.271.7.2026
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zentrale Elemente des Verfahrens: 2.1. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 11)ustawyz dnia 11września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024r. poz. 1320z późn. zm.), zwanej dalej ustawą dalej „ustawa Pzp”. 2.2. Zgodnie z art. 214ust. 1 pkt 11 ustawy Prawo zamówień publicznych, zamawiający może udzielić zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki, jeżeli zamówienie udzielane jest przez zamawiającego publicznego osobie prawnej i spełnione są łącznie następujące warunki: a) zamawiający sprawuje nad tą osobą prawną kontrolę, odpowiadającą kontroli sprawowanej nad własnymi jednostkami, polegającą na dominującym wpływie na cele strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami tej osoby prawnej; warunek ten jest również spełniony, gdy kontrolę taką sprawuje inna osoba prawna kontrolowana przez zamawiającego w taki sam sposób, b) ponad 90% działalności kontrolowanej osoby prawnej dotyczy wykonywania zadań powierzonych jej przez zamawiającego sprawującego kontrolę lub przez inną osobę prawną, nad którą ten zamawiający sprawuje kontrolę, o której mowa w lit. a, c) w kontrolowanej osobie prawnej nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego. 2.3. W przedmiotowym zamówieniu powyższe warunki zostały spełnione, ponieważ Gminny Zakład Komunalny Głusk Sp. z o.o. jest osobą prawną, nad którą Gmina Głusk sprawuje kontrolę (100% udziałów), ponad 90% działalności GZK Głusk Sp. z o.o., dotyczy zadań powierzonych przez Gminę Głusk, w spółce nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego. 2.4. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Zaproszeniu stosuje się przepisy ustawy Pzp oraz aktów wykonawczych tej ustawy. 2.5. Wartość zamówienia. Niniejsze zamówienie jest zamówieniem klasycznym w rozumieniu art. 7 pkt 33) ustawy. Wartość zamówienia przekracza progi unijne w rozumieniu art. 3 ustawy. Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania. 6.1. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, w stosunku, do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa w art. 108 ustawy Pzp 6.3. Zamawiający nie przewiduje podstaw wykluczenia wskazanych w art. 109 ust. 1 ustawy Pzp 6.7. Wykonawca podlega wykluczeniu także w oparciu o podstawy wykluczenia wskazane art. 7 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t. j. Dz. U. 2022 r., poz. 129z późn. zm.). 6.12. Wykluczenie Wykonawcy następuje również na podstawie art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.U. L 229 z 31.7.2014), w brzmieniu nadanym Rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. U. UE L 2025/2033 z 23.10.2025). 7.1. Wykonawca zobowiązany jest złożyć najpóźniej wraz z zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego oświadczenia stanowiące wstępne potwierdzenie, że Wykonawca na dzień wyznaczony jako dzień negocjacji nie podlega wykluczeniu 7.1.1 Oświadczenie, o którym mowa w pkt 7.1 Wykonawca zobowiązany jest złożyć w formie Jednolitego Dokumentu. 7.2. Wykonawca zobowiązany jest złożyć najpóźniej wraz z zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego oświadczenie, że: 1) nie podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, 2) nie zachodzą w stosunku do niego przesłanki wykluczenia z postępowania na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, –wg Załącznika Nr 6do Zaproszenia. 7.3. Wykonawca najpóźniej wraz z zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego złoży następujące podmiotowe środki dowodowe (aktualne na dzień złożenia): 7.3.1. W celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia z udziału w postępowaniu: 1) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: a) art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp; b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, - sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; 2) oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa: a) w pkt 7.1 Zał. Nr 1 do Zaproszenia, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w: art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp, art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp, b) w pkt 7.2 Zał. Nr 1 do Zaproszenia – wg Załącznika Nr 7 do Zaproszenia. 7.15. Oświadczenia wskazane w pkt 7.1 i 7.2 i podmiotowe środki dowodowe przekazuje się na adres poczty elektronicznej: sekretariat@glusk.pl. 7.12. Podmiotowe środki dowodowe sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. z 2023 r. poz. 57 ze zm.), z zastrzeżeniem formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych. 7.15. Oświadczenia wskazane w pkt 7.1 i 7.2 i podmiotowe środki dowodowe przekazuje się na adres poczty elektronicznej: sekretariat@glusk.pl. 10.1. Przedmiotem negocjacji będzie cena wykonania zamówienia.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten