355725-2026 - Wettbewerb
Polen – Planungsleistungen im Bauwesen – ,,Optymalizacja posiadanej dokumentacji projektowej na odbudowę zbiorników wodnych w leśnictwie Trzebnica, Osolin i Jary wraz z uzyskaniem prawomocnego pozwolenia na budowę i sprawowanie nadzoru autorskiego”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel,,Optymalizacja posiadanej dokumentacji projektowej na odbudowę zbiorników wodnych w leśnictwie Trzebnica, Osolin i Jary wraz z uzyskaniem prawomocnego pozwolenia na budowę i sprawowanie nadzoru autorskiego”
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest optymalizacja posiadanej dokumentacji opracowanej na podstawie nieaktualnej obecnie wersji ustawy Prawo Budowlane, polegająca na opracowaniu zoptymalizowanej i zaktualizowanej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszelkich niezbędnych decyzji, uzgodnień i pozwoleń, w szczególności pozwolenia na budowę, dla trzech odrębnych zadań inwestycyjnych dotyczących odbudowy obiektów małej retencji na terenie Nadleśnictwa Oborniki Śląskie: Część nr 1 - Odbudowa zbiornika wodnego w Leśnictwie Jary - 13-19-1.1-01 (wcześniej 13-19-1.1-04) (w MRN2: 13-19-1.1-07) Część nr 2 - Odbudowa zbiorników wodnych w Leśnictwie Osolin - 13-19-1.1-02 (wcześniej 13-19-1.1-05) (w MRN2: 13-19-1.1-08) Część nr 3 - Odbudowa zbiorników wodnych w Leśnictwie Trzebnica - 13-19-1.1-03 (wcześniej 13-19-1.1-06) (w MRN2: 13-19-1.1-09) Przedmiot zamówienia dla każdej z wymienionych Części obejmuje wykonanie prac w zakresie Etapu I oraz Etapu II: Etap I:opracowanie, w oparciu o istniejącą dokumentację projektową (sporządzoną na podstawie poprzedniej wersji ustawy Prawo Budowlane) zgodniej z wymaganiami SWZ wraz z uzyskaniem wszelkich dokumentów niezbędnych do rozpoczęcia prac budowlanych tj.: uzgodnień, opinii, decyzji, opracowań, zaświadczeń, deklaracji i pozwoleń wymaganych przepisami oraz zasadami projektu p.n.: „Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach nizinnych - kontynuacja” (MRN3), współfinansowanego ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę Klimat i Środowisko 2021-2027 wraz z uzyskaniem prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę lub potwierdzeniem z odpowiedniego organu, iż brak jest podstaw do wniesienia sprzeciwu do złożonego zgłoszenia rozpoczęcia robót budowalnych niewymagających uzyskania pozwolenia na budowę dla całego zakresu rzeczowego zadania inwestycyjnego, dla którego powinna być opracowana dokumentacja projektowa – w terminie do 13 miesięcy, licząc od dnia zawarcia umowy dla danej części zamówienia, z zastrzeżeniem, że wykonanie inwentaryzacji przyrodniczej oraz przedstawienie wstępnej koncepcji projektowej należy dokonać w terminie 30 dni licząc od dnia zawarcia umowy;( Założenia do optymalizacji stanowią załącznik nr 11 do SWZ) Etap II:pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych wykonywanych na podstawie dokumentacji projektowej będącej przedmiotem niniejszego zamówienia – od dnia wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych na podstawie dokumentacji projektowej będącej przedmiotem niniejszego zamówienia, aż do uzyskania prawomocnego pozwolenia na użytkowanie, nie dłużej jednak niż do 31.12.2028 r.z tym zastrzeżeniem, że z uwagi na to, że końcowa data realizacji etapu II odpowiada terminowi, przed upływem którego wydatki poniesione przez Zamawiającego w ramach realizacji umowy mogą być uznane za kwalifikowane zgodnie z Porozumieniem nr 150/2025/MRN3 z dnia 26.06.2025 r. w sprawie współpracy przy realizacji Projektu w sprawie współfinansowania przy realizacji Projektu: „Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach nizinnych - kontynuacja” (MRN3), współfinansowanego ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę Klimat i Środowisko 2021-2027”, o którym mowa w pkt 2.4. SWZ w przypadku zmiany porozumienia w zakresie końcowej daty kwalifikowania wydatków ulegnie automatycznej zmianie końcowa data realizacji etapu II. Powyższa zmiana nie będzie stanowić zmiany umowy, nie wymaga zawarcia aneksu do umowy, a o zmianie terminu Zamawiający zawiadomi Wykonawcę niezwłocznie po zmianie porozumienia, o którym mowa w pkt 2.4. SWZ. Planowany (orientacyjny) termin wykonania robót budowlanych na podstawie dokumentacji projektowej będącej przedmiotem niniejszego zamówienia to 8 miesięcy od dnia zawarcia umowy z wykonawcą robót budowlanych, nie dłużej jednak niż do 31.12.2028 r. Wskazany wyżej 8 miesięczny termin wykonania robót ma charakter orientacyjny i jest uzależniony od odbioru końcowego robót budowlanych.
Interne KennungSA.270.1.3.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Zentrale Elemente des VerfahrensSzczegółowe zasady regulujące sposób prowadzenia postępowania wynikają z SWZ. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla zamówień klasycznych o wartości równej lub przekraczającej progi unijne. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1, 3 - 4 PZP. Stosownie do przywołanych przepisów Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Przedmiot niniejszego zamówienia realizowany jest w ramach projektu „Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach nizinnych – kontynuacja (MRN3)”, współfinansowanego ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę Klimat i Środowisko 2021-2027 na podstawie Porozumienia nr 150/2025/MRN3 z dnia 26.06.2025 r. w sprawie współpracy przy realizacji Projektu „Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach nizinnych - kontynuacja” (MRN3). Zgodnie z art. 257 pkt 1) PZP Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 71520000 Bauaufsicht, 71330000 Verschiedene von Ingenieuren erbrachte Dienstleistungen
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść nr 1 - Odbudowa zbiornika wodnego w Leśnictwie Jary - 13-19-1.1-01 (wcześniej 13-19-1.1-04) (w MRN2: 13-19-1.1-07)
BeschreibungSzczegółowy opis wskazanej części znajduje się w SWZ i załącznikach do SWZ
Interne KennungCzęść nr 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71330000 Verschiedene von Ingenieuren erbrachte Dienstleistungen, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 71520000 Bauaufsicht
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający nie przewiduje prawa opcji
LosLOT-0002
TitelCzęść nr 2 - Odbudowa zbiorników wodnych w Leśnictwie Osolin - 13-19-1.1-02 (wcześniej 13-19-1.1-05) (w MRN2: 13-19-1.1-08)
Interne KennungCzęść nr 2
LosLOT-0003
TitelCzęść nr 3 - Odbudowa zbiorników wodnych w Leśnictwie Trzebnica - 13-19-1.1-03 (wcześniej 13-19-1.1-06) (w MRN2: 13-19-1.1-09)
Interne KennungCzęść nr 3