See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie prac związanych z czynną ochroną ekosystemów leśnych w PNGS w 2026 roku.
Beschreibung: Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 129 ust. 1 pkt 1) w zw. z art. 129 ust. 2 oraz art. 132-139 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm. - „PZP”) oraz aktów wykonawczych do PZP. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1, 3-4 PZP Prace polegają na wykonaniu następujących czynności: przepracowaniu 20718,99 rg (roboczogodzin), pozyskaniu i zrywce 6600 m3drewna, podwozie 1500 m3drewna, korowaniu 150 m3 drewna, koszeniu sadu w ilości 7,43 ha, transporcie leśnym 845 godz,, pracach godzinowych leśnymi urządzeniami samobieżnymi w ilości 150 godz. Ze względów na podział PNGS na trzy obwody ochronne zamówienie podzielono na trzy części odpowiednio do obwodów ochronnych, oraz pakiet wyodrębniony ze względu na specyfikę wykonywania zamówienia (prace szkółkarskie i sadownicze).
Vorherige Bekanntmachung: 852488-2025
Interne Kennung: 371/ZAN/2/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I - Obwód Ochronny Szczeliniec
Beschreibung: Razem część I. Pozyskanie drewna planowego i przygodnego: 3600 m3 Zrywka: 3600m3 Podwóz: 600 m3 Roboczogodziny: 8393,55 rbg Korowanie drewna: 50 m3 Transport materiałów – 350 godzin Godz. Mech . – 100 godzin
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do łącznej ilości wszystkich czynności wycenionych w każdej z pozycji formularza cenowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne prace), jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji formularza cenowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w formularzu cenowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, która nie będzie przekraczała 50 % Wartości Przedmiotu Umowy określonej zgodnie z § 5 ust 3 stanowiącego załącznik nr 6 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w formularzu cenowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia potrzeby zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia na skutek warunków przyrodniczych, klimatycznych bądź atmosferycznych, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) braku możliwości wyłonienia wykonawców usług leśnych w ramach podstawowych trybów udzielania zamówień, celem zabezpieczenia niezbędnego wykonawstwa prac oraz (4) powierzania wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę. Zamawiający przewiduje możliwość przedłużenia terminu zakończenia zamówienia do 31.03.2027 r.
Los: LOT-0002
Titel: Część II - Obwód Ochronny Czerwona Woda
Beschreibung: Razem część II. Pozyskanie drewna planowego i przygodnego: 2000m3 Zrywka: 2000 m3 Podwóz: 300 m3 Roboczogodziny: 5719,69 rg Korowanie drewna: 50 m3 Transport materiałów – 210 godzin Godz. Mech. – 20 godzin
Los: LOT-0003
Titel: Część III - Obwód Ochronny Bukowina
Beschreibung: Razem część III. Pozyskanie drewna planowego i przygodnego: 1000 m3 Zrywka: 1000 m3 Podwóz: 600 m3 Roboczogodziny: 3655,75 rg Korowanie drewna: 50 m3 Transport materiałów – 210 godz. Godz. Mech. – 30 godzin
Los: LOT-0004
Titel: Część IV - Sady i szkółki
Beschreibung: Razem część IV. Koszenie sadów : 7,43 ha Transport materiałów: 75 godz. Roboczogodziny: 2950 rg