See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Afd. 6 – Hedevej, Lyngvej & Porsevej i Skagen
Beschreibung: Udbud af totalentreprisekontrakt vedrørende renovering af Boligforeningen Neptuns afdeling 6 beliggende Hedevej, Lyngvej & Porsevej i Skagen. Projektet omfatter sanering og nedrivning af 48 boliger herunder tilhørende vaskeri samt opførelse af 48 nye boliger med tilhørende udhuse. Der henvises til det samlede udbudsmateriale på iBinder, hvor også rettelsesblade og tilrettede dokumenter er tilgængelige. Det samlede udbudsmateriale er oplistet i udbudsbetingelserne. Det er besluttet at udbyde projektet samlet i totalentreprise. Begrundelsen herfor er, at det er vurderet at være mest optimalt for projektet, både af hensyn til at fjerne grænseflader i projektet og derved minimere risikoen samt for at opnå den bedste løsning for projektet ved at lade totalentreprenøren komme med optimeringer under tilbudsperioden i forhold til den samlede bebyggelse, særligt med fokus på processen for udførelsen samt tidsplanen. Det vurderes, at udbudsformen udbud med forhandling kan anvendes iht. reglerne herfor, idet der er tale om en totalentreprise, hvor der i forbindelse med udbuddet vil blive foretaget tilpasninger, hvorfor der er behov for forudgående forhandlinger.
Vorherige Bekanntmachung: 541990-2025
Interne Kennung: Afd. 6 – Hedevej, Lyngvej & Porsevej i Skagen
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001